Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Vannak azok a bizonyos "100000...

Vannak azok a bizonyos "10000000-szoros erővel ható" napok. Magyarországon így nevezik. Külföldön mi az elnevezése? Szeretném ellenőrizni a dátumokat.

Figyelt kérdés

Tavaly az egyik oldalon rosszul volt megadva a dátum.


Pl. angol nyelvű oldalakon hogyan található meg?



2017. jan. 19. 12:49
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
21%
Angolul így hívják: "stupid scam for gullible people".
2017. jan. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:

Sajnos ezen az oldalon úgy tűnik, bele kell foglalni a kérdésekbe azt, hogy kötözködők kerüljenek!


KÖTÖZKÖDŐK, OKOSKODÓK KERÜLJENEK! És a kérdésemet is.

Kösz!

2017. jan. 19. 13:08
 3/36 anonim ***** válasza:
21%
Figyelj, nem bántásból, de nem fog itt neked ebben segíteni senki. Értelmes ember amúgy is kerüli az efféle hókuszpókuszt.
2017. jan. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

Ezotéria kedvelők és a kérdéssel kapcsolatban érdeklődőknek írom, hogy azóta már annyit találtam, hogy a tibeti naptárat kell alapul venni és ott holdhónapok vannak, ha jól értem.


2017. náluk 2144. és a tűzmadár éve. (Bár egyszer Frei Bird, máskor Firebird néven emlegetik, tehát lehet, hogy külön kell írni: tűz madár. Megint máshol Tűz Kakas.)


Itt egy tibeti naptár:

[link]


Itt pedig egy - vélhetően - megbízható forrás magyarul azzal kapcsolatban, hogy mely holdhó mely napján van az ünnep:

[link]


Itt [link] pedig azt találtam, hogy jelenleg (2017. 01. 19.) 2143 tűz hím majom éve van. Talán a tibeti naptár is akkor vált, amikor a kínai? Tehát a kínai újév, kínai holdújév, a Chunjie tavaszünnep dátumakor kezdődik vajon náluk is az újév? Ezt még nem tudom.

2017. jan. 19. 13:24
 5/36 A kérdező kommentje:
Elírtam, persze nem frei, hanem fire. :-)
2017. jan. 19. 13:25
 6/36 A kérdező kommentje:

#3! "Figyelj, nem bántásból, de nem fog itt neked ebben segíteni senki. Értelmes ember amúgy is kerüli az efféle hókuszpókuszt."


Üdv! Nem baj, ha nem tud senki segíteni, megpróbálom megkeresni és vagy megtalálom - vagy nem.

Eddig pár dolgot már találtam, ami érdekes számomra (neked nyilván nem).


Az "értelmes" ember, aki sokszor annak hiszi és titulálja magát, nem épp értelmes, hanem szűk látókörű.


Hókuszpókusznak azt látja az ember, amit nem ért. Ehhez nem szükséges lenézni mások elképzeléseit, inkább meg lehetne azt ismerni. Nyilván nem kötelező, de nem is kötelező írni egy olyan kérdéshez, amire nem tudjuk a választ, ugye?


Külön kérem, hogy akik érdeklődnek a témával kapcsolatban, ők írjanak!

2017. jan. 19. 13:30
 7/36 A kérdező kommentje:

Tehát, ha a tibetiek is akkor ünneplik/tartják az újévet, amikor a kínaiak, akkor az (a mi időszámításunk szerint) 2017-ben január 28.

[link]

2017. jan. 19. 13:35
 8/36 A kérdező kommentje:

...és ezeket ünneplik:


Chötrül Düchen = A vajmécsesek ünnepe


Saka Dawa Düchen = A születés, a megvilágosodás és a halál napja


Chokhör Düchen = Az imakerék ünnepe


Lhabab Düchen = A mennybemenetel napja

2017. jan. 19. 13:37
 9/36 anonim ***** válasza:
0%

"Az "értelmes" ember, aki sokszor annak hiszi és titulálja magát, nem épp értelmes, hanem szűk látókörű."


Ha már angolozunk, akkor megemlítenék egy idézetet, amelyet sajnos csak angolul találtam meg, és amelyet többek között Carl Sagan is mondott, bár nem tőle ered:


"Keep an open mind, but not so open your brain falls out!"


Remélem, érted, mire gondolok.

2017. jan. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

Elvileg ezek a napok:

Tízmilliószoros napok 2017-ben


2017. március 12.

2017. június 9.

2016. július 27.

2016. november 10.

2017. jan. 19. 13:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!