Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Milyen a horrorsztorim?

Milyen a horrorsztorim?

Figyelt kérdés

Kérlek titeket a helyesírási hibáktól tekintsetek el, telefonról írtam.


Tél tombolt..

Egy elhagyatott régi házban voltam mivel most kaptam meg az örökségem a 18. születés napomra és megnéztem a "hozományt".

Kintről hallotam ahogy sűvit a szél.

Közelebb léptem az egyik ablakhoz és láttam a havat szakadni, minden szürke homály volt maximum csak 10-15 méterre láttam el a fenyvesekig. Beléptem az előszobába és tűzet raktam, a tűz ropogása elnyomta a szél neszét, hirtelen a házon kivülről egy torokból szakadott sikitás érkezett, valahol a fenyvesek felől. Egyre közelebbről hallotam a ház felől és egyre mélyebben éreztem, olyan hangos volt mint ha belőlem törne elő, az ablakok beleremegtek.

Elő vettem a konyhai pult alól a puskám, majd valamilyen eldugott kis rést akartam felnyitni a padló alól de zárva volt. Az óvó rés kinyílt, egy alagút volt hosszan elterülve végén valamilyen fényel, gondoltam hogy szabadba vissz. Hirtelen belémütőtt a felismerés, fent marad a puska..

Felmásztam érte majd hallotam hogy a szomszéd szobában betörik az ablak és egy mély morgást. Lépéshangokat közeletétt érzékeltem. Beugrottam konyhai pult mögé, behunytam a szemem. Éreztem, egyre közelebről érkeznek a léptek súlyárra nyomodot le a parketta, nyikorgó hang egyre jobban és közelebbről szólt.kinyitottam a szemem ekkor hirtelen az a valami felugrott a pultra, fölöttem a fa repedt, egyre jobban kezdte megadni magának a súlynak. Nem szóltam, kértem Istent inkább a súlya nyomjon össze mit sem az a két karma kaszaboljon szét ami lógott le tőlem balra pár centire. Szürke volt és ráncos volt a karma felett. Pár másodperc lehetett de egy örökké valóság volt de a lény leugrott az óduba, nemtudom miért nem jött fel azonnal, valamit biztos megláttot... Elkezdett vadul sikitásba kezdeni majd elkezdett az alagút másik vége felé futni. Kelett pár perc mire föleszméljek.. Ki kell jutnom innen! Futott át az agyamon. Majd kibújtam a búvóhelyem alól,fogtam a puskát és elkezdtem szaladni mindent beleadva a kocsim felé ami 3km-re van kint az erdőn kivűl..

Szerencsére nem volt az után semmi. Azóta minden télen nyugtalanul alszom még a városban is. Nem érzem magam biztonságba..

Nem akarok találkozni azzal akié volt az a hang, azok a karmok... Nem akarok.


2018. aug. 13. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

nem lenne rossz

mért hagytad ott 3 kilóméterre a kocsit, ezt írd hozzá

nem sikítás az nem jó szó egy szörnynél, elsőre kislányra gondoltam

elmentélmegnézni a házat, ahol soha nem voltál, de a konyhapult alatt ott volt a puskád?? ezen dolgozhatnál

szürke homály, szóval az elején esteledett, de az alagút végén fényt láttál??


nem lenne rossz az alap ötlet, csak dolgozd át picit :)

2018. aug. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jólvan majd átalakitom, köszi:)
2018. aug. 13. 21:47
 3/7 anonim ***** válasza:
ha meglesz privibe átlökheted, vagy ha van hasonló ötlet, szívesen hallgatlak
2018. aug. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 leértékelt ***** válasza:
Milyen? Hosszú és fárasztó, de kicsit sem izgalmas
2018. aug. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nincs benne csontváz, 0/10.
2018. aug. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#1

miert kellene megemlitenie, hogy a puskat hozta magaval es oda lerakta? meg mesteri muvekben sem irnak le mindent elore, de utolag ki lehet kovetkeztetni, vagy kesobb megtudjuk leirasbol (ha itt nem is)

de hat ez epp a mestermu ellentete...


