Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek Villás Béla...

Mi a véleményetek Villás Béla álatokkal kapcsolatos spirituális tanításairól? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Konkrétan: Egyik előadásában kérdezték az állatokról és azt válaszolta az állatok csak azért vannak teremtve hogy az embereknek szórakozásul és eledelül szolgáljanak.

A keleti vallásokkal szemben nem tartja rossznak a húsevést, azt hogy az emberek megölik az állatokat húsukért. Továbbá olyat is mondott hogy hülyeségnek tarja

az állatorvoslást neki sok állata van és jól tarja őket

de ha betegek soha nem viszi őket állatorvoshoz és ő maga

sem gyógyítja alternatív úton hanem ha úgy van visszaadja

a földanyának. Továbbá nem tarja jónak a szigorú állatvédelmi törvények bevezetését sem. Saját maga vágja

le az állatokat "szakrálisan" ha húst akar enni.

Szerintetek ilyen gondolkozással és tetekkel nem teremt rossz karmát magának?


Valami olyan kérdés volt hogy az állatok reinkarnálódnak? Erre azt mondta az állatoknak csak étertestük van és haláluk után ez feloszlik. Én pl. Teozófia tanításokban úgy tudom szerepel olyan tanítás hogy az állatok főként

a házi állatok fejlődve később akár egyéni lélekként reinkarnálódhatnak emberként. Azt én is úgy gondolom hogy

egy ember nem születhet vissza állatnak viszont lehetségesnek tartom hogy valaha az emberi lélek állatként szerzett tapasztalatokat a földön. Ez például

nyomon követhető mikor nagyon mély reinkarnációs hipnózisban olyan emlékek jönnek elő hogy állatként élt valaha az hipnotizált.



#ezotéria #spiritualitás #karma reinkarnáció állatok húsevés
2017. dec. 17. 12:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Két előadásán voltam eddig, de ugyanaz. Egyéb progira még nem mentem.
2018. márc. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Köszi. Ment a zöld kéz.:)
2018. márc. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nagyon örültem a kérdésednek - pár napja én is hallagattam a bizonyos előadást, és hozzád hasonlóan ledöbbnetem. Alapjába véve kedvelem Bélát - de kb. 60%-ék, ami számomra hasznos az előadásaiból, sok dologgal egyáltalán nem értek egyet. Ezzel az előadással esett a szememben.

Abban mondjuk igaza van - hogy sokszor többet képzelünk egy állatba, emberesítjük őket - de ez nem azt jelenti, hogy egy lélek nélküli biorobotok.

Úgy gondolom, az állatok is abból az isteni magból vannak, mint mi magunk. A lelket nehéz definiálni - de ha az embernek van, akkor az állatnak is, sőt, szerintem valamennyire a növényeknek, ásványoknak is. És szerintem reinkarnálódnak az állatok.Szó sincs róla, hogy azért teremtette az Isten az állatokat, hogy az emberek megegyék, és szórakoztassák! Ugyanolyan jogúak, mint az ember. Az ember is állat. Csak intelligensebb (hm)elvileg - és az emberek az évezredek során háziasították az állatokat, befolyásolják sorsukat. Azzal szerintem nincs baj, hogy húst eszik az ember - hiszen a gepárd, az oroszlán, a kutya is ezt teszi - és nem azért mert gonosz - ez a tápláléklánc.

Mondjuk én sem vagyok vega, de csak ritkán eszem húst.

2018. jún. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
A Villás mekkora egy tahó mint egy bunkó paraszt mondjuk az is.Az állat azért van hogy megegyük Istenke csak azért teremtette.:D.És a sok szerencsétlen elhiszi hogy ez az önző szadista pojáca rosszul bánik az állataival akkor majd velük jobban fog.Meg hogy spirituális...Én vadásznék! .Lehet hogy Isten azért teremtette Villás Bélát hogy egyszer majd levadásszam ?! Érdekes bennem is egyből elindította a megvilágosodás folyamatát.A mester!
2020. aug. 1. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
13 -as jól mondod ez a tápláléklánc .Ember inteligensebb mint az állat ezért az ember azt csinál szerencsétlenekkel amit akar .Nem kell ehez semmi féle Isten.Hogy ez nem elkölcsös ? Hát nem.DE A BÉLÁTOK SEM AZ.Titeket megetet a légből kapott hülyeségeivel aztán Ő zabálja a fel a pénzeteket.De most komolyan .Hülyeséget beszél és a hívői ezért pénzt adnak.Normális pénzt olyan pénzt amiért más keményen megdolgozik .Normálisak vagytok.Húst enni meg az ember szokott ,mert finom .És ez nem alanyi jogon jár nekünk csak szerencsénk van hogy nincs nálunk fejlettebb ragadozó.Az oroszlán ritkán eszik embert a T-rex meg kihalt.Hálelújá szerencse.
2020. aug. 1. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!