Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Féljek az ezotériától? Kereszt...

Féljek az ezotériától? Keresztények? Démonok? Szellemek? Félelem?

Figyelt kérdés

Jelenleg 15 éves vagyok mostanság jövök ki abból a vallásból amiből kisded koróm óta bennt vagyok igazából szektának mondanám.

Eddig mindíg csak azt hallotam hogy az ezotéria rosz.

Soha 1 darab pozitívumot sem.

De a negatívumok is bár félemet keltőek de elég silányak nem lehet alátámasztani őket.

A bibla szerint ezek a dolgok rosszak es en minfíg is így gondoltam viszont most ott tartok hogy az egész eddigi életemet MINDENT leromboltam es amit megsem mert mar belém van ivódva mint az ezotériától való félelem azt is döntöm le foggal körömmel azaz teljes gőzerővel.

Eddig olyanokat halotam hogy pl a jósokat démonok folytogatják meg sugosnak a démonok az emberek fülébe de csak azokéba aki ezzel foglakozik.Tehát eléggé fosok tőle.

Tobszor kaptam mar panikrohamot az ejjel mert annyira feltem hogy ne talkozakk szellemekkel démonokkal stb.

Ilyenkor csak az nyugtat ha imátkozom jó hangosan.

Igazából a félelmem csak dogmák hagyatéka de nekem mindígis csak ez volt és éppen ezért ilyen nehéz.

Ráadásul én ez ellen + "oltást" kaptam talán ez a legerősebb tan amit belém itattak sőt inkább biztos.Ja aki meg nem ellenzi az meg adztmindja hogy álltudomány és nem működik.Működik egyántalán?Ha igen nem féltek?Nem dzotok tosszul?Nem gyotornek rosz almok?

Nem folytogatnak démonok?

Hallotam tortenetek hogy pl a szellemifezes tenyleg mukodik csak uttan belém koltozik meg ilyenek.

Ez az életem legnagyobb félelme és bár a családom 1-2 tagja foglakozik ilyesmivel a csalad madik keresztény szekta tagjai pedig jobban ovnak egtol mint a tűztől.A szódzoros értelmében.

Most is ahogy leírtam ezeket hanyingerem lett annyira felek ezektől tehát aki olyanokat ír hogy tágatni kene a vilagomat annak bár igaza van DE vdgye észre azt higy éppen ezen igyekszem.Ja és jelenleg ugytudom hogy ezek bár működnek nagyon rosz erők működtetik.Ja igen attol is felek hogy ne csöbörből vödörbe essek azaz tenyleg rosz ez a szekta de ez mégroszabb.

Szóval kérnék pozitív és negatív tapasztaltokat.



#keresztény;keresztényekKeresztény;Keresztények;Démon #démon;Démonok;démonok;Ezotéria #ezotéria;Isten;isten;Félelem;félelem;szellem;szellemek;Szellem;Szellemek;Szekta;szekta;Szekták;szekták;erő;Erő;Erők;erők;Rejtélyes #rejtélyes;Rejtélyes erő;Rejtélyes erők;rejtélyes erő;rejtélyes erők
2017. dec. 20. 22:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
29%

Megpróbáltam értelmezni, amit írtál. Szerintem téged a hülyeség "folytogat".


Ha már az ezotériából ki akarsz lépni, akkor nehogy a kerszténységet válaszd. Cseberből vederbe lenne.

2017. dec. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
szerintem kamuzol... ha nem akkor ritkán hallok ilyet egy 15 évestől, a szüleidtől ered ez a sok hülyeség?
2017. dec. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
96%

"Ilyenkor csak az nyugtat ha imátkozom jó hangosan."


Igen, pontosan ezt teszik a félelem vallásai.


Levezetem, hogy miért nem kell félned az olyan dolgoktól, mint szellemek és démonok. Ha Isten, a Teremtő mindenható, akkor mindentudó, tökéletes és időtlen is. Ha nem mindentudó, netán tökéletlen, vagy az általa teremtett világ egyik aspektusától (idő) függ, akkor nem lehet mindenható sem.


