Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek mi lehet az...

Szerintetek mi lehet az "élet", illetve a halál fogalma?

Figyelt kérdés
Sokat gondolkodom rajta mostanában. És mi lehet a halál után? Az én véleményem, (nem tudom ki, hogy van ezzel) hogy az élet, csak egy illúzió. Olyan hatalmas ez az univerzium, hogy lehet ez az egész amit most a tudatunknak gondolunk, lehet csak egy "álom" féleség? Vagy tényleg létezünk és élünk? Lehet, hogy pont az élet egy álom és a halál után van az igazi "élet"? Nem hiszek se mennyországba, sem pokolba. Én ezt a két szót nem szeretem. "Örök boldogság" stb.-stb. Valahogy ez nekem elég mesebeli. Hiszem, hogy az élet után van valami, mivel (szerintem) örök sötétség, olyan nincs. Az egész univerzium végtelen és milyen régóta lehet jelen? Most miért pont erre a (átlag életkor) 65-70 évre születtünk volna meg, ebben a végtelen síkú univerziumba? Ez az idő szinte csak porszem, vagy még annyi sem. Miért csak pont erre a "porszemnyi" időre lennénk tudatunknál? Nektek mi a véleményetek erről?

2018. júl. 11. 20:49
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy erre nem lehet konkrét választ adni, csak vélemények érdekelnek. :)
2018. júl. 11. 20:59
 2/12 anonim ***** válasza:
Gombolkodom, tehát vagyok!
2018. júl. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne konkrét választ adni? Csak mert sok ember hiszi, hogy ezek nem régi tudások, s nincs ember ki tudná ezeket,igen is sokan vagyunk.

Írj rám konkrét kérdéssel s holnap válaszolok.

2018. júl. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Élet: hát ezt két különféle -képpen is lehet értelmezni: egyik; amit idelent kipróbálunk, tehát megélünk ilyen szituációkat a nehézségekkel együtt; vagy másik: A Mennybwn, amikor elvileg nem vagyunk az időnek meg a térnek, tehát ezeknek a korlátai alatt; hanem pl tudunk teleportálni, nem tudunk megsérülni, minden a hatalmunkban áll, boldogok vagyunk, és elégedettek vagyunk; mindenünk megvan. halál:ledobjuk a testruhánkat, és hazamegyünk a Mennybe.
2018. júl. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
* a minden a hatalmunkban áll talán nem pont minden, mert "lentre" ugye akkor gondolom nem avatkozhatnak onnan már "fentről", a Mennyből; de mondjuk pl azt akarja legyen neki ott egy műhely, ahol farigcsálhat, akkor ott lesz; meg azok közül akik éppen "fent" vannak, nincsenek ide leszületve az anyagi világba; tehát azok közül meg azzal kommunikál, akivel akar, akár nem is kell hozzá beszélnie, lehet telepatikusan is. Meg pl nincs étkezésre szüksége ; mert ott csak fényből van; meg ilyesmiket pl tud.
2018. júl. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 hastekide ***** válasza:

elet: az eleted igazan csak gyerek korodik tart. utana kezdesz bemocskolodni a felnottek vilaga miatt. vagy igy vagy ugy, de minden hatas eler teged. de probalhatsz valtoztatni, mert a szabad akarat ott van.

halal: elmulas. mas szoval a multban elt eleted veget er igy vagy ugy. a tulon pedig a mindenhatohoz kerulsz. es o ha nem ugy latja, hogy te tisztan probaltal elni, akkor meg mindig megadja a lehetoseget, hogy az orok karhozatot elkerulhessed. ha ugy dontesz, vagyis elismered, hogy a multbeli eleted nagyon tisztatlan volt, akkor a mindenhato megadja a lehetoseget, az ujjaszuletesre, hogy valtoztass. ha sikerul es az iment irtak ellenkezoje tortenik meg, tehat tiszta eletet eltel, akkor a legvegso aldast kapod, vagyis az orok eletet.

2018. júl. 12. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 hastekide ***** válasza:
ui: a negyedik hozzaszolonak uzennem, hogy nagyon jol fogalmazta meg. :))
2018. júl. 12. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%
Egyszerű : az ÉLET mikor tudatodnál vagy, magadról és a körületted levő világról is tudatos vagy, a HALÁL pedig mikor már nincs öntudatod és ezáltal a világról sincs tudatod. Nem kell ezt túlagyalni!
2018. júl. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
55%

Élet = Kezdet

Halál = Vég


Ilyen egyszerű :)

2018. júl. 13. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A halál pusztán egy biológiai történés-amit az ember nagyon speciális jelentéssel ruház fel.

Amit írsz, ha jól értem a szolipszista felfogás-csak az Én létezik, minden egyéb csak az ő tudati terméke.

A Miért pont...?-féle kérdéseknek pedig nincs értelmük, ezt mindenről meg lehet kérdezni. Nem is adható más válasz mint hogy: Azért pont ez és ez, mert nem más.

2018. júl. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!