Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A Biblia miért állítja lépten...

A Biblia miért állítja lépten nyomon, hogy a föld lapos? Megnéztem pár lapos földes videót, és tényleg vannak érdekes gondolatok.

Figyelt kérdés
Engem speciel az érdekelne, hogy ha a gravitáció valóban létezik, ami több milliárd tonna vizet képes a "pörgő golyón" tartani, akkor egy pihe könnyű madár hogyan képes repülni?
2017. dec. 26. 16:52
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/106 anonim ***** válasza:
89%
Fizika órákra nem nagyon járkáltál be, az látszik :DDDD
2017. dec. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/106 anonim válasza:
98%

A biblia abban az időben keletkezett, amikor erről még nem sokat tudtak, azért gondolták, hogy lapos.

A kérdésedben ott a válasz "repül", ugyanis ha nem tenné, lezuhanna.

2017. dec. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/106 A kérdező kommentje:
Hiába néztek hülyének, én több reációt látok a lapos föld elméletben, és Isten teremtette világban, mint pl a tudományba. Mit mondd a tudomány? A semmiből lett egy robbanás, egy pörgő golyón élünk, és a világegyetem végtelen. No meg persze az evolúciós elmélet... oké a majmoktól származunk, de akkor miért csak belőlük lett értelmes faj? Szerintem a rudomány nagyobb mese mint a Biblia.
2017. dec. 26. 17:03
 4/106 anonim ***** válasza:
93%
azért belőlünk lett intelligens faj mert a troodonok(tollas madárszerű ősállatok) kihaltak épp mielőtt megtehették volna
2017. dec. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/106 A kérdező kommentje:
Oké... szóval szerintem Isten teremtette a világot, és a föld lapos, az szerintetek hülyeség. A tudomány szerint a semmiből lett egy ősrobbanás, és egy végeláthatatlan világban élünk, az nem hülyeség. Csak van egy kicsi bökkenő, az hogy itt a tudomány magának mondd ellent. Ugyanis a semmiből nem lesz anyag. Ez pl fizika.
2017. dec. 26. 17:08
 6/106 anonim ***** válasza:
35%

Pontosan hol mondja, hogy a föld lapos? Szerintem ezt így nem mondja ki. Az olyan - magyarban is meglévő -

kifejezések, hogy "földkerekség" utalhat gömbre is, a "világ négy sarka" pedig képltesen értedő, de ez alapján lehetne akár tetraéder is. :)

2017. dec. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/106 anonim ***** válasza:
100%

hol mondja hogy a semmiből lett egy robbanás? :)

azt nem mondja meg hogy mi volt a robbanás előtt pusztán azt mondja hogy volt valami robbanás

2017. dec. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/106 anonim ***** válasza:
83%

Valami lesz benne, mert itt a GYK-en gyakran kérdik. De a bibliában még nem találkoztam vele.

Te valami más bibliát olvashattál.

2017. dec. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/106 anonim ***** válasza:
100%

u wot m8?


hiszek Istenben.

az tévedés, hogy majmokból lettünk. majomszerű ősből esetleg, amely a maga helyi szükségletei alapján fejlődött emberré, vagy majommá.

ha lapos lenne a föld akkor sokkal távolabbra ellátnál, sőt egy hegy tetejéről akár a himaláját is látnád. az otthonodról meg egyből az alpok, kárpátok csúcsait. vagy te látod őket?

Bár a nagy bumm dolog nem győzött meg engem, de akkor se a semmiből alakult ki az a bizonyos végtelen világűr.

2017. dec. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/106 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülyeség. Ne keverjük a szezont a fazonnal.
2017. dec. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!