Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A halálközeli élményekre...

A halálközeli élményekre sikerült már kielégítő orvosi magyarázatot találni?

Figyelt kérdés
Nem a meddő vitát szeretnén folytatni, hogy ki miben hisz, elsősorban a témában jártasabbakat kérdezném, hogy az orvostudomány talált már valami ésszerű magyarázatot a jelenségre? Azt tudom, hogy vannak mindenféle teóriák oxigénhiánnyal és az agyban felszabaduló anyagokkal kapcsolatban, de olyat is hallottam, hogy ezek egy része már megdőlt, és a többi sem nyújt kielégítő magyarázatot. Elég laikus vagyok a témában, mi a helyzet ezzel az egésszel?
2017. szept. 19. 17:22
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
75%

Csak egy ilyen dokumentált esetet linkelj ide.

De ne valami szabadonébredők blog vagy tudasfaja.com legyen. Hanem mondjuk egy nature cikk.

Ha nem egy és nem kettő van, akkor biztos tudsz.

2017. szept. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Pamela Reynolds esete. Az Iands alapítvány is végzett külön ilyen célú kutatásokat, amelyben volt fullban dokumentált esetük. Nézz utána te, ha érdekel.
2017. szept. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
79%

Rágugliztam, kb. egy wikipedia link szól róla, meg egy youtube videó.

Ez lenne a bizonyíték? :D

Különben meg te vagy az, aki állít valamit, neked kéne bizonyítani. Kértem linket valami komolyan vehető oldalról, de hát ilyen nyilván nincs.

2017. szept. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
81%

"Kértem linket valami komolyan vehető oldalról, de hát ilyen nyilván nincs."


Komolyan vehető oldal... számodra az a komolyan vehető, amit elhiszel, ami belefér a világképedbe.


Egy Nature típusú szaklapban nincs helye olyan elmélkedéseknek, amelyek dokumentált, ám anekdotikus, ismeretlen hatásmechanizmussal bíró eseményeket, eseteket írnak le. Itt még nem tart a HKÉ-kutatás, de az nyilvánvaló már, hogy ki kell kukkantani a materializmus keretéből ahhoz, hogy megértsük, mi történHET ilyenkor.

2017. szept. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
0%
ha bizonyított lenne akkor a nature lenne az első aki lehozza, az a baj veletek hogy nem értitek meg hogy akik belőletek élnek azok csinálják nektek ezt a virtuális valóságot, hogy még többen legyetek és még több fas.ságra költsetek
2017. szept. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
48%

"de az nyilvánvaló már, hogy ki kell kukkantani a materializmus keretéből ahhoz, hogy megértsük, mi történHET ilyenkor"


Na ez a baj veletek :D Logikai készség nulla. Tény, hogy nem tudjuk pontosan, hogy miért és hogyan történik. De ebből számodra már az következik, hogy természetfeletti oka van.

Holott egyáltalán nem lehet levonni ilyen következtetést.

Amit te csinálsz, az pont ugyanaz az ostoba logika, mint az ufó-hívőké: van egy ismeretlen fényjelenség, és nem azt mondják, hogy "nem tudom mi az", hanem rögtön azt mondják, hogy "ez földönkívüli űrhajó".

2017. szept. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

"De ebből számodra már az következik, hogy természetfeletti oka van."


Nem számomra ez nem következik, mert nem nem a materializmus jelenti a természet törvényeinek összességét. Az a logikai bukta, hogy ha nem ismersz valamit, akkor azt feltételezd, hogy a jelenleg ismert folyamatok által meg fogod tudni magyarázni. :)


"nem tudom mi az", hanem rögtön azt mondják, hogy "ez földönkívüli űrhajó".


Én csak annyit mondtam, hogy az ismert és dokumentált esetek alapján 100%-ban kijelenthető, hogy materialista magyarázatot nem lehet rá adni. Nem azt mondtam, hogy élnek a halál után, vagy hogy Isten létezik.

2017. szept. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

"ha bizonyított lenne akkor a nature lenne az első aki lehozza"


Így van, erre utaltam fentebb. Nem bizonyított. Bizonyítani pedig úgy lehet, ha kutatod, nem úgy, hogy azt várod, hogy magától megjelenjen a Nature-ben. :D


A jelenlegi materialista hipotéziseknek sincsen több létjogosultsága, ráadásul mivel konkrét esetek --cáfolják-- azok ésszerűségét és érvényességét, ezért állítom, hogy kevesebb, mint a tudat független az agytól nézetnek, mert jelenleg nagyon ezt látszik alátámasztani.


Ezért szajkózom, hogy kutatni kell, de nyitott elmével, nem azt feltételezve, hogy eleve nem lehetséges az, amit ezek az emberek - minden valószínűség szerint - áltéltek.


"nem értitek meg hogy akik belőletek élnek azok csinálják nektek ezt a virtuális valóságot, hogy még többen legyetek és még több fas.ságra költsetek"


Én nem költök semmi ilyesmire.

2017. szept. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Végre 1 ezotériás, aki nem hasalt el 1 vitában. Szép volt, tesó (Y)
2017. szept. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

# 19


Végre egy ezotériás, aki pont ugyanolyan gyökér, mint a többi.

Azt kéne felfogni, gyerekek, hogy a világ megismerésének, a gondolkodásnak pont ugyanolyan evolúciója van, mint a fizikai test evolúciójának. Az életképtelen elméletek és módszertanok kihalnak, elsikkadnak. Mint az istenhit. Vagy a mágikus világnézet. Ezek elhaltak, elsikkadtak, és nem véletlenül. Az gondolkodás evolúciójának rostáján fennakadtak. Az egyetlen, ami fejlődik és tovább él, az a tudományos módszertan alapján történő megismerés.

Azaz:

1.megfigyelés

2.következtetés

3.modell konstruálása/meglévő modell módosítása

4.modell igazolása, ha nem sikerül, ugrás a 2. pontra

5. amennyiben új megfigyelés történik, ami cáfolja a modellt, ugrás a 2. pontra


Ez a ciklikus, folytonos önellenőrzés biztosítja, hogy hosszú távon a tudományos módszertan nem vezethet tévútra.


Nem véletlen, hogy idealisztikus, spirituális gondolkodásból még soha semmi értelmes, kézzel fogható, előremutató dolog nem született.

Viszont:

Tűzgyújtás -> tudományos módszertan terméke

Kerék -> tudományos módszertan terméke

Földművelés -> tudományos módszertan terméke

Írásbeliség -> tudományos módszertan terméke

.

.

elektromosság felhasználása -> tudományos módszertan terméke.


és még sorolhatnám hosszan azokat a technológiai vívmányokat, melyek mind-mind -> tudományos módszertan termékei, amelyek lehetővé teszik a mai életmódunkat(internet, GPS, hadd ne soroljam még?) és végsősoron a bizonyítékai mindannak, hogy a tudományos módszertan működik.


Ezzel szemben milyen kézzel fogható eredmény az, ami az ezorikus megközelítést alátámasztja? Hát gyakorlatilag semmi.

2017. szept. 24. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!