Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » "Atlantiszi gyűrű"? Mi ez...

"Atlantiszi gyűrű"? Mi ez tulajdonképpen?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsiságból kérdem, mert olvastam róla már egy pár dolgot a neten.


Aki nem ismerné, nagyjából arról van szó, hogy egy egyiptomi ásatás során találtak egy gyűrűt, amire mindenféle jelek voltak gravírozva. Mivel nem tudták ezeket a jeleket beazonosítani, kitalálták hogy a gyűrű "Atlantiszból származik".


Bővebben: [link]


Ráadásul olyanokat olvastam róla, hogy a gyűrűbe vésett jelek "gyógyító hatással" bírnak. Viszont ahhoz hogy működjön, egy ingával be kell mérni a pozitív és negatív oldalát...


Olvastam emberek tapasztalatait a gyűrűvel kapcsolatban és majdnem mindenhol pozitív visszajelzésekkel találkoztam.


Szögezzük le, hogy én alapvetően nem vagyok szkeptikus. De nem vagyok benne biztos, hogy ez a gyűrű dolog nem egy újabb marketingfogás és nem-e ugyanolyan "placebo dolog", mint mondjuk a homeopátiás szerek? Magyarul az ember megveszi abban a hitben, hogy ez "segít rajta", közben pedig a hit erejétől gyógyul meg, nem pedig az általa megvásárolt dologtól.


Ki mit tudna hozzáfűzni ehhez az "Egy Gyűrű" misztikumhoz?


2017. aug. 16. 09:43
 1/9 szenes43 ***** válasza:
100%

Elolvastam amit belinkeltél,5 évesek a hozzászólások bár engem nem lepett meg mert 10 éve biztosan a birtokomban van egy ilyen gyűrű igaz csak rézből. Ingázom is minimum 10 éve és néha hordom a gyűrűt is. Marketing fogás? Sima rézből nem olyan drága,az gondolom megér egy próbát. A rajta lévő szimbólum hat akkor is ha réz,vagy ezüst,esetleg arany.Az eredeti kő volt amit megleltek. Egy apróság még nem ér össze a gyűrű két szára mert az ott megosztja akkor az erőteret. Eckhard Sthrom-tól érdemes elolvasni az Atlantisz Mesterfogása és Az Atlantisz Angyalai című könyveket.

Egyenlőre ennyit tudok kb. 10 és távlatából hozzáfűzni ahogyan kérted.

2017. aug. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

# 1

Lenne egy pár kérdésem. Említetted hogy 10 éve megvan a gyűrű. Mik a tapasztalataid ezzel kapcsolatban?


- Mi változott azóta, amióta hordod a gyűrűt?

- Milyen rendszerességgel szoktad hordani?

- Általában melyik ujjadon viseled? (Olvastam, hogy állítólag minden ujjnál más hatást produkál.)

- Miért kell a gyűrűt mindig "ingázni"? Nem elég csak egyszer? Idővel megváltozhat a gyűrű pólusa?


Egyébként nekem ez a "szertartásos gyűrűtisztítás" sem egyértelmű. Hogy képes sós víz "lemosni" a negatív energiákat?

Nekem ez úgy hangzik, mint amikor a homeopátiás szereknél azt hangoztatják hogy ne rakjuk elektromos tárgyak közelébe, mert "megváltozik a rezgésük".


Ezt a tisztítást ugyanolyan rendszerességgel kell végezni, mint az ingázást? Ha a gyűrűt pl. nem használom, akkor hogyan és hol kell tárolni?


Végezetül; említve volt hogy mindegy milyen anyagból van a gyűrű, a lényeg a rajta található jelek. Mi történik, ha én veszek ebből a gyűrűből 10 db-ot (a legolcsóbb anyagból, mindegyik ujjamra egyet-egyet)

és használat előtt mindegyiket "szakszerűen lekezelem"?

2017. aug. 16. 11:50
 3/9 A kérdező kommentje:
A félreértések elkerülése végett nekem nem áll szándékomban élcelődni semmivel. Egyszerűen csak egy olyan világban élünk, ahol gyakorlatilag mindenki becsap mindenkit. Ezért egy idő után az ember bizalma elveszik és megpróbál biztosra menni, magyarul átkapcsol "hiszem ha látom" üzemmódba.
2017. aug. 16. 13:28
 4/9 A kérdező kommentje:

Még annyi hozzáfűzni valóm lenne hogy én amúgy nem idegenkedek a spiritualizmustól. Pl. a léleltől, az aurától, a csakráktól és az összes ehhez kapcsolódó dologtól. Mivel érdeklődő típus vagyok, ezért szeretnék jobban is megismerkedni ezekkel a dolgokkal (azaz nem vagyok pozitivista és nem zárkózom el mereven mindentől, amit nem lehet tudományosan megmagyarázni).


