Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A meditálással mit lehet elérni?

A meditálással mit lehet elérni?

Figyelt kérdés
Pl: Tudom változtatni az elmém erejével a testem hőmérsékletét? Szóval adhat plusz képességeket? Lesz gyakorlati haszna?

2018. febr. 28. 21:25
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Lenyugtat, kitisztítja a gondolataid.
2018. febr. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%
Amit el lehet érni, azt nem érdemes. Ami mindig is voltál, csak elfelejtetted, azt nem eléred, hanem visszaemlékszel rá. Ez bekövetkezhet akár spontán is, meditáció nélkül, gyakorlás nélkül, vagy akár a témával való foglalkozás nélkül is. De bekövetkezhet azoknál is, akik meditálnak. De sokkal gyakoribb az, hogy nem következik be. Ettől kezdve mi logikai kapcsolat az önmagadra ismerés és a meditáció között?
2018. febr. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtabbá, kiegyensúlyozottabbá válsz általa.

Könnyebben, hatékonyabban kezeled a konfliktusokat, javul a memóriád, könnyebbé válik számodra a tanulás.


Ha élettanilag nézzük a dolgot, akkor a vérnyomásod normalizálódik, immunrendszered aktívabban, hatékonyabban működik.


A valódi célja az, hogy az elmédet lecsendesítve befelé figyelj és ebben az "ürességben" meglásd igaz önvalódat.

2018. febr. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Tudod de ez sok gyakorlás.
2018. márc. 1. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Lehet.Meditáltam mínusz tízben egy órát és másnapra 39 fokos lázam lett.
2018. márc. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A harmadik válaszolót annyival egészíteném ki, hogy a tudományos kutatásokban alapvetően kétféle meditációt szoktak megkülönböztetni, különböző a hatásuk, de mindkettő pozitív.


Az egyik típus az, amikor a teljes figyelmeddel nagyon erősen fókuszálsz egyetlen dologra. Ilyet pl. sok harcművészetben is meg lehet találni, de pl. jógások is gyakran használják. Ez nagyban növeli a hétköznapi életben is az összpontosításra való képességedet, az ún. fókuszált tanulási folyamatot javítja.


A másik ennek éppen az ellenkezője: próbálsz nem figyelni egyetlen konkrét dologra, gondolatra sem, igyekszel kiüríteni az elmédet. Ez különösen jó akkor, ha egyébként nap közben állandóan és nagy intenzitással kell figyelned arra amit csinálsz. Sokan vannak akik pl. munka után sem tudnak leállni a pörgéssel, és muszáj valamit aktívan fókuszálva csinálniuk. Egy ilyen meditáció segíti az agy másik, ún. diffúz tanulási-gondolkodási módját bekapcsolni, ami alapvető a kreativitás fejlesztéséhez és a mélyebb összefüggések megértéséhez.


Amikor konkrét testi dolgot szeretnél befolyásolni, akkor általában az előbbit szokták gyakoroltatni. Pl. a testhőmérséklet kontrollálására ilyen meditációt használnak a tibeti szerzetesek (itt van róla kicsit több infó: [link] bár ez náluk nyilván nyakon öntve a megfelelő spirituális körítéssel. De teljesen "szekuláris" meditáció is használható ilyenre, a jégbemerülés rekordját jelenleg egy Wim Hof nevű fickó tartja majdnem két órával, ő pont ilyen meditációkat használ. Persze fontos a fokozatosság, hogy ne járj úgy, mint az előttem szóló. ;)

2018. márc. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Amit nekem eddig sikerült elérnem, az az volt, hogy nem kaptam levegőt. Szó szerint, nagyon kicsit rángatózott a mellkasom, de levegő meg nem jött, mintha valaki rámült volna.

Ijesztő volt, kénytelen voltam kicsit "feljebb jönni", azután már simán tudtam dantianból lélegezni.

Hogy ez mi akart lenni, arra még a mai napig nem jöttem rá.

A férjem kocajógás, neki egyszerű meditációnál lement a pulzusa 45-re az átlag 75-ről. Szóval én hiszek benne, hogy nagyobb dolgokat is el lehet érni, de ahhoz nagyon tudni kell :)

2018. márc. 2. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Oké hogy esetleg tud valaki ilyeneket de minek???
2018. márc. 2. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
23%
Te azt várod, hogy több leszel bármivel is a meditációtól? Hát nem, Nemhogy több nem leszel tőle, de még azt is felismerheted, hogy soha nem voltál senki. Ez ilyen: "Azért jöttem, hogy jól lakjak" -mondta az ego, de ő lett a tudat elesége...
2018. márc. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 nemdogma ***** válasza:

Utolsó.


Ez így, ahogy csak így idevágtad ezt a kommentet, slendrián tudás nélküli puffogtatásnak tűnik.

A semmi csimborasszója. Nulla. Félrevezető,rossz szándékú, vagy meggondolatlan hozzászólásnak érzem.


Igazakat írsz, de ebben a szövegkörnyezetben, vagy csak ennyit írva egyszerűen hazugság.


Pár mondatban ki lehet fejteni, de ha nem értesz hozzá ne ír róla, ha meg tudod, akkor fejtsd ki.


(nem érdekel, mi lesz a véleményed, nem nekem, hanem neked kell kijavítanod )


szép napot

2018. márc. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!