Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Meditációs zenék miért hatásosak?

Meditációs zenék miért hatásosak?

Figyelt kérdés

Meghallgattam egy meditációs zenét, ahol dal mellett párhuzamosan beszélt egy nő E/1 személyben fogalmaz meg tudat formáló állitásokat a hallgató helyett. Nagyon kellemes érzéssel töltött el a video ,de aztán szöveget hallgatva elkezdtem tudatosan figyelni a mondtatokra és a következő kételyek ütöttek szöget a fejemben:

Nem lehetséges hogy az egész az önkritika leépitésére, és fejmosásra épül? hiszen a nyilvánvaloan nem igazak a videoban elhangzott mondatok ,hogy "könnyen és erőfeszitések nélkül érem el a célomat ,mindig a csúcson láttom magamat, tudom hogy minden jól van és az én érdekemben történik , életem mindenterületén pozitiv változásokat idézek elő....stb"

Értem én hogy a meditáció az egy spirituális dolog és nem ott van az analitikus gondolkodásnak a helye, de kiváncsi lennék hogy miben különbözik a fejmosástól, mitől hatásos?


2017. márc. 22. 18:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A motiváció különbözteti meg. Ha egy ember folyamatosan a fejedhez vág dolgokat, előbb-utóbb hatással lesz rád. Valaki építő szándékkal "agymos", valaki negatív manipulatív jelleggel.
2017. márc. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igen, de nem átverés egy pozitiv illuziót megteremteni az emberben sajátmagáról amikor a kapcsolataiban és az életében előkerülő problémák kezeléséhez nem nyújt új ismeretet,eszközöket egy ilyen tipusú video.

Egyszoval attol tartok hogy a ezek az irányitott meditációk nem jobbá ,hanem csak boldogabbá teszik az embert.

2017. márc. 22. 19:19
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Ráéreztél a lényegre! A meditáció célja nem lehet semmiféle személyiségformálás, épp ellenkezőleg, azt kell felismerned általa, hogy minden amit valaha tapasztaltál az nem te vagy, te minden esetben a tapasztaló tudatosság vagy ami jelen van, nem pedig a tapasztalások lenyomataiból létrejött személy. Ennek ellenére akinek ilyen pozitív szemléletre van szüksége az csinálja, de semmiképp se gondolja, hogy aztán csak jó dolgok fognak vele történni mert csalódni fog. Az éremnek akkor is két oldala van ha csak az egyiket nézem, ha pedig a másikról nem vagyok hajlandó tudomást venni már be is csapom magam. Számomra ez még nem spiritualizmus, csak pszichológia, csak a felszínt nyaldossa. Ahol a pszichológia véget ér, ott kezdődik a filozófia, ahol a filozófiának vége van, ott a spiritualizmus, de ott már az elme nem rúg labdába tehát nincsen semmiféle pozitív gondolkodás, se negatív gondolkodás, se gondolkodás, se nem gondolkodás, ez az elme határain túl van, az ő számára itt már csak paradoxonok vannak...
2017. márc. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
25%
Miért, hatásosak?
2017. márc. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm MrStrafacci válaszodat ,elgondolkóztató
2017. márc. 22. 21:01
 6/12 Fish1 ***** válasza:
100%

Ezeknek a pozitív állításoknak tulajdonképpen az a lényege, hogy a tudatalattidban levő negatív infokat és berögzüléseket "átírják." Ugyanezen az elven működik pl. Balogh Bélától a Tudatalatti tízparancsolata is. Youtube-on van erről több videó, abban elmagyarázza részletesen, hogy hogy működik.

Persze ahhoz, hogy hatásos legyen, sokszor kell meghallgatni, pl. félévente minden nap 1-2x.

2017. márc. 23. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 homo ludensz ***** válasza:
78%

Hallgatunk egy kellemes meditatív zenét és hozzá például egy gyógyító meditációs szöveget egy kellemes hang által.

Semmilyen személyiséget nem kíván átírni csak az a célja hogy segítse a gyógyulásunkat például egy műtét után.

