Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Létezik, hogy az egész világun...

Létezik, hogy az egész világunk szimuláció, és csupán egy két ember része a szimulációnak, a többi mind a gép által beprogramozott személy?

Figyelt kérdés
A célja, hogy egy olyan kísérleti világot szimuláljanak, ahol kísérletezni tudnak, hogy milyen hatások hogyan alakítják az emberek személyiségét. Lehet egy két ember van csak rákötve a gépre, a többi mind a gép által irányított személy? Lehet, hogy ezek a gép által irányított személyek ismerik ezeket a "kísérleti nyulaknak" használt személyeket, úgymond ezen a pár emberen kívül az emberiségnek csúnyán mondva "kaptártudata" van? Más szóval az emberiség többi része egyként gondolkodik, és amit az egyik ilyen ember átél, azt átéli a többi is, és mindenki tud egymásról mindent? Kivéve azok a személyek, akik nem a gép által vannak üzemeltetve?
2019. jan. 1. 02:01
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Már megint nem működik az oldal...
2019. jan. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Nem értem mitől függ, hogy megjelenik e a komment vagy sem
2019. jan. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

...Jellemzően egyből a számítógép-operációs rendszer hasonlat jut eszébe a laikusoknak az agyról. Ez alapvetően téves megközelítés.


Egyszerűen a működéséből következik, hogy nem választhatod el a strukturális és funkcionális szerepeket. Az a 100 milliárd neuron axonokon és dendriteken kapcsolódik egymáshoz, szinapszisokban kódolt súlyokkal és neurohormonális rendszerrel. Pont ez az ami a funkciót adja, a hardver maga egyben a szoftver is. Ha megérted pl a mesterséges neurhálók alapjait, egy sima asszociációs hálót, akkor rájössz hogy ott sem fut semmiféle algoritmus. A működés matematikailag leírható, a súlyokba kódolva. Nagyon egyszerű blokkoknól egy elképesztően összetett rendszer alakult ki.

Példa:

Adott egy neuron, ami akkor tüzel (megmozdít egy izmot) ha elér egy küszöbértéket a bemenete. A bemeneteire szenzoros neuronok vannak kötve amik tüzelnek egy adott ingerre. Az egyik gátló, a másik serkentő és a szinapszisok pedig súlyok (pl 0.5 azt jelenti leegyszerűsítve, hogy 50% jelérték megy át és összegződik abból a neuronból)

Tehát adott egy eset amikor érkeznek az ingerületek be, és a vezérlő neuron ezeket szépen összeadogatja, integrálja. A gátló kivonódik, a serkentő pedig hozzáad a súlyokkal megszorzott értékkel. Végül kijön mondjuk 5-ös érték, és 4.5-nél tüzel a neuron, avagy kiadja az izommozgató parancsot. A súlyok módosíthatóak, így hangolható a rendszer, így képes tanulni.


Nagyon leegyszerűsítve így működik az agy, csak 100 milliárd neuronnal és nemlineáris integrációval... aminél számít a térbeli szerkezet is, időbeli/frekcenciakódolás, mintázatok stb...


Ebből világosan látszik, hogy NEM választható le semmiféle ego, vagy szoftver. Ez pusztán illúzió. Nem mondom, hogy nem hasznos, mert a szorongás csökkenthető, vagy letisztulhatnak a gondolatok... csökken a vérnyomás és szabályozhatóak akár a tudattalan részek is. Tudományosan igazolt a meditáció hatása, hiszen tudatosan megváltoztatja az agyi oszcillációkat.


A drogokat azért hoztam fel, mert pontosan ugyan úgy modulálhatod a rendszert gyógyszerekkel és drogokkal is, mint a meditáció során. Ezzel is elérhető a megnyugvás érzése.


Sőt továbbmegyek, elektromos stimulátorokkal vagy génmódosító vírus után optikai szál implantátummal is elérhető az idegrendszer ilyen állapota.

Kikapcsolható teljesen a félelem egy jól irányzott stimulációval. Végtelen boldogság váltható ki egy adott terület serkentésével. Teljesen kiüthető, módosítható az éberség az öntudat állapota. Pontosan azért, mert a szerkezeti és funkciós egységek együtt értelmezhetőek. Nincs külön szoftver, ez csak egy "józan paraszti ésszel" történtő hibás következtetés.


