Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért akarok haza menni? És...

Miért akarok haza menni? És hová? Miért érzem a honvágyat ha otthon vagyok?

Figyelt kérdés

Gyakran érzem azt az érzést hogy nem vagyok otthon, és haza akarok menni. Csak érzem hogy haza akarok menni, aztán elgondolkozom és rájövök hogy hiszen itthon vagyok, de mégis ott az érzés folyamatosan, hogy haza akarok menni, de nem tudom hogy hol van az a "haza". Olyan mintha nagyon erős honvágyam lenne. De honvágyam csak akkor lehet ha távol vagyok az otthonomtól. És nem értem. Szerintetek ez miért van? van még valaki így ezzel? És tudja valaki a választ?

Köszönöm a válaszokat!

23/F



2018. ápr. 12. 19:09
1 2
 11/16 anonim válasza:
100%
Én tudom a választ, de ez a fórum kevés ahhoz, hogy megértsd mi történik veled. Az én hitem szerint ez teljesen normális érzés, de nem értheti meg az, aki nem élte át.Segítségként itt egy idézet Pete Gábor:Léleknemesítés könyve című könyvből."Bármikor, ha elveszettnek, magányosnak érzed magad, nézz fel az égre, akár nappal van, akár éjszaka, hogy újra eszedbe jusson és biztosan ne feledd el soha, honnan jöttél és merre tartozol, mert Te itt csak átutazó vagy, nem ide tartozol. Istennél otthonodra találsz."Ha igazán meg akarod tudni és érteni, keress privátban.
2018. ápr. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Idegen és vándorok vagyunk itt a Földön.
2018. ápr. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Idegen? A földön? És akkor az hogy porból lettél, porrá válsz az csak süket duma?
2018. ápr. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

? javítás: "Idegenek és vándorok vagyunk itt a földön.2

A legmagasabb emberi sajátságok, a beszéd, a szóval való gondolkodás, az IMA, a hálaadás - hogy egyáltalán ilyesmi eszébe juthat egy embernek,

az "én" - nem nő ki a természetből,a porból,

"Az én világom nem e világból való."


https://www.youtube.com/watch?v=39eBIX3PYL0

Да исправится молитва моя,

яко кадило пред Тобою,

воздеяние руку моею --

жертва вечерняя.

*

Weöres Sándor: Ének a határtalanról


Amikor még senkise voltam,

fény, tiszta fény,

a kígyózó patakokban

gyakran aludtam én.


Hogy majdnem valaki lettem,

kő, durva kő,

hegylejtőn jég-erezetten

hömpölygetett nagy erő.


És végül élni derültem,

láng, pőre láng,

a szerte határtalan űrben

mutatom valódi hazánk.

*

ez a vers van a Gellért-téri kútnál a kőbe vésve, szép, nézzétek meg.

2018. ápr. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ismerek egy 90 évest, aki ugyanígy van. Nála az egyre erősebb demencia jele.

Nálad más lehet. Mi a foglalkozásod?

2018. ápr. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nem költöztél mostanában? Nekem el kellett költöznöm és az új helyet nem tekintem otthonomnak. Már nincs otthonom-ez az érzés van bennem azóta.
2018. ápr. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!