Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Dáliának hívni valakit,...

Dáliának hívni valakit, olyan, mint Titanicnak elnevezni egy hajót?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik ez a név, de félek tőle egy kicsit. Nem akarom kihívni a sorsot magam ellen

2017. jún. 14. 19:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Miért, mi baj a Dália névvel?
2017. jún. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Fekete Dália. Egy hölgy kapta ezt a nevet, miután brutálisan meggyilkolták és megcsonkították. Az eset azért híres, mert az egyik legrejtélyesebb gyilkosság.
2017. jún. 14. 20:02
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség, és az a kapcsolat is amit fel akarsz ismerni a két dologban. Nem azért süllyedt el a hajó mert Titanicnak hívták, és ugyanúgy nem fog elsüllyedni egy hajó csak attól mert XY a neve. A fekete dália pont ugyanilyen gondolatmenetre épül. Vagy gondolod hogy jön az utcán egy idegen, rákérdez a nevedre és mivel az Dália, így megöl? Te sem gondoltad komolyan...
2017. jún. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
A Csortosnak volt egy filmje (nem emlékszem a címére), ott volt a feleség neve Dália.
2017. jún. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan már. Ismerem én is a Fekete Dália sztorit. A kérdésedet olvasva nekem égmsem az jutott először eszembe, hanem az egyik kedvenc parfümöm. De nem kötelező mindig asszociálni. Viszont, ha neked tetszik a név, de mégis csak rossz dolgok jutnak eszedbe róla, akkor nem kellene erőltetni.
2017. jún. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs olyan név a világban, amelyik nem köthető halott emberhez. Fekete Dálián kívül sajnos több ember is végezte így, biztos vagyok benne, hogy több olyan, mint amelyről hallottunk már.
2017. jún. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Imádom ezt a nevet, már régen elfelejtettem Fekete Dáliát, de ahogy utána néztem az eredetének, gyakoki kérdéseken megnyitottam egy kérdést, miszerint kinek hogy tetszik. (jó hosszú mondat lett, elnézést)

Ott aztán írta valaki, hogy Fekete Dália jutott róla eszébe, én pedig utána néztem, mert valami durvaság rémlett.


Igazából a Kertvárosba száműzve-ből a szőke hajú csajra gondolok a név hallatán. Ott hallottam először, és beleszerelmesedtem a névbe. Szerintem elegáns és tekintélyt parancsoló hangzása van. Ha nem juttatták volna eszembe Fekete Dáliát, meg is álltam volna a név bogarászással. Tudom hogy h.ülye vagyok, de na...

2017. jún. 14. 20:55
 8/17 A kérdező kommentje:
Igen, erre én is gondoltam, (megnyugtatásképpen) nem tudom elképzelni hogy van olyan átlagos név, akinek az egyik tulajdonosa ne végezte volna csúnyán, de ez azért még is hátborzongató esett...
2017. jún. 14. 20:57
 9/17 anonim ***** válasza:
de most akkor a gyereked is Fekete vezetéknevű lenne? szóval Fekete Dália lenne a teljes neve?
2017. jún. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nem. Az elég durva lenne, rosszabb mint mikor a szülök poénkodnak, mint "Végh Béla" :O
2017. jún. 14. 21:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!