Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A hétköznapi társadalmi...

Árokpart kérdése:

A hétköznapi társadalmi életben milyen életet kell annak az embernek élnie aki halála után a Mennyországba szeretne kerülni?

Figyelt kérdés
Nagyon mélyen gyakorló vallású katolikus vagyok, viszont bármilyen teológiával vagy vallással kapcsolatos weboldalt elolvasok, abból az derül ki számomra, hogy szinte a szerzetesekéhez hasonló életet kellene élni. Na most egy társadalmi életben ez ugye tudjuk, hogy lehetetlen. Még a Biblia se ennyire szigorú. Magyarán akkor ezek szerint minden elhunyt szerettünk a pokolra jutott volna? Ki mit gondol erről?
2017. okt. 17. 22:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt miért nem a paptól kérdezed?
2017. okt. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Amit erről tudok az alapján kb úgy kell élni mintha egy növény lennél. Senkit nem bánthatsz fizikailag és lelkileg sem és be kell tartanod a tízparancsolatot.

Nem biztos hogy lehetetlen. Minden akarat kérdése. Kérdés persze hogy mennnyire éri meg mert nem tudjuk hogy mennyire igaz ez az egész.

2017. okt. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Nem feltetlenul kell szerzetesi elet hozza, hiszen gondold el, egy szerzetes hiaba beszel szeretetrol, a hetkoznapi eletben nem gyakorolja azt. Mert ezeket a dolgokat csak az emberek kozt tudod gyakorolni. A szerzetes mikor kolostorba vonul, elhagyaja a szuleit, es nem gondoskodik roluk oreg korukban, nem hazasodik, es gyereke sem lehet. Ha belegondolsz pedig ezek azok a tenyezok pont amik igazi alazatra,turelemre es felelossegre tanitanak minket. Hiszen joval kevesebb tanubizonysagot kell adnia arrol amit ugy hivnak szeretet. Mert mint irtam, a toleranciat felelosseget es a kemeny probakat elsosorban a csaladunkon keresztul kapjuk illetve gyakoroljuk.

Szoval a kerdesedre a valaszom az, hogy erkolcsos eletet kell elni. Az pedig azt jelenti, hogy ott a helyeden minden feladatot a toled telheto legjobban latsz el. Ha anya vagy, akkor jo anya, ha ferj akkor jo ferj, ha orvos, akkor jo orvos, ha barat, akkor hu barat, ha egy ket kezi munkas, akkor egy becsuletes jo munkas. Magyaran legyel egy tisztesseges jo ember.

Ezt hivjak kis utnak. Magyaran hogy nem kell Assisinak vagy Terez Anyanak szuletned, a magad helyen a te kis egyszeru eletedben a kis dolgoaidat tedd nagy szeretettel, becsulettel, igazsaggal.

Ha ezt teszed, mar tobbet tettel a vilagert, mint az emberek tobbsege, biztos vagyok benne, hogy ez az isteni ut.

2017. okt. 18. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%
Olyat amiben a szív vezet nem az èsz.
2017. okt. 18. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
83%
Nagyon nem vagyok vallásos de nekünk tanárnő azt mondta ,hogy mindenki a mennybe jut kivéve akiben egyáltalán nincs szeretet és mindig csak a rosszra megy pl. a terroristák. Isten mindent megbocsát. Bár mondjuk én nem vagyok nagyon vallásos én ezzel nem szoktam foglalkozni de érdekes egy kérdés.
2017. okt. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

El tudná valaki magyarázni, hogy mi az a menny?

Az alapelv szerint Isten mi vagyunk. A mi állapotunk, egy pillanatnyi állapot. Egy lehetsèges valóság. Az örök èlet ès a bősèges jólèt, a szeretet ès minden amit a mennyről írnak, egy jóslat erre a világra. A fejlődèsünk nem olyan amilyennek hisszük. Minden nap meghal aki tegnap voltam, hogy ma új emberkènt èlhessek. Mi valószínűleg ismèt magunkat pusztítjuk el, de nem teljesen. Vèr ès lágoló föld. Az emberisèg egyedszáma annyira magas, hogy őrülettè válik. Ekkor hirtelen felindulásból kezdünk háborúba egymással. Dogmák miatt. Egyre több, nèzőpont ès hit miatt. Amikor a háborúnak vège, azok akik megmaradtak rájönnek a bűnre. A bűn a sokasodás utáni vágy. Mivel egysèges lesz az emberi tudat, mint faj, ès nem nèzőpontok ès vallások szaggatta maszlag, mint ma. Így a közös vágy, a közös cèl lesz. Ez a megvalósítás kèplete.

2017. okt. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kèt lehetősèg van. Az elsőt leírtam ès a makacs egónk miatt az fog bekövetkezni sajnos.

A második lehetősèg.: Nem szaporodunk tovább, csak azok akiket kiválasztunk. Így a lètszám csökkenèsèvel, növekszik a bősèg.

2017. okt. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!