Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Lehetett alvásparalízis?

Lehetett alvásparalízis?

Figyelt kérdés

Egyik délután lefeküdtem egy szundira. Egyedül voltam otthon. Felébredtem, de nem volt kedvem se felkelni, de még a szememet kinyitni sem. Azután hangokat hallottam a konyhából, nem emlékszem pontosan milyeneket, de akkorra már teljesen éber voltam. Azután lépteket hallottam, amint odajönnek közvetlen mellém. Azt hittem az anyám az. Aztán éreztem hogy lesüpped a matrac előttem. (mert ugye arra az oldalamra voltam fordulva az ágy széléhez közel) Azután valakinek a karját éreztem, amint átkarol. Olyan kellemes volt a szorítása, én meg nem akartam kinyitni a szemem, mert valamilyen meghatározhatatlan okból azt hittem akkor elijesztem. Azután amikor anyáék, meg a tesóm is hazajött, megkérdeztem hogy itthon hagytak-e valamit amiért vissza kellett jönniük, de nemmel feleltek.

Lehetett alvásparalízis? Vagy valami ahhoz hasonlító dolog? mert azt olvastam, ez általában akkor fordul elő, ha az ember hanyatt alszik, stresszes, és kialvatlan.

Az alvásparalízis tüneteiből/velejáróiból csak annyi volt, hogy egy nagyon valóságos fél-álmom volt. Nem is próbáltam megmoccanni, mert nem akartam, ennél fogva nem tudtam megállapítani, hogy a testem még alvó állapotban volt-e.



#alvás #alvásparalízis #valósághű álmok
2017. júl. 31. 22:01
 1/3 anonim ***** válasza:
68%

Az alvásparalízis az a jelenség amikor előbb ébred fel az agyad mint a tested és 1-2 percig látsz de nen tudsz mozogni, eközben az agy hajlamos hallucinációkat generálni. Ez valószínűleg szimplán félálom volt az mert az alvásparalízis azzal kezdődik hogy hirtelen kinyílik a szemed.

Hogy lehet ezt ennyire túlbonyolítani és hogyan kapcsolódik az ezohoz?

2017. júl. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Osztom az első szavait. Nekem is volt alvás paralízisem. Felébredtem az éjjel és láttam, hogy megy a tv ( én oldalt alszom) gondoltam, felkelek és kikapcsolom, de nem tudtam moccanni, se kezet se lábat, mintha lebénultam volna. Szerintem nekem szerencsém volt, mert nagyon fáradt voltam, ahhoz, hogy bepánikoljak. Végig gondoltam, hogy majd elmúlik, lenyugodtam és próbáltam visszaaludni. Nem is kellett erőltetni, mert nagyon hamar visszaaludtam, különösebb nagy ijedség nélkül. Szerintem a kérdező, csak félálomban volt. Fiatalabb koromban nekem is volt nagyon sok olyan élményem, hogy amint elaludtam volna, olyan volt, mintha egy vendégség közepén lennék, hangoskodás, beszélgetés, mintha valaki bejönne a szobámba, de ez mind csak az alvás egy bizonyos fázisa miatt volt.
2017. júl. 31. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem meg alvasparalizis. Nekem regebben sokszor volt (sokat dolgoztam, gyakornok voltam , a ..t is kihajtottak balolunk), mostanaban szerencsere nincs. Amikor lattam, hogy "delutan", egybol tudtam, h az, irtam is ma egy hozzaszolast, h nekem csak alvasparalizisem volt sokazor, de az mindig napkozben. Ezert nem alszom delutanonkent, ha elmtudom kerulnj. nekem mindig vilagosban jott elo, ha pl felkeltem reggel 8-kor es valamkert visszaaludtam 10ig mondjuk, mert nem tudtam felebredni, akkor tortent, vagy delutan. Irjak, hogy haton alvasnal, de szerintem en ezek kozul talan egyszer lehettem haton. Nekem is volt olyan, hogy biztos voltam benne, hogy valaki bejott, de egyebkent nem volt rossz erzesem, ahogy azt sokan mondjak, hogy nekik az volt. Altalaban en a szobat lattam, semmi mas furat. Nem lebegtem vagy ilyesmi, viszont attol ez meg alvasparalizis. Utaltam amugy, mert rajottem, hogy paralizisem van es megsem tudtam felebredni, vagy megszolalni vagy sikoltani, segitseget kerni, es az rettento rossz dolog. Allitolag, ha jo dologra gondolsz, megnyugszol, es felebredsz. A vege fele azt csinaltam es masodpercek alatt felebredtem. Sztem paralizis volt. Hogy ezt ki mivel magyarazza... azt en sem tudom...
2017. aug. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!