Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Meditáció, fejlett szellemiség...

Meditáció, fejlett szellemiségek fontos párkapcsolati kérdés. Ha a nőért élünk akit szeretünk ő nem fog szeretni?

Figyelt kérdés
18 vagyok meditalok abban hiszek hogy lelkünk és szellemunk van mi a földre tapasztalni jöttünk és energiák vesznek körül minket. Phszichologus akarok lenni mert értek az emberekhez nem tudok veszekedni velük és másoknak tudok segíteni szellemileg. Mert úgy gondolom jobban felfogom a világot mint mások. Elnézést hogy megnőtt egoval írok nem szokásom deeeeee. Apamnak mondtam hogy phszichologus akarok lenni és szerintem ha egy lányt szeretünk ki tartunk mellette akkor az jó... Ha ő neki tetszik is... Ittasak voltunk apám már majdnem részeg (keresztyén és szellemileg mintha megállt volna apukám ezért furcsa ember) ezt mondta: ha nincsen az életben célod csak az hogy boldoggá akarod tenni a barátnődet akkor a nő nem lesz boldog és elfog tőled válni mert nem tudja hol a helye. Ezért megnéztük a Betty blue filmet ami ő szerinte arról szól hogy egy ember boldoggá akarja tenni egy nő életét és ez a célja. A filmben olyan részek voltak amikrol álmodozok.szerelmes akarok lenni én és mindent megtenni egy lanyert ápolni akarom ha gond van ölelni simogatni hogy boldog lehessen. Elvinni bungee jumpingozni leonteni lisztel a sárba fetrengeni vele felmászni magas helyekre hülyét csinálni magunkból. Élni... Amit a földön meglehet tapasztalni megtapasztalni... A filmben én szerintem nem azért lett bolond a nő mert a férfi mindent megtett érte hanem mert nem lehetet gyereke...de sajnos az is magyarázata lehet hogy valóban a férfi túlságosan a nőért élt... Én hiszek abban hogy kellő megértéssel a helyzetek jó felfogásával és helyzetek megoldásával az elvallast a folyamatos veszekedést kilehet kerülni. És akarom is. Én akarom. Hogy tudjak jól dönteni hogy ne veszekedjunk hogy szeressük egymást de apukám kezd ramcafolni hogy ezt nem szabad mert nem leszek boldog és ő se aki velem van. Ezt azért mondja mert az ő felesége is az anyukám után ilyen volt és a filmben is ez tortent.igaz ez? Ha egy nőért élsz szerintetek se lesz boldog senkise? Szerintem ha olyan nőt fog ki az ember aki szellemileg nem annyira agymosott... És nyugalmas lány aki nem bulizós stb. Lehetséges... De a film és ahogy apukám mondja... Lehangol... Már nem annyira akarok találni párt :( elgondolkoztam rajta mivan ha tényleg? De apukám nagyon megrekett egy szellemi szinten ... De ő tényleg és nem egy nyílt ember... Mikor beszéltem neki az aurakrol azt kérdezte hol hallottam ilyet a Facebookon. Mondom nem a mamám is látta ezeket... Ahha a mamád... Úgyhogy ő nem egy nyílt ember és tényleg. ami vele történt vagy szeret azthiszi hogy mással is az történik és szeret... De szerintetek... Ha egy noert élsz hogy boldog legyen és a helyzeteket jól kezeled... Szerintek lehetséges az egy eletbeli boldogság? :(
2017. máj. 15. 23:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Ez az általános tapasztalat. Magam esetében is ezt tapasztaltam és a környezetemben is ezt láttam. Régen, amikor így gondolkodtam egy csaj, akiért nagyon odavoltam azért szakított vele, mert azt mondta, hogy azt érzi megfojtom a szerelmemmel.


Nagyon mérges voltam rá és azt hittem az ő hibája, de igaza volt. Tényleg szánalmas, ha az embernek nincs különb célja, minthogy egy nőért éljen. Ez nem azt jelenti, hogy nem szeretheti az ember a barátnőjét. De ne ez legyen már a létezése célja. Most boldog kapcsolatban élek, nagyon szeretem a barátnőmet. Dolgozom, tanulok, sportolok. Rengeteg hasznos dolgot csinálok és így teljes emberként tudom szeretni a barátnőmet, nem pedig egy egysíkú, unalmas emberként, akinek kétdimenziós személyisége van és csak a csaj érdekli.


