Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Helyesen csinálom a meditációt?

Helyesen csinálom a meditációt?

Figyelt kérdés
Lefekszem becsukom a szemem és a lélegzetemre koncentrálok.És nem hagyom hogy egyé váljak a gondolatokkal.(Vagy hogy elaludjak.)

#ezotéria #meditáció #Helyes ez így?
2018. jún. 13. 14:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Mikor meditálsz, kiüresedsz és rákapcsolódsz a magasabb rendű dimenziókra, energiára. Mikor meditálsz nem az a lényeg hogy hogyan csinálod, hanem tudod mit csinálsz és milyen szándékkal csinálod, ám mégse kötöd le magad hogy mit fogsz érezni. Mit szeretnél? Kérdésekre választ kapni, rezgést emelni? Teljesen mindegy ülsz e vagy fekszel, az a lényeg hogy fogadd be azt az élméyt amit meg szerenél tapasztalni, de ne ragaszkodj a gondolataidhoz. Hogy jól csinálod e? Hozzád rakott valamit a meditáció? Tapasztaltál tőle, feltöltődtél, választ kaptál a kérdéseidre, működött az amiért csinálod? Ha igen, jól csináltad. Ha nem, az nem azért van, mert rosszul csinálod, szimplán meg kell ismerned magad, meg kell ismerned a szándékaid. Pont ezért a meditáció nagyon jó önismeretre is. Tudod mit akarsz? Tudod ki vagy? Tudod miben szeretnél fejlődni? :) Remélem segítettem, ha van még kérdésed keress fel privátban nyugodtan. A meditáció nem egy tehnika, amit úgy kell csinálni ahogy meg van írva a nagykönyben, mert mindenkinek más működik. A meditáció egy lehetőség a fejlődésre (rezgésemelésre, ötletek lehívásra, önismeret fejlesztésre, mindenre amire van kreativitásod használni)
2018. jún. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez is módja. Én másképp tanultam.

Mi török vagy lótuszülésben vagyunk, a kezeinket a tantien elé helyezzük, lesütött félig nyitott szemmel ülünk. A tudatunk éber, a hangokat és a teret folyamatosan tapasztaljuk.

Vagy: folyamatosan kérdezzük közben belül: "mi ez?"(ami a szememmel lát az érzékszerveimmel tapasztal)

Vagy: mantra szöveget mondogatunk magunkban folyamatosan.

A 3 közül nekem az utolsó vált be a legjobban.

És jó néha közösségben gyakorolni, nem egyedül.

2018. jún. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

-Mester, helyesen csinálom a meditációt?

...csatt!

-Mester, miért...?

...csatt!

A tanítvány csendben maradt és megvilágosodott...

2018. jún. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 szenes43 ***** válasza:
Van zenére végzett meditáció,vezetett meditáció mikor a beszélő mondja hogy mit tegyél és van egyéni és csoportos is. Én a támlás,karos széket szeretem mert az megtámaszt ha ellazulok. Nekem az jött be hogy egy szót görgetek pld. "nyugalom.....nyugalom....nyugalom..." először hangosa,majd halkan,később magamban. Bármilyen szó lehet bár a magyar nyugalom szónak nincs párja.Ízlelgesd és rá fogsz jönni te is.
2018. jún. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért fura nekem, hogy a meditációról úgy beszélsz, hogy azt mondod, meditáció közben a lélegzetedre "koncentrálsz", mert a meditáció a koncentráció ellentéte.

Nekem a mesterem így tanította a meditációt.

[Az emberi elme olyan mint az éjszakai teliholdkor a szélfújta víztükör. A sok fodrozódás miatt nem látszik a Hold tükörképe a vízben. El kell állnia a szélnek, hogy a Hold tükörképe a fodor mentes vízben látható legyen!]

Ülj le vagy feküdj le úgy, ahogy neked a legkényelmesebb. És próbáld meg kiüresíteni az elmédet. Ez persze nem fog sikerülni. A gondolatok csak aúgy rajzanak benned. De enem szabad egyik gondolatot sem tovább fűzni, tovább gondolni! És akkor meglassul az áramlásuk.

Jön egy gondolat. Végig-gondolod és elmegy.

Szünet.

Aztán jön egy másik gondolat. Azt is végiggondolod, és nem kapcsolódsz hozzá, hagyod azt is elmenni.

Szünet.

Na, ez a gondolatok közti szünet - az a meditáció!


[Keleten előtte napokig koplalnak, külső és belső megtisztítási gyakorlatokat végeznek, aztán az utolsó nap már nem is isznak. Úgy kezdenek a meditálásba. Nem akarják, hogy holmi biológiai szükségletek (pisilni kell, kakálni kell) megzavarják őket a meditációban. És van aki napokig is meditál]

2018. júl. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!