Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek, a mérsékelt kávé...

Szerintetek, a mérsékelt kávé és alkoholfogyasztás mennyire befolyásolja az ember spirituális fejlődését?

Figyelt kérdés

Arra gondolok itt, hogy a kis mérték szervezetbe bevitt koffein, vagy alkohol, elvileg nem kellene hogy negatívan befolyásolja az ember tudatosságát, hiszen a spirituális fejlődés, az önmegismerés vágya egy belső döntés eredménye, amit a szellemünk határoz el, sőt!


Egy alacsony vérnyomással rendelkező ember esetén a koffein hatására még a kedélyállapot is javulhat. Az egyén energikusabbá, összeszedettebbé válik és a koncentrációja is javul, így az élet által elé tett kihívásokkal is könnyebben néz szembe, azokat hatékonyabban oldja meg.


Az alkoholnál maradva, a vörösbor pl. olyan flavonoidokat tartalmaz, amelyek csökkentik a rákos sejtek kialakulásának a lehetőségét és a kávénak is vannak pozitív hatásai az emberi szervezetre.


Végül, minden félelem alapú cselekedet negatív, hátráltató tényező, így ha csak emiatt tartózkodunk a kávé és alkoholfogyasztástól, azzal inkább hátráltatjuk a spirituális fejlődésünket, mintsem meggyorsítanánk azt.


Szerintetek igazam lehet, vagy csak próbálom megideologizálni a kávé és alkohol fogyasztást? :)



2017. aug. 31. 07:24
 1/7 A kérdező kommentje:
jav: kis mértékben
2017. aug. 31. 07:30
 2/7 szenes43 ***** válasza:
Attól függ hogy milyen mélységben kívánsz a spirituális "valóságban" elmerülni. Amennyiben egy jógi szintjén akkor aszkéta életmódot kell élned. Egyszerűbb halandóként magad is fogod tapasztalni hogy egy mély meditáció elérésében a koffein esetleg gátol vagy sem. Az alkohol nem kimondottan spirituális fejlődést segítő anyag,sem még a leggyengébb kábszer sem. Az odaadó,sokszor lemondással járó életvitel és rengeteg gyakorlás az meghozza ezen a téren is az eredményt. Attól is függ persze hogy a spiritizmus milyen irányzatára kívánod "kihegyezni" magad.
2017. aug. 31. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Egyetértek veled.


Azt hiszem, egy magasabb tudatossági szint elérése után már megszűnik az emberben a vágy, hogy ilyen pótszereket használjon.


Köszönöm a válaszodat!

2017. aug. 31. 09:08
 4/7 anonim ***** válasza:

"Egy alacsony vérnyomással rendelkező ember esetén a koffein hatására még a kedélyállapot is javulhat. Az egyén energikusabbá,

összeszedettebbé válik és a koncentrációja is javul, így az élet által elé tett kihívásokkal is könnyebben néz szembe, azokat

hatékonyabban oldja meg."


Ennek van egy másik oldala. A tested jelez, hogy lelki szinten valami nincs rendben. A kávé elnyomja a tünetet és nem engedi jelezni azt az irányt ami pillanatnyilag legfontosabb a lelki fejlődéshez.


"Végül, minden félelem alapú cselekedet negatív, hátráltató tényező..."


A félelem tart életben. A félelem jelzi a veszélyhelyzeteket, hogy itt tudjunk maradni az anyagi világban, ameddig szükséges.


"...így ha csak emiatt tartózkodunk a kávé és alkoholfogyasztástól, azzal inkább hátráltatjuk a spirituális fejlődésünket, mintsem meggyorsítanánk azt"


A fizikában van olyan, hogy meta stabil állapot. Ez azt jelenti, hogy egy test olyan helyzetben van, hogy egy bizonyos erőhatás alatt stabil helyzetben van, de afölötti erőhatásra kimozdul stabil helyzetéből.

Ha elfogadjuk, hogy a lélek kerülhet ilyen metastabil állapotba akkor a diszharmónia segíthet kimozdulni az állapotából, tehát hosszú távon segíti a fejlődésben.

2017. aug. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4-es, köszönöm, hogy rávilágítottál néhány fontos dologra.


Úgy gondolom, hogy amíg él valakiben a vágy, hogy ezeket a "tudatmódisító" szereket használja, addig ezek elhagyása egyfajta hiányérzetet okoz számára, ami megint csak az elfojtás egyik formája, vagyis, egy egyensúlyból kibillent állapot.


Lehet, hogy a szellemi fejlődés eredményeképpen stabilizálódó, tisztább tudatállapot megélése segíti elő ezen szokások fokozatos elhagyását.

2017. aug. 31. 11:47
 6/7 anonim ***** válasza:

Én nem tudom; de nekem nagyon alacsony volt mindig a vérnyomásom, de semmi bajom nem volt se a kedélyállapotommal, se a koncentrációmmal, sem mással.

De ha kávét ittam -mert szerettem az illatát és a család kávézós volt-, olyan szívdobogást kaptam, hogy szörnyen éreztem magam.

2017. szept. 3. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Egyénenként változó lehet, hogy kire milyen hatással van a koffein. Van, aki jobban érzi magát tőle és használja, van aki pedig nem.


Köszönöm a válaszodat!

2017. szept. 3. 07:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!