Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan lehet a hálát mindennap...

Hogyan lehet a hálát mindennapivá tenni? Gyakorolni? Vannak filmek esetleg a témával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Erőltetettnek hangzik,de sajnos néha elfelejtem és tudom mennyire fontos hálásnak lennünk mindenért.
2018. jan. 10. 10:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20%
Kinek?
2018. jan. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Ki tett annyit, hogy minden nap kinyilvánítanod kell háládat?

.

"hálásnak lennünk mindenért"

Mit takar ez: "mindenért"?

Van olyan dolog, aminek sikere csak és kizárólag rajtad múlik, (ha Isten segítségét nem keverjük bele), akkor magadnak is háládat kéne nyilvánítani?

2018. jan. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Már rég rossz, hogy például egy filmet kéne megnézned, azért, hogy hálás legyél bármiért is. Igazából az is elég lenne, ha értékelnéd azt, amid van, minden apró jót, ami napközben ér. Én ezt teszem. Egyszerűen nem azzal foglalkozom, hogy mim nincs, hanem mindazzal amim van, és a céljaimra, amiket el szeretnék érni.
2018. jan. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
26%
Kinek kell hálásnak lenniá
2018. jan. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%

Én úgy gondolom, hogy ebbe sajnos csúszott valami félremagyarázás vagy rossz fordítás.


Ugyanis abban igaza van a többi válaszadónak is hogy nevén nevezetten ki felé kellene hálálkodni.

A hála egyfajta örömérzettel vegyített köszönet. És mint olyan, az általában egy okozatként jelentkezik valamilyen ok után. Tehát a hála alapvetően egy következmény.


Én helyesebbnek tartom az ÉLETÖRÖM fenntartását, hogy pl a napi nyìgések közepette vegyük észre pl a napsütés szépségét vagy abbéli szabadságunkat élvezzük, hogy van lábunk szabadon jövünk megyünk stb.


Természetesen ha valaki jót tesz velünk akkor ne feledjük hálánk kifejezését.


De a hála sosem lehet megfelelési kényszer tárgya.

2018. jan. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Igen. A materialista hitűeknek ez magas, illetve érthetetlen. Ne foglalkozz velük!


Nézegetheted pl. ezeket:

https://www.youtube.com/results?search_query=hála+meditáció

2018. jan. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem működik a fenti link, ezért megadom a kereső kifejezést, bár a linkből is látszik: "hála meditáció". Erre keress a youtube-on.
2018. jan. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
5%

Hála meditáció, LoL :D :D :D

Ez a tipikus nagyképű keresztény gondolkodás, "elmondok egy imát a kanapén ülve, tehát segítek, jó ember vagyok"...

2018. jan. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
44%

Látom, nem értettél meg.

.

Ha a hálát mindennapivá akarod tenni, az azt jelenti, hogy elvárod: minden nap önzetlenül kapj valamit, amit csupán hálával akarsz viszonozni.

(A "kapsz valamit" nem feltétlenül anyagiakat jelent!)

.

Ha 'mindenért' hálás akarsz lenni, ebben benne van, hogy te nem kivánsz tenni magadtól magadnak semmit, várod, hogy valaki megtegye, amiért te hálával fizetsz.

Ismerned kéne azt a mondást: "Segíts magadon, és Isten is megsegít!"

2018. jan. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Filmek is vannak igen:

-A Bátorság Emberei

-Ha Maradnék

Most perpillanat csak ennyi jutott az eszembe de ezek elég szomorú ám tanító jellegű filmek is.

2018. jan. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!