Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Kevés (napi négy-öt óra)...

Kevés (napi négy-öt óra) alvással is teljesen kipihent/egészséges szervezet - mivel lehet ezt elérni? Transzcendentális Meditációval úgy olvastam összejön. Igaz? Esetleg mással?

Figyelt kérdés

2017. jan. 15. 20:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%
A transzcend. med. jó lesz rá.
2017. jan. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
24%

Ha sikerül elsajátítanod a transzcendens meditációt, akkor

évek allat még 1-2 órára is leszoríthatod! ez nagyon is valós -az ember minden rejtett képessége a tudatalattiból

és a hitből származik.


Nem is beszélve az egyéb hatásairól: én pl. mielőtt elkezdtem volna meditálni mindig nagyon beteges voltam

(tavaly elértem a 240 óra hiányzást)

idén még egyszer nem voltam beteg!


Sőt olvastam egyszer egy fickóról aki elérte hogy nem érzett fájdalmat: simán szurkálta magát a tűkkel anélkül

hogy megérezte volna. Nagyon is valósak ezek a dolgok és megéri beleásnod magad a témába, szóval ha van kérdésed vagy akármi akkor írhatsz privátban is.

2017. jan. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Carragher_x ***** válasza:
62%
Közvetlenül a fényevés után sikerülni fog.
2017. jan. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
35%
Sehogy. Hosszú távon károsan hat, bármit csinálsz.
2017. jan. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
31%

Ilyesmihez nagyon preciz napirendet szükséges kialakítani. Alvás előtt már nem szabadna semmilyen aktív tevékenységet csinálni, és mindig ugyanakkorra kell tervezni a lefekvést és az ébredést, plusz képesnek kell vekker nélkül felkelni.


A meditáció segíthet, de emellett nagyon szigorú napirendet kell kialakítani, hogy ez hosszú távon tényleg működjön, és erre csak kevesen képesek.

2017. jan. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
4 Napos hosszúhétvégékkel!
2017. jan. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Noblesse Oblige ***** válasza:
74%

Hát a páromnak ez meditáció nélkül is sikerül. Ő ilyen. 5 órákat alszik és teljesen rendben van. Ha 7-8 órát ágyban tölt, már rosszul érzi magát.


Én akkor voltam jól 4-5 órai alvás után amikor szerelmes voltam. Akkor valami megmagyarázhatatlan erőm volt. Paksnak is nyugodt szívvel oszthattam volna az energiát.

2017. jan. 16. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
65%

Nekem is elég öt óra alvás. Ha az embernek van felelőssége , tenni akarása , van miért élni akkor kipiheni magát ennyi idő alatt.

Csak a legtöbb embernek ezek nincsenek meg. Amikor felébred valaki és lusta felkelni, ha vissza alszik az rosszabb mindennél. Nekem is volt régebben hogy lustálkodtam. Olyan fáradtan ébredtem hogy majd össze estem. Az a lényeg legyen miért felébredni, felkelni.

2017. jan. 16. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
6%

Nem kell ehhez semmiféle ezoterikus hókusz-pókusz.

Napi 4÷5 óra pihenés elég akkor, ha az illető nem a fizikai munkába, hanem a semmittevésbe fárad bele.

2017. jan. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
39%

Embere válogatja, de hosszú távon nem egészséges.

Az alvási fázisok szempontjából nagyon fontos, hogy éjfél előtt mennyit alszol. Nem mindegy hogy alszol 21.00-03-00-ig, vagy 01:00-06:00-ig.

Ezen kívül nagyon fontos, hogy milyen alvási fázisban ébredsz. Mélyalvási fázisból "komásan" ébredsz, éber fázisból, meg kiugrasz az ágyból mint a pinty.

Vannak már olyan ébresztőórák, amiken beállítasz egy időintervallumot, és azon belül "figyeli" a fázisadit, és a legalkalmasabb pillanatban ébreszt. Persze az intervallum végén mindenképpen, nehogy elaludjunk.

Én is szeretnék egy ilyen órát.

Egyébként ez egy nagyon terjedelmes tudomány, több száz éve kutatják. Egy ilyen fórumon nem teljes mértékben fejthető ki, csupán általános válaszokat kaphatsz.

2017. jan. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!