Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mennyire elfogadható az ha én...

Mennyire elfogadható az ha én ebben hiszek? A kereszténység egy kicsit megtekert fajtája.

Figyelt kérdés

Hiszek a kereszténység alapjaiban, de a mennyben nem. A pokol létezhet, de ha valaki jó emberként hal meg, és hagyja el testét akkor rosszabb esetben a purgatórium után, de reinkarnálódik. Ha főbűnt követett el pokolra jut, de ha nem, akkor jobb életet kap következőként.

+ néha azért elgondolkozok hogy szar alak lehettem előző életemben... :D



2017. jan. 10. 22:04
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
94%
# 8 Én úgy gondolom, hogy a Biblia még így is tartalmaz reinkarnációra, karmára vonatkozó utalásokat. Pl bűnök öröklése. Vagy a vak ember esete. Jézust megkérdezte egyik tanítványa, hogy ő vétkezett e vagy a szülei, hogy vakon született? Gondolom itt arra utalt, hogy előző életében vétkezhetett. Jó az más dolog, hogy Jézus azt mondta, hogy nem vétkezett ős sem és a szülei sem a Biblia szerint. Plusz ott vannak az apokrifek, amik tele vannak a reinkarnáció tanaival. Én hiszek a tanításaiban. De ezt sokan támadják, most erről nem kellene külön vitát nyitni, hogy hitelesek e ezek az iratok.
2017. jan. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Végső soron annyi lenne hogy nekem más jelenti a lelki üdvösséget, és kész. Ennyi volna, csak azt akartam tudni ki mit szól ehhez a formájához. Köszi mindenkinem mellékelten, mentek a zöldek.
2017. jan. 10. 22:29
 13/21 anonim ***** válasza:
95%
A második válaszoló vagyok és abban egyetértek, hogy a mennyt megtapasztalhatod itt a földi létben is, amikor határtalanul boldog vagy, úgy érzed semmi problémád nincs a világon és szinte lebegsz. Ugyanakkor én hiszek a forrásban, a fényhazában, ahonnan mindannyian származunk és ahová visszajutunk. Tulajdonképpen ezzel lépsz kapcsolatba, amikor itt a földön érzékeled a mennyt.
2017. jan. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Eddig oké. Akkor te szerinted örök nyugalom vár a halál után? Mert itt már alátámasztották a reinkarnációra utaló dolgaimat is idézetekkel. Most akkor mi igaz mi nem? Te mit gondolsz erről? Bevallom, mezei "hívő" vagyok, tényleg csak hívő, nem gyakorlom, de jó tudni hogy van egy jobb, egy nagyobb valahol :) Nekem ez lehet a mély nyugalom és az új, jobb élet is.
2017. jan. 10. 22:34
 15/21 anonim ***** válasza:
És a jobb élet az mit jelent neked? Több pénzt? :D
2017. jan. 11. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Abban hiszel, amiben csak akarsz, hited másra nem tartozik.

Viszont önmagad ámítása az, ha leírottjaid alapján kereszténynek vallod magad.

A kereszténység -mint minden más vallás- HIT, ami azt jelenti, úgy kell elfogadnod, ahogyan írva vagyon!

.

Ha hiszel a reinkarnációban, hogyan várhatod a Hit szerinti feltámadást? (Hiszen a végső feltámadásig te jópárszor újjászületsz.)

2017. jan. 11. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Érdeles ez a tejszínhabosmákosbableves!


Ha megismernéd a kereszténység igazi hitét,nem próbálkoznál moslékkal,mert az a hízóknak való!

2017. jan. 11. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Olyan vagy, mint anyám, csak ő a kereszténység + pénzenergia kombóban hisz. Nem zavarna, ha az utóbbi nem lenne emeltdíjas.
2017. jan. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:

Szerintem igy kicsit ertelmetlen az egesz. Ez olyan mintha csak azert lennenk megteremtve, hogy nekunk rossz legyen. Szerintem van menny (persze nem egy fizikailag megfoghato zold mezot kell elkepzelni nyuszikakkal viragokkal meg harfazenevel :D , szerintem sokkal inkabb egy boldog lelki allapot), a pokol az viszont maga a semmi a total egyedullet. Hiszen gondolj csak bele. A rosz dolgok azok olyanok mint a hideg - igazabol nincs hideg, az csak a melegnek a nem lete. Igy pl ha ne adj Isten elvesztitesz egy baratot, akkor nem egy rossz dolog tortenik, hanem egyel kevesebb jo van az eletedben, de nem mehetsz minuszba. na talan kicsit eltertem a targytol. Szoval szerintem kell, hogy legyen egy vegcel. Es szerintem minden bun megbocsajthato, ha az ember TENYLEG OSZINTEN megerti es megbanja oket.

na de ez csak egy velemeny...

2017. jan. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Lenyegeben tokmindegy, a vegeredmeny ugyhanaz - hallgass a lelkiismeretedre, igyekezz jo lenni es akkor neked is jo lesz :D
2017. jan. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!