Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az Ősrobbanás egy másik...

Az Ősrobbanás egy másik dimenzióból való kiszakadás során keletkezett?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Picit lehet fura a kérdés megfogalmazása, de ha leírom részletesebben remélem érthető lesz mire gondolok. Én nagyon hiszek a tudományban, biztos, hogy van még pár tévedés a tételek során, de hiszem, hogy amit a tudósok az évek során megállapítottak, a fizikáról, a biológiáról, stb, az úgy is van, valamint az Ősrobbanásra is úgy gondolok, mint a fizikai világ kezdetéről. Elkezdtem viszont érdeklődni az ezoterikus témák iránt is. Itt most nem szellemekre meg angyalokra gondolok, hanem inkább arra, hogy nem csak egy múló test az ember, hanem van benne más is. Lélek, szellem (nem kísértet). Tudom, hogy sokan azért hisznek ebben, mert félnek a múlandóságuktól, erre épül a legtöbb vallás stb és lehet itt is erről van szó, de ha csak a fizikai világ létezik, akkor se probléma, hogy ilyenekről gondolkodunk, hiszünk, hisz az élet értelmetlenné válik akkor, tök mindegy mit csinálunk. Na de most nem akartam ebbe belemenni, bocsánat. Szóval ahogy olvasgatok ebben a témában, eszembe jutott, egy nagyon hasonló leírás alapján, hogy mi van, ha tényleg nem csak 3 térbeli dimenzió + az idő dimenziója létezik? Mi emberek az 5 fő érzékszerveink alapján képzeljük el a világot, de pl egy denevérnek, ami a hangokra alapozza a tájékozódásának nagy részét, teljesen máshogy tapasztalja meg a világot, úgy "láthatja", ahogy mi sosem fogjuk tudni. Szóval lehetséges, hogy létezik más dimenzió is ezeken kívül, amiket mi nem tudunk megtapasztalni, ilyen lehetne pl ez az asztrális világ vagy micsoda. Ugye a nagy kérdés, hogy az Ősrobbanás miből robbant fel úgymond, hisz előtte nem létezett se idő, se egyik térbeli dimenzió se, viszont, mi van, ha az Ősrobbanás egy másik dimenzióból szakadt ki úgymond. Szóval nem léteztek a fizikai dimenziók, de az asztrális igen és valahogy onnan szakadt ki a "mi világunkba" egy erő, amit mi Ősrobbanásnak mondunk. Remélem azért lehetett követni a leírásom, nem írtam semmi újat tudom, csak kíváncsi lennék ebben a témában a véleményetekről. Köszi előre is.



2017. szept. 8. 18:03
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Nem. Semmi köze nincs ezekhez az ezós cuccokhoz.
2017. szept. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Blaster123 ***** válasza:
100%

Lehet kicsit máshogy értelmezed a dimenziót, megpróbálom egyszerűen leírni mit is jelent :)


A dimenzió nagyon nagyon egyszerűen bármi, amit egy számmal tudsz értékelni, mérni. Pl egy vonal egydimenziós mert bármely távolságot a vonalon 1 számmal tudod jellemezni. Megtudod adni milyen messze vagy az északi sarkponttól, hány perc telt el éjfél óta.


Gyakran mondjuk, hogy mi 3 dimenziós térben élünk, méghozzá azért mert 3 szám kell, hogy jellemezzük. poziciónkat. Pl Földhöz mért helyzeted: hosszusági, szélességi fok valamint tengerszint feletti magasság. 2 szám nem elég, 3 kell, hogy pontos adatot adjunk.


Amikor több, mint 3 dimenziós dolgokról beszélünk, akkor olyanokat értünk, melyeket nem lehet 3 számmal megadni. Téridő gyakori példa, hiszen ha egy eseményt meg akarsz adni (pl esküvő) akkor kell 3 adat - pozició - plusz mégegy dimenzió, idő, mikor van az esküvő.

De olyan teret is mondhatunk akkor nem csak 3 dimenzió van: pl könyvtárban a könyv adathalmaz eszerint van tárolva: Év, Téma, Szerző vezetékneve, Formátum, láthatod, hogy itt 4 szám kell, hogy megadd azt az 1 pontot, ahol a könyv van - 4 dimenziós tér.


Amikor a matematikusok extra dimenziókról beszélnek, azon gondolkodnak hogyan adaptálhatnának már jól leírt matematikát 4 vagy több térdimenzióba. Pl négyzetnek 4 oldala van, a kockának 6 - és bebizonyíthatjuk, hogy ha lenne egy 4 dimenziós téralakú forma, ami illeszkedik ebbe a menetbe (Tesseract vagy hiperkocka), annak 8 oldala lenne (oldalak kockák lennének, ugyanugy, mint a kockáknak mind a 6 oldalalapja egy egy négyzet.)


