Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Volt már valakinek olyan...

Volt már valakinek olyan érzése hogy amit a valóságnak érzékelünk, az mind nem létezik hanem csak valami illúzió?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 18. 20:30
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Igen, volt ilyen már párszor. Pl.: kitaláltam valamit, és évekkel később más megvalóstotta, akár elmondtam is valakinek, akár nem.
2018. ápr. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Én is elfantáziálgattam már ilyenen. Főleg, mikor olvastam Stephen Kingnek A setét torony sorozatát. De nem akarok spoilerezni, ott van valami hasonló, amikor a szereplők számára kiderül, hogy kitalált karakterek. :-)
2018. ápr. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Butaságnak tűnik, de szerintem nem az. Ha már erről van szó, meg szeretném jegyezni hogy gyerekkoromban- olyan tizen néhány évesen- is volt olyan érzésem, hogy már léteztem azelőtt valamikor. Pedig akkor még csak nem is hallottam a reinkarnációról egyáltalán. Meg internetről sem természetesen. Hiszen 33 éves vagyok. Szóval minden befolyástól mentesen éreztem ezt. Ezenkívül pont azok váltak valóra amiktől a legjobban kívántam hogy sosem szeretném átélni. Azért ez különös nem? Ja, és ha hiszitek, ha nem úgy éreztem hogy ezeket át kell élnem valamiért. Na ez az igazán félelmetes. Sőt merem állítani, hogy tudtam, hogy valamiért át kell élnem mindazt, és tehetetlennek éreztem magam ez ellen. Ezért gondolom úgy, hogy ez nem vicces, mivel van alapja ennek bármilyen hülyeségnek hangzik is. Persze mégsem foglalkozok ezzel napi szinten. Azt mutatom, mintha elhinném, hogy ez a valóság, de közben erősen gyanakszom...hogy nem! Ezeket az úgynevezett megmagyarázhatatlan dolgok közé könyvelem el.

Mondjuk most hogy már idősebb vagyok, ezek az érzések nagyban csökkentek, de még elő-elő jönnek. Dejavú érzésem is gyakran volt akkoriban, és sok olyan szituáció volt, ami úgy tűnt hogy ismétlődik.

2018. ápr. 19. 11:26
 14/24 anonim ***** válasza:
Aki még emlékszik a Dallas sorozatra, talán megvan az, amikor nem is tudom, hány részről kiderül, hogy azt csak az egyik szereplő (Pamela talán?) álmodta. Rég volt már.
2018. ápr. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
"Ezenkívül pont azok váltak valóra amiktől a legjobban kívántam hogy sosem szeretném átélni." - Az "Univerzum" számára a "nem" szó ismeretlen. Ezt a vonzás törvénye témában gyakran olvashatod, ha rákeresel.
2018. ápr. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Hát na de az már egy másik téma. Hogy univerzum vagy Isten vagy nem tudom mi. Mindenki másban hisz.
2018. ápr. 19. 11:41
 17/24 anonim ***** válasza:

Igazából a lényeg ugyanaz. :-) Ha arra koncentrálsz, amit NEM akarsz, akkor erre figyelsz oda, és nem arra, amit valójában szeretnél.

De vegyünk egy pofonegyszerű példát. Teljesen másképp kapcsol az agyad ezekre is:

"Nem akarok megbukni!"

"Át akarok menni a vizsgán!"


Ne arra fordítsd a figyelmedet, amit nem szeretnél, hanem abba az irányba tereld a gondolataidat, amit szeretnél, és azt erősítsd!

2018. ápr. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Értem, kipróbálom köszi!
2018. ápr. 19. 12:36
 19/24 anonim ***** válasza:
Egész életemet így élem.
2018. ápr. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Igazából ma közelebb vagyunk ahhoz, hogy szimuláció az egész világ, mint hogy nem.
2018. ápr. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!