Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Kezdek teljesen összeomlani,...

Kezdek teljesen összeomlani, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az utóbbi 1 hétben nagyon elkezdett foglalkoztatni Isten kérdése és a vallások. Szépen lassan kezdtem belemerülni mikor is előjött egy kérdés amin eddig sosem gondolkoztam még, mégpedig az hogy valóban létezik-e lélek. Próbáltam utána járni, valamilyen tudományos visszaigazolásban reménykedtem de csak elkeserítő válaszokat kaptam, például hogy az elménk hozza létre. Persze volt egy két pozitív válasz is de többnyire csak olyanok amik azt támasztják alá, hogy nincs.Teljesen megváltozott a gondolkodásom csupán pár nap alatt. Összeomlott minden amiben eddig hittem, és a helyzet az hogy ez rettenetesen megvisel. Egyszerűen nem tudom elfogadni azt amire jutottam, és ez napok óta emészt. Aludni és enni is alig bírok mert folyamatosan ezen agyalok. Próbálom magam nyugtatgatni valahogy, egy ideig sikerül is de aztán újból előjönnek ezek a negatív gondolatok. Valaki tudna valamit ajánlani? Mit tegyek hogy ne omoljak mégjobban össze. Úgy érzem semmi értelme az életemnek.

2018. aug. 30. 11:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Rúgjál be, hátha kijózanodsz. Ez már beteges állapot amiben vagy. Biztos van lélek, a sertésről hallottam, na meg emberekről is hogy halál után pár deka eltünik. Itt kell pontot tenni a dolog végére, kezdj el más-értelmesebb dolgokkal foglalkozni.
2018. aug. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Igazad lehet, túl sokat agyalok. Csak valamiféle tudományos válaszra várok ami megnyugtat...
2018. aug. 30. 11:51
 3/21 anonim ***** válasza:
59%
Értem én durva dolog az elmúlás gondolata az, hogy nem marad utánad/belőled semmi ha meghalsz. Az én véleményem szerint van ott valami bárminek is nevezzük de túl bonyolult ahoz, hogy felfogjuk. Tehát nem agyalok rajta ha meghal az ember már úgy is mindegy.
2018. aug. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Ezt nem egészen értem. Tehát szerinted egyszerre van és nincs is?
2018. aug. 30. 12:17
 5/21 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem a lélek nem létezik, az agyunk úgy működik, mint egy szuperszámítógép nagyon sok mindenre képes, de ha egyszer meghalunk ez a gép végleg kikapcsol, és a testünkkel együtt az agyunk is lebomlik hamar, utánna olyan, mintha nem is lettünk volna. Nem akartalak elkeseríteni, de én nem hiszek már fiatalabb korom óta ebben, hogy a lelkünk kiszállna a halálunk után a testünkből.
2018. aug. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
És téged ez nem keserít el? Hogy tudsz ezzel a tudattal együttélni?
2018. aug. 30. 14:33
 7/21 leértékelt ***** válasza:
Eléggé gyengelelkű vagy, ha egy ilyen kis semmiség képes lesújtani. Vannak olyanok, akik mindent elvesztettek és sokkal keserűbb az életük, de nyilván a tiéd sokkal komolyabb. Biztosan sokan irigykedve olvassák ezt a kérdést.
2018. aug. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 leértékelt ***** válasza:
65%
Szerintem ostobaság ilyenek miatt lesújtva érezni magad. Ha netán nincs semmi a halál után, akkor nem lesz min rágódj, ha viszont van... Lényeg, hogy lesz időd szomorkofni az elvesztett életeden.
2018. aug. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Igen ezzel eggyet értek. Nem is szeretnék ezzel foglalkozni. Szeretnék boldogan élni, csak valahogy a nehezebb időszakokban megnyugtatott a gondolat hogy az élet nem csak annyi amennyit látunk belőle. Most viszont teljesen elveszettnek érzem magam. Nincs semmi amibe "kapaszkodhatnék" és ez elkeserít.
2018. aug. 30. 14:46
 10/21 anonim ***** válasza:
66%

Ezért találta ki az ember a hitet. Félelmetes belegondolnia abba, hogy miután kilehelte a lelkét, akkor ott véglegesen pont került a mondat végére. Nehéz elfogadnia, hogy annyi az élete, amíg megöregszik, nehéz elfogadnia, hogy van egy "határidő", amit ráadásul sosem tudhat, mikor jön el. Akár jövőhéten az autópályán...


Könnyebb úgy élni, hogy "oké-oké, rossz az életem, szenvedek itt jobbra-balra, ver a sors, de aztán lehunyom a szemem és Isten a keblére ölel és örök boldogságban lebeghetek végre". Esetleg az, hogy újjászületik egy olyan emberként, ahol olyanokat tehet meg, amit most nem, sokkal több lehetősége lesz az életben és nem kell 14 órázni egy szalag mellett egy langyos házasságban három gyerekkel az oldalán, "majd a következő életemben máshogy lesz". Így felmentést kap arra, hiszen "semmi baj, ha most nem változtat, lesz még erre lehetősége, olyan soká, hogy oda se lát". Tehát megnyugtató, tökéletes távolságban lesz ahhoz, hogy ne a jelenlegi életében kelljen cselekednie a közeljövőben, hanem "majd". Megnyugtatja, hogy "lesz ez majd másként, jobb lesz". Ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor nyugtatjuk magunkat, hogy "majd jövőhéten edzek/máshogy eszek". Szeretünk felelősséget tologatni, akár a jövőbeli énünknek is.


Az ember úgy épül fel, hogy mindig kell neki a mozgatórugó, továbbá valami kárpótló jutalomnak lenni, ennek mind megfelel mindenféle hitrendszer. Kinek ez, kinek az a megnyugtató.

Az a biztos, hogy semmit nem tudunk. Csak spekulálás van. Most kell élni, változtatni azon, ami nem jó, élni úgy, ahogy jó nekünk és hidd el, utána már nem fogsz vágyakozni arra, hogy valami kárpótlást kapj a halálod után. Hálás leszel annak, hogy ajándékul kaptad ezt a csodás életet.

2018. aug. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!