Amikor a fizikusok beszélnek extra dimenzióról, azon gondolkoznak, milyen újfajta mérés kéne amivel jobban jellemzik a teret. Nagyon nagyon kicsi méretnél a tér nem úgy tűnik, mintha a mi 3 dimenziós tértulajdonságainkkal rendelkezne - tehát dimenziókat adunk hozzá, hogy megtudjuk mi is folyik szubatomi szinten, ahol nem nagyon tudjuk még mi folyik (kvantumfizika nagy kérdése).


Remélem valamennyire érthetően írtam le :D

Kérdésedhez térve, Univerzum kezdetének teljes megértéséhez a kvantumfizikát kéne megértenünk. De azt tudjuk, hogy téridő akkor kezdődött, előtte nem volt semmi, Univerzum összenergiája nulla ez a két dolog csak azt mutatja, hogy tényleg "előtte" nem volt semmi, de pont ez a semmi kellett, hogy legyen valami - mint írtam ehhez kvantumfizikát kell megértenünk először, hiszen ott vannak pl proton belsejében a kvarkok egyszerre mindenhol de egyszerre sehol sem az üres térben.


Kvantumfizikában ha semmid van, abban előbb utóbb lesz valamid.

2017. szept. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Komoly arc vagy. Az ősrobbanásnak semmi köze nincs az ezós dolgokhoz. Pontosan senki nem tudja, hogy mi történt, de az szinte biztos, hogy előtte nem volt semennyi dimenzió se. Ha érdekel a téma, vannak komolyabb ismeretterjesztő filmek a neten.
2017. szept. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem hinnèm, hogy lenne kezdete, vagy vège valaminek aminek a pontos mèretèt sem tudjuk. Ez szerintem az emberi gondolkodás mellèktermèke.
2017. szept. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
50%

Szerintem a kérdező arra gondol, hogy alapból van egy hely a "világban" és azon belül jött létre a mi univerzumunk.

Vagyis mellett, tehát nem feltétlenül úgy, mint ahogy a mi világunkban van egy doboz és akkor az lenne az univerzum, hanem itt van az is körülöttünk, csak nem bírjuk felfogni.

Egyébként elképzelhető.

2017. szept. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

thoomas26 nevű felhasználó válasza:

Nem szükséges ilyen bonyolultá tenni a Kérdezőnek. A dimenzió szélességi, hosszúság, magassági fok. Mellesleg bizonyítottan nem 3 dimenzióban élünk, hanem 4, azaz 4 dimenzió van. A három, amit az előbb említettem és a negyedik az idő, vagy egyszerű példaként mondjuk a három dimenzióban mozgó emberkék. A csillagászok tudtommal a 4. dimenziót is beszámolják.

2017. szept. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem akarlak kiábrándítani az idő dimenziós fantáziálásodból thomas, de az idő = mozgás. Mozgás nèlkül nincs idő. Kicsit rátèrnèk arra is, hogy maga az energia is mozgás. Rezgès ha úgy tetszik. Az idő pedig csak azèrt van, mert ismètlődő mozgást vègez a bolygó a saját tengelye ès a nap körül. A mozgásának bizonyos pontjait kijelöltük ès így jött lètre az idő.
2017. szept. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az ember alkotta az időt. Ha nem tette volna csak a pillanat lenne. Persze mindenkinek ott duruzsol a kobakjában az egó által fenntartott pszihès idő, de akkor sincs más, csak a pillanat. A jelen.
2017. szept. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Mojjo ***** válasza:
@7: szóval ha egy magára hagyott neutron nem mozog, akkor nincs számára idő? Tehát majd jól elfelejt elbomlani? Ez remek :D
2017. szept. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

thoomas26 nevű felhasználó válasza:

Nem akarlak lelombozni, de az időt csak egy mértékegységként hoztam fel a változókra, ami ugyebár testek közötti mozgás vagy térbeli mozgás. A három dimenzióval életében a negyedik nem egy állandó, hanem egy változó. Nem vagyok csillagász, de tudtommal a fénnyel, azaz kiszámolják a fény mennyi idő alatt ér el egy bizonyos ponthoz. Így háználják a negyedik dimenziót a csillagász barátaid. Mozgás mindig van. Hmm...de ez már azt hiszem alapszintű fizika. :D

Üdv:thoomas26

2017. szept. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!