Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogy lehet megszüntetni, ha...

Hogy lehet megszüntetni, ha valakinek sorozatosan nincs szerencséje semmiben?

Figyelt kérdés
Gyanús számomra, hogy semmi sem sikerül amit akarok. Ki lehet játszani valahogy ezt a "sehogyan sem" sorsot? Mi lehet e mögött. Előre bocsájtom, hogy nem vagyok kíváncsi, gúnyolódó, provokáló, primitív megjegyzésekre! Viszont bármilyen támpontot vagy jóindulatú véleményt szívesen fogadok.

2018. máj. 30. 12:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
Ilyen nincs :) Ez hozzáállás kérdése.
2018. máj. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Garott válasza:
100%

A szerencse ilyen módon nem értelmezhető vagy van vagy nincs síkon. INkább ennél elvontabb 3-as állapottal lehetne ezt megközelíteni. Mert ha nincs szerencséd, attól még nem balszerencséd van, hanem normál állapot.

Ha elromlik a hűtőd az balszerencse. Ennek az ellenpárja nem az, hogy szerencse, hogy működik, hanem normális hogy működik. Szerencse az, hogy villám csap a hálózatba, és mégsem romlik el.

Ugyan így amiket csinálsz és amilyen célokat kitűzöl nem igazán értelmezhető szerencse vagy balszerencse szintjén, inkább normál állapottól, és attól bármilyen irányba való eltéréstől.

Gondold át, hogy a célok amiket el akarsz érni, mennyire befolyásolja a véletlen. Ha túlságosan erősen, akkor ezeket újra kell tervezni. A véletlennel nem lehet sohasem számolni, vagy eredményt elvárni tőle. Persze teljesen ezt nem lehet kizárni, de érdemes olyan célokat felállítani, amiknek a célja megvalósítható. Esetlegesen egy nagyobb, vagy bonyolultabb feladatot vagy célt érdemes több kisebb lépésre felbontani, és akkor ha a végcél nem is lesz eredményes, az előtte lévő lépések sikere miatt nem lesz olyan mértékben negatív, mint ha csak azt veszed, hogy ez megint nem sikerült.

2018. máj. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%

Azért illene megvizsgálni, hogy pontosan mi is történt, mert ha egyik nap bankár, másnap már űrhajós akarsz lenni aztán egyik se sikerül, na ott nem szerencse kérdése, hanem szimplán irreálisan magas a cél.

Viszont valóban vannak olyan emberek környezetemben, akik akár mit csinálnak, rászabnak elég sokszor.

Sajnos erre szokták azt mondani, hogy "kell egy ilyen is".

2018. máj. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Szóval tekintsem semleges helyzetnek, ne szerencsétlenségnek. Érdekes gondolat, ilyet még senkitől nem hallottam vagy olvastam. Köszi, kicsit nyugodtabb vagyok.

Köszönöm hogy elmagyaráztad, ilyen lelki állapotban mint én vagyok, nagyon nehéz pozitívan vagy reálisan gondolkodni.

2018. máj. 30. 14:00
 5/11 Garott válasza:
79%

Ha a leginkább le akarjuk csupaszítani a szerencse/szerencsétlenség kérdését, akkor az egy általad nem befolyásolható - véletlenszerű - esemény pozitív, vagy negatív kimenetelű eredménye. És itt a lényeg a véletlenszerűségen van. Ezzel pont aza gond, hogy bár a véletlenszerűségnek nagy mért mennyiségben azonos arányban kellene pozitív és negatív arányúnak lennie. De ez azért nagyon egyszerű, mert nem összehasonlítható, hogy nyersz egy ingyen csokit/ elüt egy autó, hiába 1 pozitív és 1 negatív a mérleg. Mert vannak kiemelt pioritású dolgok, amiktől az ember többet vár. De emiatt mondját, hogy élvezni kell az apró eredményeket és a kis győzelmeket is, mert a negatív amúgy is mindig erősebben tűnik.


Persze mint feljebb is írtam, ettől még ne kell lemondani arról, amit el akarsz érni, csak realizálni kell, hogy mennyire elérhető, és mennyivel tudsz többet tenni és kikerülni a véletlent hogy a legközelebb kerülhess az eredményhez.

2018. máj. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
62%
Én is voltam így hogy juhu minden patika és amikor nem számítottam rá akkor jött a baj. A végén már belefásultam de egyik napról a másikra minden jobb lett. A vizsgam is így ment. Túl gyanús hogy nem csesztem el semmit ezért direkt belerontottam és hopp egy ötös 😂 csak ki kell várni a végét úgyis jönni fog a pozitív időszak 😉
2018. máj. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%
Ez csak hozzáállás kérdése.
2018. máj. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Fish1 ***** válasza:
Gondolom van egy csomó önkorlátozó hiedelmed. Ilyesmi pl. a "túl szép, hogy igaz legyen", 1á, ez nekem úgyse sikerül", "kevés vagyok ehhez", és hasonló negatív dolgok. Amíg ezek ott vannak a háttérben, addig érezheted azt, hogy sok dolog nem sikerül. De az, hogy semmi sem sikerül, azt nem hiszem, mert ilyen ember nincs. A pozitív történéseket észreveszed, vagy elsiklasz felettük azzal, hogy "ez természetes, hogy így van"?
2018. máj. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Túl kevés a pozitív történés. Igen, lehet h túlzásba vittem a megfogalmazást, de a figyelemfelkeltés miatt. Azt hiszem ez a feltett kérdésem vészkiáltásnak számít. Bevallom, úgy érzem hogy mindenki és minden ellenem van. De a pozitív tényleg nagyon kevés a negatív hatásokhoz képest. Annyira hogy a jót már szinte észre sem veszem. Vagy jobban mondva észreveszem, csak nem akarom. Belül nagyon szorongok. Óriási lelki teher van rajtam. Nem adom fel, de azért belül összetört vagyok. Nagyon régóta küzdök, önmagam ellen, a családom ellen. Nagyon belefáradtam. Ha már így érdeklődtök a kérdésem felől, aminek örülök, én is megtisztellek titeket azzal, hogy elmondom az igazat. Anyám elszívja minden életkedvemet, minden lelki energiámat és ezt szó szerint érzem. Ez már gyerek korom óta így megy. Néhányan azt mondták nekem, akiknek elmondtam a történetemet, hogy csoda hogy még így tartom magam. Igen, tartom, amíg tudom, de mostanában úgy érzem, h már nem sokáig.
2018. máj. 30. 19:02
 10/11 anonim ***** válasza:
Minden ember eleteben van peches korszak, ezellen nem tudsz mit tenni, engem is idegesitettek az olyan aprosagok is hogy amikor becsapom az ajtot 10/9x visszamegy a helyére xd
2018. máj. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!