#Kerdezo

rengeteget kell fejlodnod, olvas es olvas megtobbet, mashogy nem lehet, aztan pedig sokat irj, szerintem kezzel iroszerrel papirra is, ez jobban fejleszt, persze lehet a mobil is, de szerintem ott megtobbet kell irnod, gyakorolnod

fogalmazas sokat szamit es ezzel van a fo baj

fantazia szinten ami a masodik gond (es fantaziahoz szukseg van valamenyi lexikalis ismeretre amibol kiindulhatsz)


#1

ugyanigy a 3 km-es dolog is lenyegtelen, hiszen egy hosszu osveny is vezethet ide amin kocsival nem tudott eljonni


feny akkor is latszik, egy sotet helyen a legkisebb (leghalvanyabb) feny is meglatszik

errol eszembejutott az hogy pc jatekokban hogyan eghetnek a faklyak, olyan helyen ahol feltetelezhetoen akar evek ota sem jart senki, de azert egnek a faklyak, hat lehet itt is ilyen volt (:P) de hat barki meg is gyujthatta itt, meg mivel auto van igy modern korban barmilyen mas fenyforras is lehet (meg ha fantasztikus (elemeket tartalmazz) akkor meg tagabbak a lehetosegek)

igy csak a feltetelezese a foszereplonek (ironak?) nem feltetlen helyes, hogy az a szabadba vezet


sikitas helyett mit irjon? nem-szolva olyanrol hogy mi van, ha ilyen a "szorny" hangja? sikitassal leirhato legjobban

sot hogy felhoztad mi van ha olyan a hangja, mint egy sikito kislanynak (de hangosabb pl.)?


szoval szerintem neked sem artana sokat olvasni, es fantazialgatni hogy fejlodj kritikaban meg ugy altalaban


szurke homalyrol meg annyit hogy szelet, havat emlit tehat emiatt is lehetett ilyen, idopontot, napszakot nem emlit ahogy lattam, de a ho, a feher az fenyt araszt tukrozodik tehat meg este is valamenyire nemhogyha csak sotetedes kezdodott, vagy csak keso delutan volt

nem emliti a Holdat sem a felhok vastagsagat, milyenseget

pedig a tortenetbol WěrFarkasra is asszocialhatunk

2018. aug. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

de pont az ilyenekből látszik, hogy vannak hibák "Elő vettem a konyhai pult alól a puskám" elhiszem, hogy hozott magával, de mit keres akkor a konyhapult alatt?? mért dugta el oda??

ha nappal van a hó az vakít, ha olyan sűrűn havazik nem lát el 5 méterre sem, már ha szerinted erre utal a homály, én a látó távból úgy vettem ki, hogy csak szimplán esteledik, de ha az elején esteledik, a közepén már este van, ha van egy alagút, és a végén fényt látsz, mégpedig úgy, hogy kint se látsz csak alig valamit nyíl egyenesnek kéne lenni, egyetlen kanyar nélkül, ha meg annyira szakad a hó, mint ahogy te mondtad, a járat végét régen betemethette, ebbe az esetbe sincs fény

ha az a lény nem egy szoprám énekes aki kivágja a magas c -t, akkor nem remeg be a "sikítástól" az ablak, ellemben egy vérfagyasztó mély üvöltéstől


nem tudom, hány horrort néztél meg eddig életedben, esetleg hány sztorit olvastál el, de próbálkozhatnál jobban is, kicsi korom óta szeretem a horrort és jobb rémálmaim vannak mint a legtöbb horror film, egyedül olyankor érzek némi izgalmat, ha valakinek meg elkezdem mesélni miket állmodtam egyből szólnak, hogy hagyjam abba, mert nem fognak tudni aludni :D

na de mint látom, te az a kategória vagy, aki hitelesnek találja azt a horrorfilm jelenetet is, mikor egy maszkos illető késsel áll a háztulajjal szembe az meg felszólítja, hogy "menjen el" majd folytatja a telefon beszélgetést


mellesleg pl ha egy ilyet bele vesz, hogy szakadt a hó, és az erdei úton nem mertem lehajtani a kocsival, féltem, hogy elakadok, ezért csak lehúzódtam oldalra, mikor megálltam, mintha egy állat lesett volna a bokrok mögül, ezért a csomagtartóból kivettem a puskámat, bízva, hogy nem lesz rá szükség, de fő az óvatosság

3 kilómétert gyalogoltam kb a házig, itt leírja esetleg, hogy kicsit átfagyott rakott egy tüzet, a konyhapulthoz lerakta a puskáját és kész

még esetleg az erdei útról is megemlíthet pár szót

és ha még jobban ki van dolgozva a sztori már lassan egy közép kategóriás horror forgatókönyv alapja is lehetne

2018. aug. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!