Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Léteznek, szellemek?

Léteznek, szellemek?

Figyelt kérdés
Sokan azt mondják hogy igen, többen pedig hogy nem. Pedig vannak olyan tények amik erre utalnak,pl:hirtelen becsapódó ajtó, ilyenek. Egyik osztálytársam azt állítja hogy igen, én meg hogy szellemek nincsenek, de most azért már jó lenne mástól is tudni mit gondol az ilyen fajta lényekről......
2013. júl. 22. 19:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Nincsen rá semmilyen bizonyíték, hogy léteznének.


A becsapódó ajtó meg hatszázmillió egyéb októl is megtörténhet :)

2013. júl. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Vagy léteznek, vagy nem. De tudományos bizonyíték, vagy érv nem szól egyenlőre a létezésük mellett.
2013. júl. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
elnézést: *egyelőre
2013. júl. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

" Pedig vannak olyan tények amik erre utalnak,pl:hirtelen becsapódó ajtó, ilyenek."


Mivel a legkönnyebb magyarázni bármiféle jelenséget, történést? Azzal, hogy valami számunkra ismeretlen, láthatatlan, természetfeletti jelenség következményeképpen történt. Ezt bármikor, bármilyen helyzetben, bármire rá lehet vágni, gondolkodás és válogatás nélkül. Innentől kezdve pedig könnyebb nélküle, mint vele magyarázni a dolgokat - már ha az ember meg szándékozik maradni a tudományos úton leírható jelenségek körén belül (Occam borotvája).



De tegyük fel, hogy léteznek (indirekt bizonyítás). Amennyiben azt az ajtót egy szellem csapta be, úgy az azt jelenti, hogy a szellem kölcsönhatásba képes lépni az ajtóval, annak anyagával, vagyis erőt tud kifejteni az ajtót alkotó atomokra. Ha ez igaz lenne, akkor fordítva is így kell lennie: az ajtó anyagának is erőt kell kifejtenie a szellemre (hatás-ellenhatás törvénye). Ezt továbbgondolva, egy szellemet csapdába lehetne ejteni egy olyan kockában (szobában), amelynek falait kizárólag ajtóanyagból készítik. Mivel a csapdába ejtés még senkinek sem sikerült, elég valószínű, hogy azért nem, mert az egész feltevés hibás, tehát valósznűbb, hogy szellemek nem léteznek.


Egyébként is, egy ajtó becsapódása sokkal inkább betudható a huzatnak, vagy valami hasonló fizikai hatásnak, jelenségnek, mintsem szellemek ténykedésének. Az meg szerintem még valószínűtlenebb, hogy egy szellem az anyagi világunkban történő ténykedése abban merülne ki, hogy huhognak és ajtókat csapkodnak csak azért, hogy a tudatlanabb, képzetlenebb, hiszékenyebb embereket ijesztgessék. Ha a szellemeknek mindössze ennyi telik ki az értelmi képességeiből, akkor már réges-régen nemhogy egyes szellemeket, hanem egész szellem-kolóniákat kellett volna tudnunk fogságba ejteni. Ez sem történt meg eddig soha.

2013. júl. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Dávkapcs válasza:
38%
Vannak ,akik szerint a halott lelke temetéséig a földön bolyong.De ha engem kérdezel szerintem nincsenek
2013. júl. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Antimod ***** válasza:

"Mivel a csapdába ejtés még senkinek sem sikerült, elég valószínű, hogy azért nem, mert az egész feltevés hibás, tehát valósznűbb, hogy szellemek nem léteznek."


Egyetértek az érveléssel, viszont szellemek attól még létezhetnek, hogy nem tudnak kölcsönhatásba lépni az anyaggal. Vagyis ajtót becsapó szellem nem létezik.

Emellett vannak pszichikus enegiák, bizonyos emberek képesek hatni az anyagra (telekinézis). Elképzelhető, hogy hasonló módon (vagy az emberen, mint médiumon keresztül) képesek entitások is hasonló hatást kifejteni szélsőséges esetekben (Poltergeist-jelenség). Ez persze nem azt jelenti, hogy minden egyes becsapódó ajtó szellem okozta jelenség.


Bizonyíték egyelőre nincsen, de kultúrától függetlenül túl sok a megfigyelés ahhoz, hogy kitalációnak lehessen minősíteni az egészet. Egy biztos: sokkal több a szellemeknek tulajdonított jelenség, mint a valós eset. Kb. mint amikor a nyest osonásából egyből betörők lopakodására gyanakszik Mari néni, mert állandóan attól fél. Ettől függetlenül betörők még bőven létezhetnek, és elég gyakran meg is figyelik őket sajnos.

2013. júl. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
2013. júl. 23. 11:33
 8/12 anonim ***** válasza:

"... szellemek attól még létezhetnek, hogy nem tudnak kölcsönhatásba lépni az anyaggal. Vagyis ajtót becsapó szellem nem létezik."


Köszönöm a javítást, valóban így pontos a következtetés. Ezek mellett viszont megjegyzem, hogy én még soha egyetlen emberrel sem találkoztam, egyről sem hallottam, akiről egyértelműen kiderült volna, hogy képes a telekinézisre, vagy más efféle természetfeletti dolog művelésére. Persze, én is láttam már sok ilyen műsort (kezdve Uri Gellertől, Rézbányász Dávidon át egészen a napjainkban oly felkapottá vált Dynamoig) - de aztán mindegyikükről kiderült, hogy ámítás az egész, amit csinál.


" Egy biztos: sokkal több a szellemeknek tulajdonított jelenség, mint a valós eset."


Ebben látod maximálisan egyetértünk ;)


Kérdező: az általad linkelt oldal olvasgatása közben az jutott eszembe, hogy az illető anyja talán túl sokat is lakott egyedül. Bizonyított tény, hogy ha az ember elméje nem kap megfelelő mennyiségű információt hosszabb időn keresztül, akkor elkezd önmagának gyártani jelenségeket, dolgokat. Ezt hívják tébolynak, amikor az agy már képtelen józanul gondolkodni, mérlegelni, képtelen határvonalat húzni a valós és a nem valós között.

(Ja, amúgy nem érdekes, hogy aki átél ilyen eseményeket, azokról rendre kiderül, hogy valami lelki trauma érte őt kiskorában, vagy az események előtt?)


A másik dolog, hogy ilyen blogot bárki írhat, és írnak is sokan. Ha túrsz még kicsit, egészen biztosan egész ezoterikus kánaánra bukkanhatsz, és naphosszat olvasgathatod a hihetetlenebbnél hihetetlenebb "megtörtént" eseményeket. Legtöbbjüknek ugyan se füle se farka (mint az általad linkelt oldalon található történetek nagy részének sem), de ez különösebben nem is szokta zavarni az erre kapható olvasókat.

2013. júl. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
0%

KERESZTYÉN VAGY? A VÁLASZTÓL

FÜGGETLENÜL NEM LÉTEZNEK!!!!!!!!!!!

hirtelen becsapódó ajtó = HUZAT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! verdd ki a fejedbôl ezt a baromságot nem csak a hitednek de lelki állapotodnak is árthat

2013. júl. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A tudománynak eddig még sosem sikerült felfedeznie a szellemeket. Igaz, Istent sem tudta felfedezni.
2013. júl. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!