Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Akik hisznek a reinkarnációban...

Akik hisznek a reinkarnációban honnan veszik, hogy a lélek nem rögtön születik le, meg a reinkarnáció értelmét? Honnan “tudják, hogy így van”?

Figyelt kérdés

2018. máj. 26. 22:00
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Az összes vallásban vannak olyan pontok, amit nem tudunk tudománnyal megmagyarázni.

AZONBAN!!! eléggé gagyi maga a kérdés, hiszen tudhatnád, hogy mit jelent maga a "hit" szó... ez megmagyarázza az egészet.


Szóval nem kell rá konkrét bizonyíték, így van a vallásban, elfogadják, mivel hisznek!

2018. máj. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Eleve ezzel indít a kérdés: *hisznek* a reinkarnációban. Tehát azt is "csak" hiszik, hogy a lélek nem rögtön születik le - vagy igen, vagy egyéb.


A reinkarnációban "hívők" hite túlnyomó részben másoktól származó információkon alapul - könyvek, személyes beszámolók, vallásos irodalom stb.

2018. máj. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én krisnás vagyok, ami a hinduizmus egyik ága. Mi hiszünk a reinkarnációban.


A hinduizmus nem dogmatikus vallás, mint a kereszténység, ahol meg van mondva a frankó, és nem vonhatod kétségbe, nem is kérdezhetsz, mert az "Isten szava". Azt vonsz kétségbe, amit akarsz, akár Isten létezését is, csak nem lesz logikus a következtetésed. Ha ugyanis tanulmányozod a Bhagavad-gítát és más védikus írásokat, nagyon hamar be fogod látni, hogy a világ nem működne, ha nem lenne úgy, ahogy ott írják.


Én teljesen ateista voltam, baloldali liberális, mielőtt megismerkedtem volna a krisnásokkal. 13 évesen anyámék kényszerítettek, hogy keresztény (református) hittanra járjak, de egy nagy marhaságnak tartottam, semmiről nem tudtak meggyőzni. Állítások jobbra-balra, de egy fia bizonyíték sem, logikai kapcsolat meg még annyi sem. A Hare Krsna templomban aztán megtaláltam ezt, és beláttam, hogy ez egy logikus, működő rendszer.


Azért fogadom el a reinkarnáció tanítását, mert egy olyan logikai rendszer eleme, amelynek minden más eleme ellenőrizhető vagy logikusan nem zárható ki.

2018. máj. 27. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! A 3assal értek egyet, szinte én is írhattam volna, egy különbséggel, hogy én is ateista ill református családi nyomás, dogmautálás stb, aztán én meg a zen buddhizmussal kerültem kapcsolatba és váltam gyakorlóvá.
2018. máj. 27. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hipnózisban szerzett infók alapján. Kiterjedt irodalma van ennek. A Youtube-on is rengeteg infót találsz.
2018. máj. 27. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
Isteni kinyilatkoztatasbol.
2018. máj. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 szenes43 ***** válasza:
100%
A korai keresztények hittek a reinkarnációban.A VI.sz.-ban a Kostantinápolyi zsinat száműzte a "test feltámadása" hittétellel.
2018. máj. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak pusztán, azért, mert le van írva több ezer éve írásos verzióban, hogy mi, merre, hány, méter.

Persze, az már más téma, hogy miért ennyire eltérő a tudás tár ez ügyben, vallásonként.

Mindenki a hittel jön, holott ez nem hit kérdése, ez tudás.

Egy ideig hisz az ember, aztán már a saját tapasztalatai alapján és másokkal beszélgetve, utána járva a témáknak, már tudásra tesz szert.

Komplett mechanizmus működik a világegyetemben. Valaki elfogadja a régi iratokat, s végig követve logikusan össze veti a modern korral és egyezést talál, valaki viszont mindennel ellenkezve, a tudományra mutogatva várja a bizonyságtételét.

Mindenki önmaga dönti el, miben hisz, mit fogad el, mit tart elfogadhatónak és miből alakul ki az, ami már nem pusztán hit, hanem magam a megvilágosodott állapot, melyből tudás fakad.


Ha te abban hiszel, hogy itt vagy mint egy hús cafat, ami érez, tapasztal és információt gyűjt magához és ennyi, akkor abban hiszel.

Ha másban, ha mást fogadsz el, akkor mást.

Nem kötelező semmi sem.

Ha valaki a tudományban hisz és azt fogadja el, akkor azt!

Ez ilyen egyszerű!


Inkább kutass a témában, szánj rá éveket, azután tedd fel kérdésed!

2018. máj. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
66%

A "hit" az annak alpdogmáinak FELTÉTLEN elfogadása.

Nincs tehát magyarázat, magyarázkodás, a hit alapjainak logikus analízise!

Ha a hitet magyarázod, már nem hited.

2018. máj. 28. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 szenes43 ***** válasza:
100%
Krisztus megjelent a tanítványinak és azok hitték hogy ő az és feltámadott,kivéve Tamást aki azt kérte hogy belenyúlhasson a Krisztus oldalán lándzsával szúrt sebbe.Ez már nem hit hanem fizikai megtapasztalás.
2018. máj. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!