Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Milyen vallással felé kell...

Milyen vallással felé kell érdeklődöm, ha érdekel a meditáció, a különböző tudatállapotok meg a többi hasonló jellemző?

Figyelt kérdés
Volt már pár furcsa élményem, tehát kicsit húz a szívem a reinkarnáció felé, de valahogy érzem azt is, hogy léteznek ezek a fenti dolgok.
2017. márc. 15. 20:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hinduizmus, Buddhizmus, esetleg meglátogathatod a krisnásokat. A főiskolájukon oktatnak jógapszichológiát is.
2017. márc. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A meditáláshoz, a különböző tudatállapotok kutatásához nem szükséges vallás iránt érdeklődni. Egyik sem vallásfüggő. Sőt, azt merem állítani, hogy jobban jár az ember gyereke, ha a meditáció, a tudat kutatása során távol tartja magát a vallásoktól, mert ezek félrevisznek - feloldása helyett erősítik az egót, holott a meditációnak az ego megsemmisítése volna a célja.
2017. márc. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Fakkensajsze ***** válasza:
0%
Spirituális sátánizmus ,mást nemtudok mondani
2017. márc. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Találsz a neten Robert Adams-tól írásokat magyarul, érdemes lenne megnézned. Reinkarnációról is beszél, tudatról is beszél, meditációról is. A vallást nem keveri bele.
2017. márc. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 thoomas26 ***** válasza:

Én is inkább azt javasolnám, hogy ne a vallások felé indulj el. Általában sajnos elmondható róluk, hogy a hitet erősítik benned, s ezzel két probléma is van. Az egyik, hogy az nem a saját hited lesz, hanem a vallás irányítóinak a tudatosan, saját kényük kedvére megformált világképe, melyet el szeretne veled hitetni, s ezáltal (meg)vezetni téged. A másik, hogy lehetőség szerint ne higgy, hanem tudj - én ezt javasolnám. Olyan irányt válassz, ahol a tudást kaphatod meg és nem a hitet. Járj utána, hallgass, nézz, olvass sokat e témákban, tudj meg minél többet és gondolkozz rajta. Tudd meg, hogy ami működik, miért működik. Ne higgy el senkinek semmit, hacsak nem áll rendelkezésedre cáfolhatatlan bizonyíték, különben győződj meg magad róla. És tényleg, ha érdekel, mindenképpen szélesítsd a tudásod e téren, óriási értékkel bír.

Végül egy nevet megemlítenék azért, de távol álljon tőlem, hogy őt reklámozzam, vagy egyértelműen mellé tegyem le a voksomat - csupán én úgy érzem, nagyon sokat lehet tőle tanulni: Villás Béla.

Utadhoz sok sikert kívánok!

2017. márc. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A Krisna-tudatot tudom ajánlani én is.:) Ha pedig csak egy könyvet ajánlhatok figyelmedbe, az akkor a Bhagavad-Gíta, Sríla Prabhupada fordításában.
2017. márc. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Magamsemtudom válasza:
Személyiségfüggő... Ajánlom a buddhizmus, hinduizmus, krisna tudat, jóga és a zen áttanulmányozását. Aztán ami jobban bejön azt válaszd. De egyik tanulmányozását sem érdemes kihagyni, mert minden valahogy összefügg. Ha konkrét irányzatokkal van kérdésed, írj priviben :)
2017. márc. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!