Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Meditációkat gyűjtök, segítesz?

Meditációkat gyűjtök, segítesz?

Figyelt kérdés

Azaz igazság,hogy anyukámmal és nővéremmel néhány éve elkezdtünk ezekkel foglalkozni.Járunk egy nőhöz (mostanában nem,mert nem alkalmas az időpont),aki nem tudom hogy hívják ezt,de segít másokon szellemi szinten,gyógyít,masszíroz és meditálni szoktunk.Már az is nagyon feldob,ha csak összefutok vele beszélgetünk pár percet.Rengeteg pozitív energia sugárzik belőle.


Most,hogy nem járunk hozzá már bajban vagyok.Nem igazán tudom,milyen meditációt csináljak.Valami egyszerű kellene,amivel megtisztulok,feltöltődöm energiával.

Aki tud,kérem segítsen!

15/L


2010. máj. 14. 17:22
 1/8 anonim ***** válasza:
csináljátok azokat, amit anyuddal :)
2010. máj. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Azt szoktuk.Csak amikor megyünk ehhez a nőhöz sokszor újat próbálunk ki.Mi viszont csak 2-őt tudunk,s már majdnem 3hónapja ezt csináljuk.Szeretnénk mást is:)

Egyébkén köszi!

2010. máj. 14. 17:39
 3/8 anonim ***** válasza:

Amit én szoktam az nem szabályos meditáció, én kísérleteztem ki magamon, magamnak. Azért leírom hátha segít neked is.


Vasárnap este leülök, gyújtok egy füstölőt és végiggondolom a hetet. A napok eseményeihez, érzésekhez, hangulatokhoz színeket rendelek. Ez után megkeresem azokat a szituációkat amik számomra nem voltak kellemesek. Elgondolkozom rajta hogy hogyan lehetett volna az adott helyzetből a legjobbat kihozni, mit kellett volna máshogy tenni. Ez után kitalálok valami ellensúlyozást. Például ha valakit megbántottam akkor keresek egy kis 'szellemi ajándékot' aminek örülne (pl. dícséret vagy szívesség) és a legközelebb 'átadom' neki.


Ez a kis rituálé nagyon sokat segít abban hogy tudatosan, pozitívan tudjak belevágni a következő hétbe.

2010. máj. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

lepcsös:

szem behuny meg csend meg a szokasos es: kepzeld azt hogy egy jo hosszu lepcsön mesz lefele, aztan ha mar mesz egy ideje lassan dereng valami alepcsö aljan, aztan ahogy egyre lejjeb ersz lassan körvonalazodik egy ajto, onnan feny szürödik ki, szepen lesetalsz es kinyitod az ajtot, belepsz es egy csodalatosan szep helyre jutsz...(egy szamodra szep, kedves helyre, hogy ez tengerpart vagy aaszobad esetleg hegyek...ami neked jolesik) setalgatsz elmerülsz a hely szepsegeiben, aztan meg egyszer körbenezel, vissza az ajtohoz es fel(ez is szep lassan fokozatosan.


tenger:

a tengerparton vagy szepen besetalsza vizbe lassan mar nyakig er, aztan lebuksz es hmm.. fura mod nem megfulladsz hanem körbevesz egy oxigenbuborek es igy süllyedsz egyre lejjebb es lejjebb a tengerben, megnyugtato csend van es latsz szep halakat, gyöngykagylokat korallokat(amit akarsz kb) elidözöl es feljössz.


barlang:

talalsz egy barlangot bemesz setalsz egyre beljebb stb.. ott meglatsz valami fenyeset, közelebb aztan kiderül hogy lada aztan kinyitod es egy csodalatos valamit(amit szeretsz) talalsz benne gyönyörködsz es kimesz a barlangbol.


fa:

(ülve)

csend beke van benned erzed a szivveresed, erzed ahogy kering a ver, ahogy dolgozik a szervezeted es egyre jobban megynugtat, erzed ahogy a talpad eggye valik a földdel es energia aramlik a testedbe mely levegöt veszel es hagyod, hogy a testedben szetaramoljon az energia, majd a bezart negativ energiaidat a kilegzessel a labadon (talpadon)keresztül kiengeded es hagyod megtisztulni es mint tiszta energiat szivod fel, mint a fa a gyökeren at az eltetö tapanyagot...meg par ki meg belegzes es lassan erzed ahogy "eledezel" magadhoz tersz energiaval telitetten.


Ennyi jutott eszembe, persze mindezeket jo hosszan elnyujtva es lassan kell vegiggondolni es kicsit szebben mint irtam, de sok lett volna ugy leirni, a lenyeg gondolom erthetö, az sem rossz ha valaki mondja.Remelem valamelyik hasznos lesz.

2010. máj. 15. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nekem a "klasszikus" bevált:leülsz lazán,kényelmesen,becsukod a szemed és nem gondolsz semmire.ha jönnek a gondolataid nem ragadsz le egynél sem csak figyeled őket ahogy jönnek és mennek.megnyugszik az elméd tőle és tisztábban tudsz gondolkodni(több megérzésed is lehet)
2010. máj. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
te szóktál meditálni??
2010. máj. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm:)

Mindet kipróbálom majd;)


Igen,szoktunk meditálni,nagyon jó.Megnyugat,feltölt energiával,imádom.

15/L

2010. máj. 15. 17:39
 8/8 anonim ***** válasza:

2 tistitó

1. Képzeld el hogy egy fényes fehér gömb (csillag) közelít feléd. Egyre közelebb és közelebb. Körbejár és megtisztítja az aurád. Majd szép lassan egyre közelebb jön hozzád, szinte eggyé vállik veled. Teljesen megtisztít és érzed, ahogy a saját pozitív tiszta energiáját átadja. Ezután lassan eltávolodik.

2. Képzeld el, hogy egy erdőben vagy (mindegy hogy milyen erdő lényeg, hogy természetes nyugodt környezet legyen) ahol esik az esső. Az eső cseppek aranyszínűek és nem érnek a testedhez csak az aurádhoz. Látod a sok negatív energiát, ahogy lemossa. Ezt addig csináld amíg úgy érzed, hogy kell majd fejezd be lassan úgy, hogy az eső lassan eláll és kisüt a nap ami feltölt energiával.

2010. máj. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!