Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mandela-effektus: Magyarország...

Mandela-effektus: Magyarországon mi változott meg?

Figyelt kérdés

Aki nem tudná, miről van szó: [link]


Pl. sokan tisztán emlékeznek rá, hogy Orbán Viktor Alcsútdobozon született, a Rózsaszín Pitbullnak van is egy ilyen dalszövege, hogy "Alcsútdoboz messze van, jaj, de nagyon messze. Ott született Orbán Viktor, ezért van meg veszve" (ez egy ún. residue). Viszont úgy 2010 óta mindenhol Felcsútot hallani a szülőhelyeként.


Néhány egyéb apróság:

- Mazsola sosem szerepelt a Futrinka utcában, pedig sokan így emlékeznek.

- Michael Jackson nem adott koncertet Budapesten a '80-as években, pedig sokan állítják, hogy látták-hallották élőben.

- A Pilóta keksz csomagolásán valójában sosem szerepelt a keksz szó, mégis mindenki úgy hívja máig.



2017. nov. 17. 15:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
30%
XD bocs de csak ennyit tudok írni.
2017. nov. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Azt4kurv4! Azért a pikachu farkán kiakadtam.
2017. nov. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
ó istenem XD
2017. nov. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
13%

hogy mi??


figyelj, akkor most újabb nekifutásra, le tudod írni mindezt értelmesen, érthetően is?

2017. nov. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
61%

Pilóta keksz...Xd haver, azért nem mindegy, hogy azt mondod, hogy megyek és veszek egy kis Pilótát vagy megyek és veszek egy kis Pilóta kekszet. Azért ugye érzed azt, hogy szóban kicsit mást jelebntene a kettő és ez kell a konkretizáláshoz??

Michael Jackson-nak 3 fellépése is volt Budapesten.

Pikachu farka nem fekete hanem fekete és sárga, na és?

stb.stb.

Hügyeség

2017. nov. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
17%

*Hülyeség

Te pedig naiv vagy

2017. nov. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
94%

Háát én is jót nevettem.


Orbán Viktor Székesfehérváron született, gyermekkorát Alcsútdobozon és Felcsúton töltötte.

Azt ugye tudod, hogy Alcsútdobozt és Felcsútot csak egy tábla választja el.


Mazsola sosem szerepelt a Futrinka utcában, pedig sokan így emlékeznek.

Persze, hogy nem szerepelt a Futrinka utcában. :D

Mazsola, később Mazsola és Tádéban szerepelt.

Mindkettő egy bábsorozat volt.


A Pilóta kekszre pedig fölösleges ráirni a keksz szót, hisz egy kekszről van szó.

2017. nov. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Az "eszek egy pilótát" kicsit úgy hangzik, mintha a Kis hercegben szereplő pilóta nem a sivatagban zuhant volna le, hanem a pápuák közt, ha érted, mire célzok...
2017. nov. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
92%
Ird be a gugliba:"retro pilota keksz" és máris több olyan csomagolást találsz amin szerepel a KEKSZ. Szoval? (Nem értem miért teszik ezt egyesek, hogy állitanak valamit nyilvánosan, de utána nem néznek.)
2017. nov. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
87%

Elfelejtették odaírni hogy állítólag. Tipikus ezoterikus hülyeség.


Még a jelent se fogjuk fel tökéletesen, csak azt látjuk ami megragadja a figyelmünket. A múltból pedig csak arra emlékszünk ami tovább megragad az emlékezetünkben, a többit az emberi agy a képzeletével egészíti ki, ez az úgynevezett hamis emlék.


Az hogy egyeseknek hamis emléke van az nem jelenti azt hogy mindenki erre emlékszik, legtöbbnek még emléke sincs az adott dologról de elhitethető velük hogy ők is így "emlékeznek". Hányszor volt az életedben olyan beszélgetés amiben az egyik fél megkérdezi a másikat hogy

- Nem emlékszel? Ne mondd már, ez és ez történt!

- Most hogy mondod rémlik...

Hát rémlik a fenét. De gondolom azzal se mondok újat hogy ha egy eset tanúit kérdezik ki akkor senki nem látta ugyanazt, mindenki másképp "emlékszik".


Egyébként meg a legtöbb eset megmagyarázható hülye elméletek nélkül is.

- a Futrinka utca lakói, a Mazsola és Tádé a legnépszerűbb mesék voltak, valakinek az emlékében ezek összekuszálódtak. Na puff.

- M. J. 80-as évekbeli koncertjének Mandela-effektusáról mindig csak álhírként hallottam, van aki nem? Szerintem ez csak felkapott álhír ami azóta annyira elterjedt hogy már "tényként" jön vissza.

- A Pilóta keksz csomagolásáról nem tudok nyilatkozni mert nem emlékszem milyen volt, ellenben fél perc alatt találtam róla képet és rajta van hogy keksz.

[link]

[link]

Nem lehet hogy a nagy "tényfeltárásban" a vaníliás karikával kevered össze, amire azt hiszem tényleg nem volt ráírva hogy keksz?

2017. nov. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!