Csak ugye ott a probléma, hogy annyi hazug, csaló, szélhámos garázdálkodik ezen a területen, akik minden igyekezetükkel azon vannak, hogy a hitelest is el hiteltelenítsék - és még abból is szkeptikust csinálnak, akit amúgy érdekelnek ezek a témák - hogy tényleg elmegy az ember kedve attól, hogy ezekkel foglalkozzon.


Visszatérve a gyűrűre; akár hatásos akár nem, engem még akkor is érdekelne. Mivel nagyon jól néz ki és olyan darab, amit bármikor szívesen hordana az ember:

[link]


Ha pedig tényleg rendelkezik gyógyító erővel (bár szerintem a hitnek is sok köze van hozzá) akkor csak nyerni lehet vele.

2017. aug. 16. 17:03
 5/9 anonim ***** válasza:
már nem működik ez a technika. lejárt az ereje
2017. aug. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

# 5

Az kár. Végülis jópárezer év alatt ez nem is csoda. :)


Attól függetlenül a gyűrű még mindig bejön nekem. Tetszik a design. Ha én megvenném magamnak, elsősorban mindennapi viseletnek szánnám, nem azon agyalnék hogy milyen misztikus energiákkal rendelkezik a gyűrű (a placebo hatást elkerülendő). Aztán lehet hogy kiderülne hogy mégis "van benne valami".

Dehát soha nem lehet tudni ebbe a mai világban. Ha az ember elzárkózik minden elől, úgy soha nem lesz képes tapasztalatokat gyűjteni.

2017. aug. 16. 18:44
 7/9 szenes43 ***** válasza:
Azért írtam hogy elég a réz mert az nem drága s ha megunod egyszerűen beteszed a fiókba.Aki szereti hogy kicsit komolyabb portéka legyen a kezén az csináltasson ezüstből. A polaritást kérdezted,azt egyszer kell kimérni és megjelölni valami apró jellel. Akkor hordtam emlékeim szerint rendszeresen mikor beavatott reikis létemre eljártam egy csoporttal gyógyítani. Azt hiszem a + oldanak kell feléd lenni,de majd utánanézek. A réz nyomot hagyott a gyűrűs ujjamon,megzöldült alatta így tényleg csak a reiki kezelés idejére viseltem. Nyugodtan kérdezz és amit én tudok megválaszolom.
2017. aug. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#4 Vagyis elhiszel bármit bizonyíték nélkül? Ne tedd. Nem létezik sem az aura, sem a csakrák, sem Atlantisz, sem a többi zagyvaság. A gyűrű meg egy közönséges gyűrű, amiből egy élelmes csaló szenzációt csinált.
2017. aug. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

# 4


Nem, éppen azt írtam hogy hiszem is, meg nem is. De nem utasítom el a lehetőséget és nem zárkózom el mereven, ahogy a pozitivisták teszik.


Ha én egy adott témával foglalkozom, azt általában szeretem több nézőpontból is megvizsgálni. A saját tapasztalatok alapján képes vagyok saját véleményt alkotni.


Én mondtam, hogy az "Egy Gyűrűt" ha viselném, azt elsősorban nem azért tenném mert ezáltal akarok bizonyságot szerezni az erejéről, hanem mert tetszik mint ékszer.


"Nem létezik sem az aura, sem a csakrák, sem Atlantisz, sem a többi zagyvaság."

Én aláírom mindezt, de legyél szíves hathatós bizonyítékokkal szolgálni az állításodat igazolandó.


Ellenben a csakrákkal foglalkozó tudomány többezer éves. Ehhez pedig rendkívül nagy mennyiségű irodalom is társul pl. az ún. szútrák, rendszerező kísérletek a tudás különböző ágainak, a rítusnak, a grammatikának, a jognak, a metafizikának összefoglalására.


Gondolod hogy emberek számos csoportjai képesek lettek volna többezer éven keresztül, hihetetlenül sok időt és energiát beleölve foglalkozni egy olyan dologgal ami nem létezik és nem is bizonyítható a létezése?

2017. aug. 17. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!