Ráerősít a szervezet öngyógyító képességére és én ebben nem látok fejmosást. Nem akar megtéveszteni,jobb színben feltüntetni,ezért nem szabad összekeverni a rádióban,tv.-ben elhangzó lózungokkal,reklámszövegekkel.

2017. márc. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
#7 Attól tartok nem ugyanazt hallgattad, amiről a kérdező beszélt. Egyébként semmi baj nincs, még a kérdező által említett kategóriával sem, csak próbáltam rávilágítani, hogy azoknak nem jó választás akik ébredni akarnak. Eddig még soha nem hallottam zenmestert pozitív megnyerő személyiség kialakításáról beszélni, a pozitív egó is egó és nagyon sok példát láthatunk amikor az ilyen példaértékű emberek egyik pillanatról a másikra átcsapnak a másik végletbe és dühöngő őrült lesz belőlük. Akármennyi pozitív gondolatot pakolhatsz a negatívra, attól az még ott lesz a mélyben, mi több ez lesz az alap amire az új személyiség épült. Sokan gondolják, hogy a spiritualizmus arról szól, hogy füstölőillatban ücsörögve kellemes zenét hallgatva teázgatunk. De a valóság az, hogy szembenézel a démonaiddal, nem futsz el önmagad elöl. Ha épp felemészt a szenvedés, akkor azt is elfogadod és megéled teljes egészében. Addig nem is találhatod meg az egyensúlyt amíg nem tapasztaltad a szélsőségeket a számodra elviselhetetlen határig. Addig csak az egyensúlyról alkotott elképzelésed rabja lehetsz. Van, hogy azt gondolod, te már megtaláltad magad és nincs szükséged több kilengésre, onnan fogod tudni, hogy ez nem igaz, hogy ragaszkodsz a harmóniához és elutasítod a diszharmóniát. Ha pedig megtaláltad magad megéled a diszharmóniát, annak ellenére, hogy nem te teremted többé.
2017. márc. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
80%

Mert tudatemelő rezgéseket sugároz.


WARNING out of body experience című videót( 1 óra) hallgasd. Ha nyitott vagy, érezni fogod végtelen nyugalom egy szikráját.


Ezek szövegek. Azolat nekdd kéne megkreálnod magadnak, mert mindenki más spirituális és tudásszinten van.

Egy szinten célok elérése már értelmezhetetlen, mert minden cél csak fejben történhet és így akár egyből is elérhetőek.

Minden jól van. Magasabb szinten ez csak egy tény, még tudatalattidba se kell súlykold, mert addigra már abszurd ha valaki ellentétét állítja.

Stb, stb.


Ne hallgass szöveggel rendelkezőket, mert általában katyvasz, szinteket keveri, ezáltal s mert ezek nagyja nem értelmezhető te szinteden, istenellenes, hiedelem alapú változtatást kreál, ami esetek nagy százalékánál negatív eredményt hoz, mert rosszul fogalmaznak, mert sokszor hülyeségeket mondanak, ill szavakat, fogalmakat kevernek, valótlan folyamatokat neveznek meg, s ezt még sokáig tudnám folytatni medig eddig életemben összesen kb 6 percnyi meditációs zenét hallgattam, mert valaki megkért rá.


Ezek segétenek, mert nyugalom, tudatemelés, szeretet, stb alapjuk, így eltörpül szövegből származó negatív hatás, de láttam olyat, aki ilyenek hallgatása miatt lehúzta magát egyes tényezőkben tudat alatt, mert azokra koncentrált s ugye tudás nélkül mantrázni valamit, hiedelem alapú önváltoztatás, amit, ha valaki ért pszichológiához, nem kell magyarázni, miért borzalmas hiba.


Meditálj szöveg nélküli tudatemelő zenére s alkoss magadnak szöveget, céljaid alapján.


Ha akárkinek kell segítség, írjon rám nyugodtan s segítek.

2017. márc. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
2017. márc. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!