Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért ítélik el a keresztények...

Miért ítélik el a keresztények a meditációt?

Figyelt kérdés

Csak mert részt vettem egyben és nem tapasztaltam semmi olyat ami Isten ellen lenne, vagy akár sátáni dolgokat...


Értelmes válaszokat lécci...


2011. júl. 8. 20:20
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
40%

nem ítélik el,honnan szedsz ilyen butaságot.

Pl a rózsfüzér mondása (monoton szövegismétlés) ugyanaz a meditációs technika,mint sok keleti vallásban

2011. júl. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Igen erről bizonyosodhattam meg, de a legtöbb keresztény, nem így látja, azt mondják h okkult fekete mágia..., amit nem értek h miért..:s
2011. júl. 8. 20:37
 3/31 anonim ***** válasza:
35%

nem tudom kivel beszéltél. Nem keresztény szóhasználat az "okkult fekete mágia"

Keresztény max. a babona kifejezést használná,de azt sem meditációra.

Talán valami szektások használnák ezt a kifejezést

2011. júl. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Rendben, ezt a felét hagyjuk.., csak azt akarom tudni, hogy van-e valami baj vele, hogy attól hogy csinálom, lehetek-e jó keresztény, lehet-e Istennel jó kapcsolatom?
2011. júl. 8. 20:45
 5/31 A kérdező kommentje:
Vagy az már Sátánizmus?
2011. júl. 8. 20:46
 6/31 anonim ***** válasza:
60%

Én (nem hívőként, kiváncsiságból) egyszer résztvettem egy meditáción, amit egy mélyen vallásos keresztény ember tartott, és a meditáció alatt ájtatos keresztény szöveget mondott.

(A dolog teljesen rendben volt, a fentieket nem kritikaként írtam, csak érzékeltetni akartam, hogy a kereszténységtől a meditáció nem áll távol).


Akik keresztényként elitélik a meditációt, azok általában nem ismerik a meditáció szónak a jelentését, és emellett vallásilag intoleránsak. Feltehetően ilyen emberektől jött az információd.

2011. júl. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
44%
Egyetértek az előttem szólókkal, én is keresztény vagyok és én sem ítélem el a meditációt. Az ima is meditatív lelkiállapotba visz jó esetben.
2011. júl. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
63%
A keresztények nem tartják fekete mágiának a meditációt,sőt! Aki mélyen vallásos,az meditál is.
2011. júl. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
3%
Mert a meditáció az út amin fejlődhetünk, távolodhatunk a zsidó/keresztény isten hazugságaitól és közel kerülhetünk vele Sátán Atyánkhoz. A meditáció Sátán ajándéka az emberiséghez, meditációra szüksége van a léleknek mint az izmoknak a mozgásra, ha nem meditálunk, a lélek "elsorvad". Lásd keresztények. Azt állítják hogy mindenkit szeretnek, és annyira átmosódik az agyuk hogy nagy részük már azt sem tudja mi az hogy szeretet csak azt hiszi hogy tudja.
2011. júl. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen meditációról van szó.


A Zen-meditációt (és hasonló, Keletröl jövöket) azért, mert ezeknek a lényege, hogy "kiürítsd" magad! A személyes én-edet megszüntesd és végsöfokon beleolvadj a "Nirvánába", a semmibe, hogy megsemmisülj.


A kereszténységben "ezer" meditáció van, de ezeknek a lényege (a keletiekkel teljesen ellentétben), hogy magadat "feltöltsd" (tehát NE kiürítsd), méghozzá Istennel (Jézussal, a Szentlélekkel), tehát, hogy egy személyes társaskapcsolatba kerülj a Teremtövel!


Ez azt jelenti, hogy mindennel Hozzá fordúlj, Öt keresd, Rá hallgass, az Ö véleményét kérd ki problémáidban, az Ö vezetését és áldását kérd az életedre, Töle várj segítséget, Hozzá imádkozz.


A keleti vallások a mi Istenünket (és így egy SZEMÈLYES (Isten)kapcsolatot Vele) nem ismernek, ezért nem is törekednek erre.


Vagy:

pld.a "transzpersonale meditáció"-nál egy mantrát kapsz, amit meditáció gyanánt állandóan ismételgetned kell. Ez a mantra viszont nem más, mint egy keleti (indiai) démon neve... Ezáltal ez a meditációsforma pld. már egyértelmüen mágia és ezáltal az ördög területe!!

Ezt a démont fogod magadhoz hívni, magadhoz szoktatni!


Ezeket a veszélyeket tudva utasít el egy hivö keresztény minden más meditációsformát, ami NEM a keresztény tradicióból jön.

Ezek veszélyes dolgok, melyek nem Istenhez, hanem az "ellenfélhez" vezetnek...

2011. júl. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!