Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi történik halál után?

Mi történik halál után?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekelt ez a téma mindig is, illetve az egész halál dolog, hiszen ez az egyetlen biztos dolog az életünkben. Nemrég elhunyt egy szerettem, nagyon hiányzik. Kicsit olvasgattam, sok helyen írják, hogy a testünk csak egy ideiglenes valami, a lelkünk egy jobb világba kerül, ahol együtt lehet a többi lélekkel. Egyre jobban érzem azt, hogy fel kéne hagynom ezzel a halandó élettel, a jobb világba akarok kerülni, de csak is azért, hogy együtt lehessek az elhunyt hozzátartozómmal, mert nagyon sokat jelentett nekem. Mennyire normális ez, illetve mit javasolnátok ebben az esetben? Nyilván nem fogom megölni magam emiatt, mert lehet, hogy az egész egy hülyeség, és nem történik majd semmi, de sokszor úgy érzem, hogy jó lenne meghalni akár 1-1 pillanatra, hogy együtt lehessek azzal, akivel már nem lehetek többé.
2017. nov. 20. 20:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
41%

Számomra a reinkarnáció a legvalószínűbb. Sokszor éreztem úgy életemben, hogy amiben most vagyok, az valami álomszerű díszlet, amiből egyszer fel fogok ébredni egy magasabbrendű, tudatosabb valóságba.


Ugyanakkor nem ok nélkül vagyunk itt, a célja a fejlődés. Ha az öngyilkosságot választja valaki (kivéve ha rövid időn belül amúgy is meghalna), akkor csak "osztályismétlést" választott, azaz a problémával, ami elől menekült, egy másik inkarnációban újra szembesülnie kell, amíg meg nem oldja. (Vagy fel nem oldja önmagában, ha maga a probléma olyan természetű, hogy nem lehet megoldani.)


Az "együttlét" ebben az olvasatban nem egyszeri, és ismétlődő. Az egymással szoros kapcsolatban lévő lelkek segítik egymást a feladataikban, mind inkarnációban, mind azon kívül. Akkor is, ha az egyik fél ennek nincs tudatában. Így az elválasztottság csak időleges lehet.

2017. nov. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
50%
Semmi
2017. nov. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Kinyitod a szemed és a többiek azt kérdezik körülötted: na, milyen volt?
2017. nov. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

#2

Ezoteria temaban vagy, a kerdezo nem erre a valaszra volt kivancsi, mert ezt magkapja barkitol az elso sarkon.

2017. nov. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Titok.
2017. nov. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Menő manó43 válasza:
Nem tudhatjuk pontosan, de biztos, hogy valami jó helyre kerülsz, mert még nem sokan tértek vissza
2017. nov. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 SZücsöm ***** válasza:

4 Tökmindegy hogy milyen témában vagyunk és az is tökmindegy hogy a kérdező milyen válaszra volt kíváncsi mert erre senki se tud megfelelő választ adni, az meg hogy valaki valamiben hiszik az lepkefing nem jelent semmit.

A tudományos álláspont amúgy is tökéletesen megfogalmazta, biológiai létformák vagyunk ha vége akkor vége nincs tovább.


És nem azért a 20 fillérért de a tudomány már több 1000 szer korrigált babonák/vallások által vélt "tudásokat". De fordítva még sose történt és olyat se hallottam még hogy ezo témában bármit is bizonyított volna valaha valaki is.

Ha netán tévednék kérlek javítson ki valaki, hátha tanulok valami újat.

2017. nov. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

#7

Az a kulonbeseg, hogy ha a kerdes az ezo temaban tette fel, akkor nyilvan spiritualis valaszt vart ra.

Ha a tudomany temaban tenne fel, akkor varna a tudomanyos valaszt, olyasmit amit te irsz.

Ha meg a sima temaban teszi fel, akkor irhat mindenfele okorseget akarki.

A "semmi" az a valasz valoban egy nagy semmi. Ha ennyit tud csak magabol kibofogni, amit meg egy papagaj is ki tudna nyogni, akkor kar volt strapalnia magat, mert ezt a valaszt barkitol megkapja a kerdezo, aki nyilvan sprirtualis valaszt vart.

2017. nov. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Nekem minden eszembe jutnak az álmok az ilyen kèrdèsektől. Volt olyan több alkalommal is, hogy álmodtam ès meghaltam. Felèbredtem ès teljesen normálisnak tűnt minden ès más valaki voltam más èlettel. Megint meghaltam. Megint felèbredtem megint minden normális "megszokott" ès megint valaki más voltam más èlettel. Volt ahol barátnőm volt, volt ahol gyerekeim is. Volt ahol városban laktam ès volt ahol falunk. 8 èletbe nyertem bepillantást ès 8x haltam meg álmomban mire tènylegesen felèbredtem.

Volt tudatos álmom is ott pedig rájöttem, hogy minden ami az álomban van, az a saját elmèm tartalma ès amint rájöttem elkezdtem irányítani. Elsőnek furcsa èrzès fogott el, hogy ez álom ès nem a valóság. Az álom ekkor megváltozott furcsa lett. Ettől a furcsaságtól fèlni kezdtem ès az álom rèmálommá változott. Mindig olyanra amit èreztem. Amikor pedig azt èreztem amit akartam, akkor megtörtènt. Nagyon durva volt. Tudtam repülni is amikor a levegőt visszafogtam ès figyeltem rá a mellkasomban. Mindig ez jut eszembe mikor előkerül ez a tèma ès az is próbálja befèszkelni magát a fejembe, hogy: mi van ha?...

2017. nov. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 SZücsöm ***** válasza:
37%

8 1.Az élettől nem aszt kapjuk amit várunk.

2. Miért ne lehetne az ezo válasz az hogy semmi? Hisz neki ez a hitvallása, nem 1 tudományos képlettel akart bármit is igazolni hanem 1 konkrét velős választ írt le arról hogy ő mit hisz.

3. Így is úgyis itt ha ezo ként ha tudományba vagy valami 3. nem létező formulában is válaszolsz az 1 általad ökörségnek titulált hsz lesz mert ez 1 olyan kérdés amire jó válasz nincs mert senki nem tudja az igazat. Vagy választ az ember 1 neki tetsző végkifejletet és hisz/reménykedik az igazában, vagy egy általa logikusnak tűnő választ hisz igaznak,valaki meg a tudományban azaz az emberi tudásban (egyesek szerint realitás) hisz.

4. Ahogy írtam a semmi az épp olyan jó válasz mint a többi igen nagyon egyszerűen lett megfogalmazva de nem kevésbé igaz vagy hamis mint más 1000 válasz a kérdésre.

2017. nov. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!