Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A tudat valóban kvantum lenne?

A tudat valóban kvantum lenne?

Figyelt kérdés
Valahol olvastam egy arxiv-os cikket erről. Ha sikerülne bebizonyítani, hogy a tudat, vagy lélek (ők a consciousness fogalmat használták) kvantum szintű, és nem valami megfoghatatlan "szellem" vagy ilyesmi, akkor az nagy áttörés lenne. Meg van valakinek a cikk, ami erről szól? Esetleg magyar referencia, kutatás van a témában?

2018. júl. 28. 17:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Magyar szerintem nincs. Ezek a jövő kérdései. A tudat és a lélek anyagi mibenlétének tisztázása komoly előrelépés lesz
2018. júl. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Látom néhány tanulatlan preferálja a tudományból ezotériába való átpakolászást. Üzenem a kedves moderátoroknak, hogy fáradjanak már el elolvasni ezt a két cikket:

[link]

[link]

Vagy utána nézni Max Tegmark munkásságának. Csak a hülye magyarok ilyen szűk látókörűek, hogy nem ismerik el a tudományt tudománynak?

Ha meg akkora suttyók vagytok, hogy még angolul se tudtok - de azért bőszen átkategorizáljátok szerencsétlen kutató lelkülető kérdezők kérdéseit -, akkor kérjetek meg vkit, hogy az absztractot fordítsa le.

Már bocsánat a stílusért, de ha nem először játszanátok ezt el velem, nem lennék ennyire felháborodva.

2018. júl. 28. 18:31
 3/15 anonim ***** válasza:
Miez a kirohanas? 😃 mar meg ne haragudj tudok angolul de ebbol a cikkbol rohadt sok mindent nem ertek ehhez picit tobb kell mint sima angol tudas 😃mi bant meselj latom dulnak benned az indulatok
2018. júl. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igen, bocsánat, hogy megint kicsit kirohanásoztam, csak ez már a harmadik alkalom, hogy a tudományos kérdésemet ezotériába rakják holott, ha nem tudsz angolul, de megnézed a diagramokat, ábrákat és képleteket, le kell, hogy vágjad, hogy ez tudomány kategória. Ezen mindig felhúzom magam. De nem akarok önérzetpufogtatásba átcsapni. Csak normális válaszokat akarok, és azt, hogy rakják vissza a kellő kategóriába a kérdéseimet. :)
2018. júl. 28. 19:22
 5/15 anonim ***** válasza:

#3

Ja latom mar mit mondasz.. mitol fugg hogy hova rakjak?! Lehet az osszes feltetelezest es ha meg nem tart ott a tudomany ebbe a kategoriaba rakjak... fura

Amugy a normalis valaszok engem is erdekelnek 😃

2018. júl. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Fizikakedvelő ***** válasza:
43%

Azért rakták át mert,ilyen jellegű kérdéseket sokszor ezós futóbolondok szoktak feltenni. Mellesleg a kérdés megfogalmazásában is van hiba. A kérdés szenzációhajhász,hatásvadász. Ezt általában nem nézik jó szemmel a moderátorok(sem). A tudat szerepe nagyon elvont,absztrakt kérdés. Az arxivos írások komoly,tudományos publikációk. Viszont a tudat kérdését a fizikában vizsgálni különc,furcsa dolog. Egyáltalában nem biztos még ez az egész,ingatag kérdés. Hidd el mindenkinek elege van azokból az ezósokból akik mindenhez odarakják,hogy kvantum. Például ebben a videóban tényleges baromságoktól vannak kiakadva: [link]

A te kérdésed megfogalmazása hasonlít a videóban mutatott őrültséghez.

2018. júl. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Tehát én, és az általam megtalált két arxiv-os cikk szerkesztői, sőt a folyóirat kezelői is mind ezós futóbolondok, igaz? Vagy csak én, mert rákérdeztem egy tudományos cikk vélt konzekvenciájára, amit fontosnak, kiemelendőnek tartottam?

Sok tudományos kategóriában lévő dolgot bezzeg nem büntetnek, de engem, aki számtalan tudományos kérdést már a háta mögött tudhat, és van egy kis gyk-s múltja, azt büntetik... hol itt az igazság?

2018. júl. 28. 21:15
 8/15 Fizikakedvelő ***** válasza:
Nem,te egy értelmes kérdést tettél fel. Én arra kívántam rámutatni,hogy sokszor a kvantum+tudat "formulát"ezoterikusságal azonosítják,és elitélik.(ennek persze meg van az oka).
2018. júl. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
36%

lélek egy félanyagi részecske, benne egy térkvantummal.

ez a hardver futtat egy szoftvert, a tudatot.

tessék itt a megoldás.

2018. júl. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Pont holy külföldi celebeket kapnak fel tudósnak, akik simán kimerítik az ezotéria fogalmát.
2018. júl. 29. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!