Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hol olvashatóak ezek a "mély"...

Hol olvashatóak ezek a "mély" fizikai ismeretek? Ki az a K professzor?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekel a fizika, az igazi mély dolgok is. Egyik barátom mutatta ezt a videot, amiben az időfizikus mérnök azt magyarázza, hogy fel szoktak rakni fizikusok egymásnak anyagot a netre, ahol elmagyarázzák az igazi fizikát, amit nem tanítanak az egyetemen meg a gimikben. Úgy sem hiszik, hogy megértik. Az előadó ezt magyarázza el végig a videoban, hogy pl 27:10-nál látható monolitot nem lehetett megmunkálni az ókorban.


Azt szeretném kérdezni, hogy amiről beszél, hol lehetne ezeket a mély fizikai tartalmat a neten megtalálni. Azt mondja „rejtett kéz” fizikus és egyetemi professzor. Ezt megkérdezném, hogy az a rejtett kéz akinek a video láthatóak a neten vagy egy külföldi rejtett kézről van szó és megkérdezném, hogy ő valóban fizikus professzor? Beszél Kakun professzorról. Ki ő? Hogy írják a nevét? Miről beszél az a fizikus?



https://www.youtube.com/watch?v=xySSX-j1pWE 25:00-nél beszél Kakun és rejtett kézről. Kik ők? Hol lehet a titkos fizikát olvasni?


2017. aug. 16. 17:22
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
100%

Kakunak számos videója van az Interneten. Hallgasd csak nyugodtan, középiskolás fejjel is érthető.

Öveges professzor könyveit is ajánlom, ő kísérletekről is írt. Ez is fizika.


Kisfaludy Györgyöt pedig felejtsd el. Illetve meghallgathatod majd, a középiskolás fizikai tanulmányaid végén már csak nevetni fogsz rajta. Már ha még mindig érdekelni fog.


Ha lenne egy ilyen titkos fizika, akkor abból te csak a kötőszavakat és a névelőket értenéd, és tele lennének képletekkel. Mégis, mit várnál egy olyan videótól, amit még egy másik szakterületen működő fizikusok sem értenek?


Ha jól tudom, a húrelmélet és a szuperszimmetria elméleti eredmény, gyakorlatban jól leír bizonyos dolgokat, kísérleti úton nem cáfolták.

2017. dec. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 A kérdező kommentje:

"Nem borul ki senki. Mindössze nincs idejük a hülyeségre. Ezért nem foglalkoznak vele"


Amit Kaku fizikus mond, attól miért borultok ki ? Azt mondtátok igazi fizikus és hallgassam nyugodtan. Akkor most miért rám haragusztok ? :O


"Itt nem értenek a fizikához -.-"


Igen, azt vettem észre :P


"Kakunak számos videója van az Interneten. Hallgasd csak nyugodtan, középiskolás fejjel is érthető. "


Pont azt kérdezem, hogy a fizikus mely állításai borítanak ki tudósokat vagy titeket? Melyek azok a részek, amik ellentmondanak a laikusoknak és elhallgatják, de fontos dolog van benne?

2017. dec. 22. 12:25
 23/45 anonim ***** válasza:
70%

Nincsenek ilyen részek.

Sajnálom. A tudomány nem arról szól, hogy harcolni kellene a másik nézete ellen, és az győz, aki jobban harcol.

Nem.

2017. dec. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 A kérdező kommentje:

Én arra gondolok, hogy miket mondhat ez a fizikus, hogy ilyen felháborodást kelt? Hol lehet erről olvasni?


Nagyon érdekelne ez a dolog. Szeretném a világot valóságosan megismerni, nem amit mások gondolnak (akadémikusok) és úgytartanak, hogy ezt kell mindenkinek hinnie. Remélem kapok értelmes választ. Köszönöm !

2018. jan. 30. 17:38
 25/45 anonim ***** válasza:
86%

>"Szeretném a világot valóságosan megismerni, nem amit mások gondolnak (akadémikusok) és úgytartanak, hogy ezt kell mindenkinek hinnie."