Ha léteznek szellemek és démonok, akkor azok felett is Isten áll, hiszen az ő tökéletes, hibátlan terve alapján létezhetnek, ergo pontosan azt teszik, amit Isten tervezett velük. Nincs olyan, hogy fellázadtak, nem lehet egy mindenható, mindentudó, időtlen lény ellen lázadni, mert képtelenség.


A fentiekből fakadóan nyilván azt is kitalálhattad, hogy Te is Isten tökéletes terve szerint létezel, tehát ha találkoznál is szellemekkel, démonokkal, semmi rossz nem történhet, hiszen dolgod van velük. De elárulom, hogy nem fogsz semmi ilyesmivel találkozni, csupán a saját téveszméid rabja vagy és a saját magad által teremtett árnyképekkel hadakozol.


Nyilván a félelem vallásainak érdekében állt az évszázadok folyamán, hogy a teremtés bizonyos aspektusait "démonizálják", hiszen csak így maradhatott egyben a nyáj, hogy a juhász riogatta a bárányokat a farkassal... Egy tökéletes Teremtő által teremtett világban nem létezhet farkas, vagy ha mégis, akkor az semmiféle veszélyt nem jelent az igaz valódra, csupán megtapasztalást nyújt, csakúgy, mint az életed során számtalan más dolog is.


"Szóval kérnék pozitív és negatív tapasztaltokat."


A tapasztalat nem pozitív, vagy negatív, hanem az életed célja. Az, hogy nem vagy képes bizonyos tapasztalatokat az igaz valójukban értelmezni, mert elfogult vagy, vagy vallási dogmák rabja vagy, az már más kérdés.


Bár nem írtad pontosan, hogy melyik vallásról van szó, de ha a félelem erejével láncol magához (pl életed után megítélnek, ha ezt vagy azt teszel, a pokol tüzén fogsz égni, vagy megszállnak a "démonok"), igaz vallás nem lehet.

2017. dec. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem jobb nem foglalkozni az ezotériával. Menj el egy rendes katolikus református evangélikus ott nem mondanak hülyeséget. A szekta egyébként az emberek pénzére hajt mondván hogy fizess be a fizetésed 10 százalékát hogy szekta vezér BMW-t meg új házat vehessen belőle, de legtöbb ezoterikus tanfolyam meg tevékenység az pénzlehúzás. A biliában is benne van hogy ha van valamilyen különleges képességed akkor ingyen add a tudásodat mert te is ingyen kaptad.
2017. dec. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
94%

Jól látod, hogy a félelmeid egyrészt az ismeretlenségből, másrészt az eddig beléd erőszakolt szektás nézetekből adódnak.


Tehát: ha eleresztetted az eddigi elképzeléseidet, a vele együtt megalkotott félelmeidet is ereszd el.


Mi a szellem? Neked is van szellemed. Te is az vagy, most is, csak testet öltött állapotban. Félnie kell tőled bárkinek is? Rosszat tennél vagy akarnál bárkinek is, aki sohasem ártott neked? Ha elveszítenéd a tested (meghalnál), mi változna?


Ezenkívül a hétköznapi emberek túlnyomó része nem találkozik szellemekkel/démonokkal, vagy nem tudatosul ez bennük. Nincs mitől félned.


Szerintem gonoszság nem létezik, csak tudatlanságból és félreértésből származó helytelen tettek. A "gonosztól", mint egyetemes erőtől tartani ezért felesleges.

2017. dec. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy leírtad ezeket, szerintem nagyon fekete fehéren tudod csak most még megítélni mindezt.

Értem ez alatt azt, hogy mindent ami nem tartozik a vallásodba, egy kalap alá veszel ezotéria címszóval, miközben valójában nem két kupac van a világon (a te vallásod vagy az ezotéria), hanem sok kupac.

