Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mekkora valószínűséggel...

Mekkora valószínűséggel léteznek szellemek?

Figyelt kérdés
Tudom , hogy még senki nem bizonyította, hogy léteznek szellemek, de több videó felvétel is van , amin elvileg szellem látható, és a you tube-n is vannak róla dokumentum videók , csak nem tudom ,hogy valóban ugy van, ahogy elmesélik , vagy csak sima butítás az egész . Elvileg mióta, és honnan ered ez a szellem hit az emberiségnél?
2017. aug. 17. 21:04
1 2
 11/19 thoomas26 ***** válasza:
17%

A kérdés annyiban "hibás", hogy ez nem objektív valószínűség. Ezt, ahány ember, annyi féle képpen fogja megítélni, 0 és 100 százalék között.


Akinek volt konkrét, semmi mással nem magyarázható élménye, tapasztalata, annak nem kérdés a szellemek és így a szellemvilág létezése. Aki csak mások esetéről hallott (vagy még azt sem), annak a saját világképe függvénye, hogy mennyire képes beleilleszteni annak létezését. S ha egyáltalán nem tudja, az teljességgel érthető.


Nekem már több saját élményem is volt. Egy példát ragadnék csupán ki közülük. S előre bocsájtom, hogy senkit sem akarok ezzel meggyőzni, és senkitől sem várom el, hogy mindezt elhiggye, vagy ennek alapján higgyen a létezésükben. Én csak leírom egy tapasztalatom. S ezt mindenkinek magának kell eldöntenie, illetve addig nem is várható el senkitől sem, amíg saját tapasztalata nem volt.


Szóval. Rendszeresen kommunikálok is a szellemvilággal. S még az elején, kíváncsi voltam, hogy nem pusztán a képzeletem játéka-e mindaz, amit érzékelek. Vágtam négy darab papírfecnit, s megszámoztam őket egytől négyig. Felfordítottam, jól összekevertem s találomra húztam belőle egyet. Nekem semmiképpen sem volt és nem is lehetett fogalmam, hogy melyiket húztam ki. Megkérdeztem attól a szellemtől, akivel éppen kommunikáltam, melyik számot húztam ki. Megmondta, s akkor felfordítottam, s tényleg az a szám volt rajta, amit a szellem közölt.

Hogy még a véletlent is kizárjam, rögtön utána tettem még egy próbát. S az is ugyanolyan sikerrel járt.

Ha a többi élményem nem volna elég, ez számomra minden kétséget kizáróan bizonyítja a szellemvilág és a szellemek létezését.


De csak számomra. Rengeteg embernek ez legfeljebb mese marad.

2017. aug. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%

Az embert test - lelek - szellem.

Bar latom, sok ember szellemileg nem elegge fejlett ennek a megertesere.

Van jo par hitelesen dokumentalt szellemekkel kapcsolatos eset.

De konkretan ez a tema nagyon melyre hatol az adott kategoriaban es megertesehez egyfajta nyitottsag kell.

Masfelol, egy olyan tudomany ag amely a fizikai vilagot kutatja, miert ertene meg a nem fizikait? Ez a fo problema es baj a tudomanyban. Mindent merni akar. Egyreszt, az emberi szem se lat mindent, de gondolom ezen meg soha senki sem gondolkozott el.

Masfelol viszont, miert kell mindent totalisan ignoralni, mintha visszatert volna az inkvizicio es a boszorkanyuldozes. Tiltsunk meg mindent amit nem ertunk meg, mert van nalunk okosabb ember vagy olyan aki befogadobb es eldogadobb. Komolyan emberek, ti melyik bolygon eltek? :D

Mindenki azt hisz amit akar es szeretne, de ez a tenyeken nem valtoztat. Ezer es ezer beszamolo van egy olyan jelensegrol, amelyrol ugy tartjatok, nem letetik.


Le kell hogy torjem a torekveseidet Lucifer vagy mi volt a neved, mar van es eddig is volt dokumentalt gombvillam. :D Megint, terjesszuk a hulyeseget, mert ez a modi. Legkozelebb nezz utana pontosabban.

2017. aug. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
46%

Minden azon múlik kérdező, mekkora a annak a képzeletnek a tárháza. Kis tudással kis képzelet van, nagy tudással nagy. Így például számos létezőt nem lehet megfogni. Van fény, de nem fogható. Nélküle a szemed fölösleges. Van hő, de nem fogható. Nélküle te is csak egy fagyott sejthalmaz lennél. Az elemi részecskék létezők, bár nem látjuk őket. De határozottan anyagok. Van eszközünk, amivel érzékelni tudjuk őket. Ha viszont két speciális részecske meghatározott módon ütközik, ami utána marad, az a semmi. Anyagban. Mert ez a két anyagi részecske ezután energiaként éli életét.


Nagyjából mindaz, amit te hihetetlennek tartasz, létezik, csak nem úgy, ahogy képes vagy elképzelni (megfelelő ismeret híján). A szellem nem ilyen. Az nem létezik. A szellemet az ember különböző tulajdonságokkal ruházta fel. Persze önkényesen. Csak aztán egy ilyen ember egy ilyen szellemet nem tud rábeszélni arra, hogy az általa felruházott tulajdonságaiból legalább egyet érzékletesen mutasson be. Mondjuk olyanoknak, akik nem hisznek benne.

2017. aug. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0 azaz NULLA
2017. aug. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
Dr. Michael Newton:Lelkünk útja kötetei :)
2017. aug. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=RoRlGAMlwX0

:) Mindenki eldöntheti, hogy mit gondol, mit hisz el ebből.

Én hiszem, hogy Jézus 2000 éve feltámadt a halálból megmentve minket.

És hiszek a szellemvilágban is, ami számunkra láthatatlan. És hiszem, hogy a Biblia igaz és a Teremtő Isten szava. :)

2017. aug. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Akkor a vallás kategóriába nyomasd a válaszokat.
2017. aug. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
szubjektíven, 100%
2017. aug. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"a gömb villámot sem sikerólt soha lefotózni és dokumentálni mégis mindenki tudja,hogy létezik"

Nem.

PONT azért tudjuk, mert SIKERÜLT már lefényképezni.

Amúgy gömbvillám.

2017. aug. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!