Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan lehet feloldani a...

Hogyan lehet feloldani a halálnál a két "tapasztalás" közti ellentmondást a reinkarnációnál?

Figyelt kérdés

Általánosságban elmondható, hogy a halálközeli élmények során a visszatértek beszámolnak arról, hogy az "alagút után" a fényben találkoznak akár évtizedekkel ezelőtt elhunyt szeretteikkel.

A buddhizmus azt tanítja, hogy a halál után kb 40 nappal megtörténik az újjászületés egy másik létformában.

Ezen sokat gondolkodtam eddig. Hogy találkozhat valaki pl.a nagyijával a mennyben aki akkor már pl60 éve halott, közben meg lehet 2x újjászületett vagy lehet épp az "unoka" tapasztalásának pillanatában is épp földi életét éli?

Nem ellentmondás ez? Remélem értitek


2018. ápr. 22. 11:13
 1/10 A kérdező kommentje:

Szóval ha újjá van születve épp mint pl oroszlán, hogy lehet akkor a mennyben mint nagyi? :)

Most akkor mwlyik az igaz?

2018. ápr. 22. 11:15
 2/10 anonim ***** válasza:
Két vallást/felfogást keversz.
2018. ápr. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Egyik sem igaz és egyben mindkettő.

"Mindenkinek legyen HITE szerint" Elméletileg ezt Jézus mondta.

A hit pedig nem egyenlő a valósággal.

Az az igazság, hogy nincs igazság. Ez pedig egy mély igazság, ami egyben egy hazugság is.

2018. ápr. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Oké, ezek nem válaszok.
2018. ápr. 22. 14:14
 5/10 anonim ***** válasza:

"A buddhizmus azt tanítja, hogy..."

Nem egyedül a buddhizmus beszél újjászületésről, és a különböző vallások reinkarnáció felfogása között jelentős különbség van. Én pl. a hinduizmuson belüli advaita vedanta reinkarnáció felfogására szavazok.


Másrészt, azon elmélkedsz, hogy "Hogy találkozhat valaki pl.a nagyijával a mennyben aki akkor már pl60 éve halott, közben meg lehet 2x újjászületett..."

Itt a 40 napon belüli újjászületés buddhista felfogásához kötöd magad, amely felfogás szerintem nem igaz. Nem hiszek ilyen 40 napos törvényben, szerintem ilyen nem létezik. Ez a 40 napos törvény okozza számodra a látszólagos logikai ellentmondást. Remélem érted.

2018. ápr. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Úgy hogy nem születnek újjá 40 napon belül.

42 napig van kinyitva az átjáró a halál után, azután örökre bezáródik, azzal kevered szerintem.

2018. ápr. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ja... Értem. Asszem :) köszönöm!!
2018. ápr. 22. 16:33
 8/10 anonim válasza:
Ajánlom figyelmedbe Seth könyvét...ebben azt mondják h halálunkor mindig olyan személyt látunk magunk elött aki bizalmat szeretetet sugároz felénk h átsegitsen minket a köztes állapoton...ez egy vallásos embernek lehet Jézus mózes buddha siva vagy rokona barátja bárki aki ezt szimbolizálni tudja... ha ez igy van akkor szerintem teljesen mindegy hogy a mamád van ott veled vagy egy olyan segitő aki a mamád alakját vette fel, a lényeg h biztonságosan célba érj szeretetben fényben...az h a mamád ott lesz e vagy ujra született azt csak a mamád fogja tudni mert az az ö élete. A tiéd meg a tiéd....de ha nem igy van akkor majd oda fent kiderül minden:)
2018. ápr. 24. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egyrészt ez nem ellentmondás, mert földi időben nlértik az egyiket, a másik pedig folyamatban létezik, nem időben.

Másrészt, a buddhizmus egy apró része mondhatja ezt, és az is baromság.

Ez nagyon komplex s mondhatni, mindenkinél más.

Rengeteg dolgot nem tudsz e folyamatról. Ne akard megérteni, nincs vele dolgod. Tudj annyit, hogy valahogy kétezik és működik.


Ja és felejtsd el a vallásokat. A saját vallásodon kívüli vallást követni istenellenes.

2018. ápr. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Na ez az utolsó mondat kva nagy baromság
2018. ápr. 24. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!