A sok kupacot ugyan többé kevésbé tényleg az ezotéria gyűjtőszóval jellemezzük, pedig ez egyáltalán nem korrekt így.

Mégegyszer mondom sok kupac van a világon.

Ezeknek egy része nem is igazi, csak kreált hitrendszer.

És most itt nem arra gondolok, hogy megakarnék bármit cáfolni, kategorikusan, hogy nem létezik.


Elég ha a jósokat vesszük, el tudom fogadni, hogy van aki tényleg tud jósolni, de legalább a harmaduk szimplán szélhámos.


A vallásod, ahogy sok más vallás is, megpróbál kizárólagos válaszokat adni a világ működésére, és arra ösztönözni, hogy azt a vallást kövesd amit. Ez sok vallásnál így van.

Így nagyon leegyszerüsítve elítél dolgokat, és azt mondja pl a jósokról, amit fentebb állítottál.


Ha az összes ezotérikus misztikus akármit vesszük a világon, akkor egy részük lehet, hogy valóban aggályos, de szerintem arányaiban jóval kisebb részük mint gondolnád.

És lehet, hogy valóban előfordul egyesekkel, hogy összeakadnak ártó szellemekkel, de ezek nagyon szélsőséges helyzetek, amik csak nagyon ritkán történnek meg.

Aki pedig szellemidézést játszik, de közben fogalmatlan, az ne lepődjön meg ha bajt hoz magára.

Ha nem csinálsz hülyeségeket, nincs min aggódnod, nem fognak ilyen bajok érni.

Ettől függetlenül ha érdekel az ezotéria egyéb ága, nyugodtan tájékozódhatsz, nem fog automatikus bűnt vagy rosszat bevonzani az életedbe.

De ahogy látom a leírásodból, te most rettentően szorongós vagy.

A legjobb az lenne, ha egész egyszerűen nem foglalkoznál semmi ilyesmivel, mert csak magadat paráztatod rendesen.

Elhiszem, hogy csalódtál esetleg a vallásodban, és ettől hírtelen úgy érzed, talán az ezotériában kéne válaszra várnod, de hidd el nekem, nem fogsz meggyőzőbb és hitelesebb válaszokat kapni ott sem.

Ezért, hacsak nem vezérel valami leküzdhetetlen vágy, jobb lenne, ha evilági dolgokkal foglalkoznál inkább.


Én amúgy mérsékelten, minimálisan vallásos vagyok, de nem gyakorlom. És emellett jó pár éve foglalkozom, kizárólag kíváncsiság szintjén ezotériával. Szóval semmi komoly, (meditáció, agykontroll, és néha elolvasok 1-1 könyvet, vagy nézek valamilyen dokufilmet), amennyire tudatában vagyok, még soha nem tapasztaltam semmi természetfelettit. Szóval, nyugi, relax, ne parázz és keress inkább más érdeklődési kört.

2017. dec. 21. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. dec. 21. 06:52
 8/17 Salx Narval ***** válasza:
95%
Soha ne higgy azoknak akik azzal fenyegetnek, hogy természetfeletti hatalmak ártani fognak neked ha teszel, vagy ép nem teszel valamit. A jó szándékúnak tűnő intés és fenyegetés is hiedelmekre alapul, nem feltétlen rossz szándékból, inkább babonából, vallási fanatikusságból eredően. Ártani és félelmet kelteni csak ember tud embernek. Nem kell sehová állnod ahhoz, hogy szakíts a múltaddal, bőven elég ha elhiszed azt, hogy félnivalód csak a rossz akaratú emberektől van, ami többnyire elkerülhető ha kerülöd őket és azért a törvény is téged védd. Kitűnő iskolapéldája vagy a vallások és babonák gyerekekre gyakorolt "áldásos" hatásának. Kívánom, hogy sikerüljön legyőzni a félelmeidet hidd el alaptalan mind. Idősebb ember vagyok, ha volna valamiféle szellemvilág, vagy mágia, már biztosan tapasztaltam volna, de csak az emberi hülyeséget és manipulációt tapasztaltam.
2017. dec. 21. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
77%

"Tobszor kaptam mar panikrohamot az ejjel mert annyira feltem hogy ne talkozakk szellemekkel démonokkal stb."