Nem igazán értem, hogy mi alapján döntöd el, hogy kinek van igaza, és ki vezeti meg az embereket. Azt mondod, hogy az "akadémikusok", általánosan elfogadott kutatók ködösítenek, a többiek pedig a valóságról beszélnek, jelentsen bármit is. Szerintem viszont ez csak lázadás, és az akadémikusok a vezető réteg, akik ellen lázadni kell. Már rég nem a fizikáról beszélünk, hanem hitről, hogy ki mit hisz el. Hiába hallod meg majd az "igazságot", nem fogod tudni eldönteni, hogy az az, csak azt tudod majd, hogy szembe megy-e a tudományos világ nagy részével, és ha igen, akkor tetszeni fog.


Az emberek nagy százaléka nem érti a modern fizika eredményeit, tehát nem fogja tudni ellenőrizni a számításokat, elméleteket, kísérleteket. Kénytelen elhinni, amit a tudományos műsorokban vagy népszerűsítő könyvekben (esetleg tankönyvekben) olvas. De akkor sem kellene belevinni azt, ami az ezotériát is mozgatja, vagyis hogy azt fogadom el, amit jól esik elfogadni, mert izgalmas, lázadó, szembe megy a fő áramlattal. Ez pont az a szubjektivitás, amit a tudományos módszertan ki akar zárni.

2018. jan. 31. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 A kérdező kommentje:
Ok. Nézzük a kérdésem ismét : Hol olvashatók az igazi fizikai ismeretek. Köszi, de nem kell a maszlag. Kinőttem belőle ;)
2018. márc. 8. 23:03
 27/45 anonim ***** válasza:
51%

No comment.

(A többiek érteni fogják.)

2018. márc. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
84%
Ez így van. Olvashat ő bármit, hinni annak fog, amit ért, azaz a jelen világképében úgy is benne van. Új ismeretek befogadásához nyitottság kell. Ez hiányzik legjobban szegény kérdezőnek. Hogy mennyire hiányzik? Rögtön kiborul, ha nem érti. Lehet végignézni, mely válaszokat hagyott ki, melyek után szentségelt, és miket üdvözölt. Ez a statisztika önmagáért beszél.
2018. márc. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
75%

Az a baj, hogy a különböző elembetegségek kezelését nem itt, a "tudomány" kategóriában kellene végezni.

Akkor már legalább nyissunk erre egy külön alkategóriát az "egészség"-ben.

2018. márc. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 A kérdező kommentje:

"Nem igazán értem, hogy mi alapján döntöd el, hogy kinek van igaza, és ki vezeti meg az embereket"


Ahhoz hogy el tudjam dönteni kinek van igaza el kellene olvasnom a valódi fizikát is amiről Kisfaludy beszél. Tudnál linkelni?


"Azt mondod, hogy az "akadémikusok", általánosan elfogadott kutatók ködösítenek, a többiek pedig a valóságról beszélnek, jelentsen bármit is."


Igen ködösítenek. Az akadémia áltudományban hisz. Az anyag vallásában és ezt terjeszti, tűzzel, vassal.


"Szerintem viszont ez csak lázadás, és az akadémikusok a vezető réteg, akik ellen lázadni kell."


Lázadni akkor szoktak, ha a régi elavult elvekből nem engednek.



"Ez így van. Olvashat ő bármit, hinni annak fog, amit ért, azaz a jelen világképében úgy is benne van. Új ismeretek befogadásához nyitottság kell. Ez hiányzik legjobban szegény kérdezőnek "


Én ne lennék nyitott? Hisz azt kérdezem, hol lehet új ismeretekre szert tenni. Az akadémiait ismerem, mint a rossz pénzt !


"Az a baj, hogy a különböző elembetegségek kezelését nem itt, a "tudomány" kategóriában kellene végezni"


Mert te nem érted, már elmebetegség? Éppen Én vagyok nyitott, most is keresem azt az igazi fizikát amiről a tudósok egymásközt értekeznek.

2018. ápr. 3. 01:54
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!