Ha pl. pszichológus akarsz lenni és nem csak azért, hogy menőzz vele, akkor már van egy fontosabb célja az életednek, mint egy csajért élni. Segíteni az embereknek. Emellett lehet barátnőd és kiegyensúlyozott kapcsolatod. De a nő azért kell, hogy társ legyen az életben, nem azért, hogy elmenekülj hozzá az élet elől.

2017. máj. 16. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez igaz. Ha a nőért élsz, ls fladod magad, azt egy nő érzi és egyáltalán nem tartja férfiasnak.

Mr. nice guy leszel, akik a legkevésbé sikeresek a nőknél.

Ajánlom figyelmedbe a PUA irodalmat és mediát, tulajdonképpen neme közötti pszichológia és pszichoenergetika az egész. Neked nagyon hasznos lehet. Pacsi.

2017. máj. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Te, te vagy. Magadért élsz, még ha azt hiszed h másért. Fejlődsz, így fejlődni vagy itt, amit csak te tudsz, mert te vagy te.

Nincs összefüggés. Ha azt kell tapasztald, szeretni fog, ha nem, nem.

2017. máj. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ezt én nem tudom elfogadni. Nem tudom elhinni. Úgyse ha az a célom hogy ha van valaki akkor a világban vele utazni? Ez a celse jó? Esetleg barátokkal úgy hogy ő is jön? Ez se jó cél? Muszáj más cél? Ez nekem nagyon rossz érzés nagyon elszomorít pedig boldog ember vagyok főleg mióta meditalok de ha ebbe bele gondolok akkor tényleg elszomorodok...
2017. máj. 19. 01:08
 5/9 anonim ***** válasza:

Nyilván te döntöd el, hogy mi a célod. Csak azért mondja mindenki, hogy nem szerencsés, ha egy csajért való élet a cél, mert előbb-utóbb az ilyesmi unalmassá válik. Jó, ha mindig vannak új célok, amik motiválni tudnak és emellett természetesen nagyon szeretheted a barátnődet.


Hogy szoktál meditálni?

2017. máj. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Hogy szoktál meditálni? Oszd meg velünk. Hasznos lehet.


Ԙ

2017. máj. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Fekve, ellazitom a testemet és utána szép dolgokra gondolok. Általában olyan mint egy álom, ami egyszerre valóság és közben néha észre veszem hogy igazából csak fekszek.
2017. máj. 19. 20:45
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Hatos hozzászóló vagyok. El kell keserítselek: ez, amit Te csinálsz, nem meditáció. Semmilyen szempontból sem az.


Remélem, azért az önismereted, célkijelölő képességed (pl. h pszichológus akarsz lenni), célmegvalósító képességed, és a többi, egészséges élethez szükséges skilled jól működik.


Észrevetted, h a kérdésedben többet foglalkozol édesapáddal, mint magaddal? Saját belátásod szerint mennyire befolyásol ő? A leírásod alapján alkalmas-e referenciaszemélynek? Ha már pszichológus akarsz lenni, érdemes utána olvasnod a mintakövetés fogalmának.


Ameddig nem tudjuk pontosan, mit jelent számodra a boldogság fogalma, nem tudhatjuk, lehetséges-e elérni azt.


Üdv Ԙ

2017. máj. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kötekedő választ. Akkor nem állítom hogy boldog vagyok. De akármi történik az életben velem én örülök neki de nagyon és tényleg akármi. Elvan most törve a kezem. És örülök hogy megtapasztalhatom ez milyen. Olyan nevelő apukám van akit amikor megkaptam utáltam gyuloltem. De mostanában örülök hogy ezt is megélhetés hogy ilyen bunkó nevelő apukám van. és megértő vagyok vele és hogy anyukámnak rohamai vannak amiért ordibal mindenkivel örülök ha valamit rosszul csináltam hogy rajohettem hogy máskor ezt ne csináljam és hogy ezt megtapasztaltam... Mindennek örülök mindennek. A fajdalomnak a jó kedvnek.

Apukám nagyon jo velem mással is nagyon sokat köszönhetek neki pozitívan. És nagyon nagyon segitokesz. Büszke vagyok rá hogy az apukám az vagyok. De egy szellemi ponton megvan rekedve és én tudom hogy miért úgy hogy megértem. Nem volt szép gyerek kora. És ezért azthiszem sokszor hogy mindenki olyan mint ő. Hogyha nem szerette régen ha azt mondták neki hogy jó gyerek akkor belém köt ha én a gyerekeknek mondom hogy hu de jó gyerekek. De rendesen belém köt. De tényleg amúgy egy önzetlen ember aki istent szolgálja és pap volt régen.

2017. máj. 19. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!