Ez a mondat után én is félek az ezotériától. Tudod, ha lenne gyerekem, és azt mondaná, hogy fél a sötétben a démonoktól, szellemektől, megmondanám neki, hogy ne aggódj, nincsenek szellemek, nincs mitől félned. Az utolsó, amit tennék, az az, hogy ilyen baromságokkal traktálnám, hogy bárkinek is démonok suttognak a fülébe. Komolyan, az ilyen természetfeletti szarságok miatt pánikbeteggé kell tenni egy gyereket???


Ne aggódj, kérdező, démonok nincsenek, mesterséges félelmek viszont vannak. Ha megérted, hogy ezek ember által gerjesztettek, a félelmed megszűnik.

2017. dec. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Legjobb amit tehetsz, utána olvasol az összes vallásnak, megnézed és megismered őket.

Így tudsz a legjobban tájékozódni.

Nem kötelező valamelyik vallást követnek, lehet saját hited, saját elképzelésed a világról, az nem bűn, sőt ez a legjobb.

Az adott és meglévő hitek, hitrendszerek is csak egyfajta útmutatást adnak, melyeket, eléggé túlzottan és erőszakosan próbálnak lenyomni az emberek torkán egyesek és mások nagyon fásultan csak is kizárólag azt követik. Kövessék, de ne mások kárára.


Az ezoterika inkább választ ad, sőt legjobban a spirituális tanok adnak válaszokat mindarra, ami téged körülvesz, ami benned van. Nagyon szépen leírja az egész világmindenség működését.

Az, amit leírtál, a különböző képességek és más egyebek révén, az részben van úgy és részben nem. Ez az egész zavaros és nem lehet egy mondattal kivesézni a témát, de az biztos, félnek egyáltalán nem kell, semmitől sem.

Minden létezik, attól, hogy valaki nem találkozott vele, inkább örülnie kéne, s nem kijelenteni, csak azért mert ő nem találkozott vele, de pár éve olvasgat a témában, szerinte az nem létezik.

Sajnos, ez nem így működik. Ha leteszed a jogosítványt és veszel egy autót, elkezdesz vezetni forgalomban, nem feltétlenül lesz baleseted az első 5 métert követően, míg valakinek igen. Remélem érthető a példám.


Maga az ezoterika csak a felszín, maga a spirituális tanok, melyek egy mélyebb megismerést adnak, már inkább ajánlottabb.

Mindenki a jóslást hozza fel példának, bár szerintem azt se tudják miről beszélnek, hogyan működik és miért, ezért ez megint egy rossz és hibás példa.

Meg kéne tudni különböztetni azt, ki az aki tényleg kontár és hatalmas pénzt akar szakítani ezzel, s ki az aki tényleg foglalkozik a témával.

Ezért sértő sok válasz és illetlen is.


Kedves kérdező, te döntesz arról, merre indulsz el, de félelemben élni, mert azt mondták, teljesen felesleges. Csak visszafog a saját egyéni fejlődésedben. Kezdj el utána olvasni a témának és ismerd meg, aztán mondj róla véleményt. Persze sajnos, eléggé felhígult a téma, nagyon sok a pontatlan információ és ez még inkább egy érdekessége ennek. De, ha lefejteted a témát, az olvasottak alapján, kihámozod a számodra fontos információkat, akkor az a hasznodra válik, persze, e mellett mással is kell foglalkozz. Ismerd meg a világot, hogy az, megismerhessen téged.

2017. dec. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!