Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan tartalmazhat ennyi...

Hogyan tartalmazhat ennyi ellentmondást a világgal a Korán, ha szó szerint Allah szava?

Figyelt kérdés

Pl ott az 51:49, ami szerint Allah minden élőt párba teremtett, holott a valóságban a váltivarú szaporodás a legelterjedtebb ugyan, de közel sem igaz minden élőlényre.

[link]



2018. jan. 13. 22:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy nem ezt jelenti :)


E vers lényege az, hogy Isten teljesen egyedi,míg minden más nem, mindennek van párja, ellentéte vagy társítható valahogy.


Pl. van váltivarú szaporodás és van nem váltivarú szaporodás is, igaz?

2018. jan. 14. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Úgy, hogy minden anyagnak van antianyaga is.
2018. jan. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1

Ha szerinted kétféle szín létezik, a piros és a nem piros, akkor biztos.


#2

Noéra való utalás után elég egyértelmű, milyen párokról beszél itt a Korán. Anyag meg antinyag, persze, 1500 éve biztos hogy az író csak úgy random semmi magyarázat vagy előzmény (vagy bárki aki értené) nélkül bedob egy ilyen okosságot, aminek semmi értelme a kontextusban...

2018. jan. 14. 13:04
 4/9 anonim ***** válasza:

#3


Amúgy komolyra fordítva a szót, ez kérdésre válaszolva: ez azért van, mert a Koránt nem szószerint kell értelmezni, mint ahogyan azt a hanbalik csinálják, hanem a mélyebb tartalmát kell keresni.

Ahogyan az arab Koránban az is benne van, hogy "az utca (...) csinált", így ha valaki szószerint kezdené értelmezni az nem tudná értelmezni, mivel, hogy képes az utca bármit is csinálni? De aki már az értelmét is használja nem csak szövegeket lát, az a mélyebb értelmét is megnézi a szövegnek, vagyis, hogy nem az utca csiált valamit, hanem ez egy metafora arra, hogy az utcában levő emberek mit csináltak.


Szerintem ez a magyarázat.

2018. jan. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#4

Ez így érthető, köszönöm.

Bár ezt tőled hallottam először. Eddig mindig azt láttam, hogy a Koránt azt Allah szó szerint diktálta, így szó szerint is kell venni.

2018. jan. 14. 13:28
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem értek a biológiához, nem tudom mi a váltivarúság párja, ellentéte. Mint említettem, e részlet lényege Isten egyedisége, hogy nem lehet párt állítani mellé. Ettől isten és minden más pedig ettől nem isten.
2018. jan. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 János114 ***** válasza:
8%

Vitatnám az álláspontodat .

A kérdés hogy meddig megyünk vissza az élővilág fejlettségét illetően .

Szerintem abban kiegyezhetünk hogy a Korán nem tumányos könyv és abban is hogy a kor emberének szólt főleg ,szóval azokról az élőlényekről szólhat az idézet amit akkor ismerhettek vagyis zárjuk ki a mikroszkópikus lényeket .

Önmegtermékenyítés . Tény hogy számos külömböző törzshöz tartozó faj képes rá . De egyiknek sem ez a fő szaporodási módja. (Bár lehet hiányosak az ismereteim :)

Egyszerűbb fajoknál ez egyfajta védekező tartalék megoldás extrém helyzetekre.

A születendő egyedek ellenálló képessége ugyanis sokkal jobb ha két különböző "családfájú " alkot egy párt és fajtol függően vagy csak az egyik vagy kölcsönösen egymást termékenyítik .

Szóval röviden ők is inkább párt keresnek .

Ha azonban valahol egyedül maradnak vagy bezárják őket akkor előveszik az aduászt az önmegtermékenyítést ami hosszu távon hasznosabb és eredményesebb mint a magányos halál.

Szóval én úgy látom az állítás igaz minden lény párban jár .

Kivévétel talán a vírus ,amit egyálltalán nem is sorolunk ide érthető módon ,de még a virusok is képesek mutálodni keveredni ha ugy tetszik .

De ismétlem a Korán nem tudományos célzatú és kétlem hogy a mikroszkópikus világot vizslatná.

2018. jan. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#5


„Eddig mindig azt láttam, hogy a Koránt azt Allah szó szerint diktálta, így szó szerint is kell venni.”


Azért láthattad eddig mindig csak ezt, mert Szaúd-Arábia állami vallása hanbalita beállítottságú. És az internet tele van szaúdi-propagandisa szónokokkal. Mivel a szaúdiakat dillármilliárdokkal támogatja az (elvileg demokrácia-párti) USA, ezért a szaúdiaknak van pénzük arra, hogy a saját nézeteiket megpróbálják ráerőszakolni a többi muszlimra. Ezért van tele az internet ilyenekkel.

2018. jan. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés nemrég volt már. Itt elolvashatod:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


A lényeg röviden:


51:49 Mindent párosával teremtettünk. Talán hallgattok az intő szóra


A szóban forgó versben nem szerepel hogy nemek szerinti párokról lenne szó de még az sem hogy csak élőlényekről. Ma már ezt sokan úgy értelmezik hogy részecske antirészecske párokra vonatkozik. Minden részecskének van egy anitészecske párja.



Valammiért ez a kérdés gyakran előfordul. Ateista oldalon találtátok vagy álkeresztény oldalon?

2018. jan. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!