Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vannak rögtön öngyilkos...

Miért vannak rögtön öngyilkos gondolataim ha bármi lelki bántalom ér?

Figyelt kérdés

2018. márc. 28. 00:44
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Gyenge vagy érzelmileg
2018. márc. 28. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Garpe ***** válasza:
79%

Szia :)


#1-es talán nem mond ostobaságot, de szerintem nagyon leegyszerűsítő.


Én azt gondolom, hogy a legtöbb ilyen lelki problémához hasonlóan, itt is több ok lehet, amiből ennyi információ alapján nehéz megmondani.


Nekem van egy olyan gyanúm, hogy túlzottan nem érzed jól magad úgy általában, s nem vagy megelégedve magaddal. Ez persze csak egy ötlet lehet más oka is.

Erre amit mondtam #1-es analógiája ráhúzható, hogy most gyenge vagy önmagaddal kapcsolatban, s ha megerősödnél, akkor kevésbé a jáék feladása lenne a reakciód egy ilyen problémára. Persze, ez most csak ilyen eszme futtatás.

Meg jogos a kérdés is, hogy hogyan lehet megerősödni.


Ha estleg, van valami abban amit mondtam, akkor azt tudod tenni, ilyen mantra szerűen: felírod magadról a jó dolgokat, amik szerinted jók s igazak is rád. Aztán a listáról kivállasztasz egy pár dolgot, beállasz a tükör elé, nézed magad, majd őszintén a saját szemedbe nézve elmondazs egy két jó dolgot.


Nekem ez hasonló időszakokban szokott működni.


Ha hosszabban fentáll a dolog érdemes elmenni egy pszichológushoz önismeretre. Ez nem árthat, lazább bölcsebb ember leszel utána mindenképpen. Vagy el mehetsz pszichodrámázni is az is király.


Ha gondolod írj privátot (akár te is kedves olvasó)

Szép napot!

2018. márc. 28. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Könnyeben orvosolható ez a dolog mint gondolnád, és mint fentebb is írták az önismeret a megoldás, mert most abban van egy apró hiba ami ezt okozza. Az emberek többsége azonosulva él a gondolataival és az érzéseivel, ezt verte belénk a kultúránk, tehát lényegében elképzelések szerint akarunk élni, nem vagyunk elég tudatossak a jelenlétünkre, minidig csak a fejben lévő gondolatok és érzések töltik ki az életünket. Hosszú lenne részletesen leírni de a lényeg röviden annyi, hogy vedd észre hogy te az vagy aki jelenleg ezt éppen olvassa, nézz körül ahol éppen vagy, ez a valóság amit éppen tapasztalsz, látsz hallasz, vegyél pár mélyebb lélegzetet, érezd hogy jelen vagy és vedd észre hogy ami a fejedben van gondolat és érés az nem a valóság, azt csak te látod, más nem. Ha ez tudatosul benned egyszer, akkor mindig próbálj a jelenlétre figyelni mert az a te igazi éned. Elsőre ez hülyén hangzik talán, de meg tudod tapasztalni saját magad. A gondolkodás arra való hogy megtervezd pl a holnapod és tanulj dolgokat, de nem arra hogy elképzeléseket élj meg benne. Annyira egyszerű a megoldás minden problémára hogy az ember elmegy mellette akár egész élete során. Vannak egyszerű gyakorlatok amivel ráérezhetsz erre, ha érdekel küldök neked párat, csak írj.
2018. márc. 28. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt szoktam. Mindig bánt egy szar ember,akinek sehogy se vagyok jó.


#1 Te vagy gyenge,mert itélkezel!

2018. márc. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
32%
Én is ezt éltem át, de már úgy állok hozzá hogy ha valaki megbánt akkor kikészítem. Qurvára nem érdekel a sok gyűlöletbeszéd.
2018. márc. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Bárminek a megoldásához ezalatt akár egy matek egyenletet is ertek nem csak lelki gondokat, az emberi agy az addigi sémái alapján a legkényelmesebb legkonnyebb megoldasokat keresi, ahelyett hogy esetleg elovegye inkabba kepletfyujtemenyt vagy terveket szövögessen, a matekhazit is pl lemasolja holnap másérol.

Ami már kapacitast igényelne ill dolgozni kene rajta ahhoz már kell motivácio megakarom csinalni, belso hit, azert is megtudom csinálni, az már kevésbé fekszik.

Az emberi agy hajlamos berogzult sémák alapján inkabb csak ismételgetni a szokasos sémákat.


Elvileg ha pozitiv dolgokat rogzitesz be akkor a pozitiv dolgokat fogja ismetelgetni ezekhez(ahogy a negativ semákhoz is) ujabb es ujabb idegvegzodesek, kapcsolatok jonnek letre, behaloznak es azon maszkalnak az ingerek.


A kérdés nekem inkabb az hogy az emberi agy negativ válaszokat miert rögzit konnyebben. Pl sokkal konnyebb egy neg.ismetlodo tevekenyseget berogziteni pl dohanyzas, mint a pozitivat pl sport.

2018. ápr. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szoval azon kéne dolgoznod hogy a megoldasokra az agyad a pozitiv semakat vegye elő.szoval azokat kéne berogziteni.

Ha valamit pl szerelsz, nem összecsapni hanem utmutatot olvasni, ha valakit ajandekozol, törekedni pl a szep csomagolasra, stb stb es akkor az agyadba rogzulnek az utanajarni,kreativkodni, precizeskedni, maximalizalni sémák es a legkozelebbi pl szerelmi nyavajánál azt fogod nezni hogyan dobd fel magad milyen lesz a holnap hogy ne unatkozz sémákat fogja az agyad keresni

2018. ápr. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Betyár László válasza:
100%
Nos én is voltam már mélyponton nagyon, de az öngyilkosság még csak véletlenül sem jutott az eszembe. Nem vagyunk egyformák, szóval van aki labilisabb érzelmileg, ha úgy tetszik lelkileg. Miért vannak rögtön ilyen gondolataid, azt nem tudom, de azt látom, hogy ez probléma számodra. Mert ha nem így lenne meg sem kérdeznéd. Ha tudod hogy ez baj, akkor tegyél ellene. Sok nehézséggel kell megküzdeni az életben és egyszer véget ér, de amíg lehet éljünk. Az se mindegy milyen emberekkel veszed körbe magad és hogy te hogy reagálsz rájuk. Számtalan dolog van, úgy vélem magunkban kell megtalálni a megoldást.
2018. ápr. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!