Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az állandó élet értelme...

Az állandó élet értelme keresése a kifinomult intelligencia & a kitartás jele?

Figyelt kérdés
Aki állandóan a legnagyobb ember érintő kérdéseket keresi, feszegeti a legmodernebb tudományos szinten az a kimagasló értelem a kifinomult személyiség és egyben a szorgalmas kitartás jele?
2017. dec. 12. 16:08
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
42!
2017. dec. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Nem. Már az ősember is kereste, aztán rálépett egy mamut....

De egyet értek:42

2017. dec. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Talán az lenne. De mivel ezt a kérdést kiírtad, az egoizmus és az önhittség jele inkább.
2017. dec. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Nem. Az a hülyeség, és a költői lélek jele. Aki kifinomultan intelligens, az már tudja, hogy mi az élet értelme, és eszerint teszi a dolgát, nem a Gyakorira írogat ki ilyen kérdéseket. Amúgy nem megbántani akartalak, csak válaszoltam a kérdésedre.
2017. dec. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Ha ezt azért teszed, hogy magadat intelligensnek, bölcsnek, szorgalmasnak hidd, akkor az csak egoista elképzelés!

A következő kérdés pedig az, hogy mi az élet értelme? Mire jöttél rá?

Van egy nagyon találó kifejezés amúgy az egészre: "athato brahma jijnasa" Ez egy szanszkrit mondás, ami a Vedanta Sutra konklúziója. Jelentése pedig az, hogy (most hogy megkaptuk az emberi születést) itt az ideje, hogy tudakozódjunk a brahman(abszolút) felől!

Tehát az, hogy az élet értelmét keresed, az a legjobb dolog!

Idővel pedig rájön az ember, hogy az egész nem a saját intelligenciáján működik, hanem a külső, minden ok nélkül történő segítségen. Rájön az ember, hogy a szenvedéseket csakis magának köszönheti! Én sokáig nem tudtam, milyen szemétláda is vagyok valójában. Amit másokkal tettem, az visszaköszön. Úgy érzem, hogy amekkora szenvedést okoztam másoknak, az sokkal hatalmasabb, mint ami engem ért.

2017. dec. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
Egy időszakomban én is csak ezen morfondíroztam, rengeteg könyvet kiolvastam, előadásokra jártam, közben meg elsuhant mellettem néhány év. Aztán az elmélkedés elég uncsi lett, úgyhogy elkezdtem élni, és eléggé izgalmasra sikeredett
2017. dec. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
24%
Olvastad a Bhagavad Gítát? Hindu bibliaként is ismerik e szent könyvet!Minden kérdésedre választ találsz, olyanokra is, amit nem tennél föl!
2017. dec. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez lelki beállítottság kérdése. Vannak gyakorlatias, praktikumra törekvő emberek, akiket jobban lekötnek a problémák gyakorlati megoldása, és vannak, akik az elméletek, ideák világában érzik magukat jól. És persze a kettő közt van a nagy átlag.
2017. dec. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyszerűen azt jelenti, hogy eljutott a lelki fejlődés ama pontjára, amikor ez válik központi kérdéssé számára. Úgy is lehet valaki kifinomultan intelligens és kitartó, hogy ezzel egyáltalán nem foglalkozik, vagy valami banális dologra fogja rá, hogy az az élet értelme (például anyagi javak).
2017. dec. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
90%
Az állandó élet értelme keresése nem a kifinomult intelligencia & a kitartás jele, hanem annak nem tudása, hogy a világ is mulandó, azaz nem állandó, csak a cserebogár halhatatlan és elpusztíthatatlan.
2017. dec. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!