Persze higgy amit akarsz, én a műszereknek és a bizonyítékoknak bízok. Ebben nem kell hinni, nem kell gurukat követni, nem kell valami felsőbbrendű természetfeletti misztikumot hozzáképzelni. Ott vannak fekete-fehéren az adatok. Így is milliónyi megismernivaló rejtély van még az agyban.


Természetesen ahogy írtam is, az ego egy mesterséges pszichológiai fogalom, amit aztán a spiritualisták elloptak és tévesen használnak.

Félremagyarázva a gondolatokat, mert nem igaz hogy a szülők kódolják tisztán.

Ez buta leegyszerűsítése a kognitív pszichológiának. (Ami egyébként elég ingoványos, nem túlzottan egzakt tudomány)


Igen agykutató vagyok és moduláló agyi implantátumokkal és stimulátorokkal foglalkozunk, bár ez teljesen lényegtelen a kérdés szempontjából. A magasabb rendű tudat megertésére több élet is kevés lenne, így engem a kisebb részegységek, a LEGO elemek és kisebb hálózatok, mintázatok kódolásának működése érdekel. Kb erre is kevés 40 év karrier, bár én ezt elfogadtam. Nem keserít el, hanem csodálattal tölt el a komplexitás, és örülök ha bármilyen kis lépést tehetünk a megértéséért.

2019. jan. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
0%

"Ebből világosan látszik, hogy NEM választható le semmiféle ego, vagy szoftver. Ez pusztán illúzió."


dehogynem. pontosan az választható le, ami ki sem alakult soha még a majmoknál sem, mégpedig az, a bizonyos "éntudat", aminek bár van értelme egy bizonyos szintig, de annál tovább semmi.

amiről te beszélsz, az pontosan ugyanígy működik a csimpánzoknál is, semmi különbség. amiről én beszélek, az pedig az "embernek levés nyomora", amiből teljességgel ki lehet lépni


önmagában az agykutatás teljességgel felesleges, ha valaki "csak" megérteni akarja a dolgot, de boldog viszont nem akar lenni. kár megérteni olyasmit, amit valójában nem lehet. az agykutatás körülbelül ott tart, mint az űrkutatás, és talán nem véletlenül, ugyanis ez a két dolog ugyanaz valójában. kifelé végtelen, befelé végtelen, semmi nem változtat semmin

az ember azért ember, hogy boldog legyen (jah, hogy a tudomány révén az még nem sikerült? nem is fog. nahát)


lehet botorkálni majd lassan a marson, és kőzeteket elemezgetni, de érdemes elgondolkodni azon is, hogy az egésznek semmi értelme


majd, ha egyszer az életben a _mostba_ kerülsz, és megérted, amiről beszélek, és átéled azt, a fajta tökéletesen éber nyugalmat, és egységérzetet, amire egyelőre csak legyintesz, akkor majd egy pillanat alatt jelentéktelenné válik az, a téma, amiről most azt hiszed, hogy nincs nála fontosabb


"adatok" pedig nem léteznek

szerinted az ego csak egy emberek által kitalált fogalom, de elárulod, hogy van-e bármi ezen a bolygón, ami nem az? csak az ego fogalmára éppen legyintesz, ugyanis azt még nem sikerült "műszerrel kimutatni", bizony, hogy nem. ugyanis, ha egy számítógép merevlemezén túrod a szektorokat, azokat is mikroszkóppal, akkor már értelmét veszti a megabájt fogalma is, és semminek nem lesz többé értelme

űrkutatás dettó ugyanez. tágul a végtelenbe a nagy szar, senki nem tudja, hogy egyáltalán mi ez, honnan, minek, de tapsviharban törnek ki a nasa-nál, ha egy űrhajósuk ki tud pisálni az ablakon a hold közelében, brávó



ha meg téged ez a téma ennyire nagyon foglalkoztat, akkor pláne nem értem, hogy hogyan szőheted bele ezt az összeesküvés-elmélet dolgot, hogy az emberek egyik fele kísérleti nyúl, másik fele meg robotikus néző

ne viccelj már

2019. jan. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Annyira más világban élsz, hogy nem folytatom tovább a beszélgetést. Nincs értelme.


Neked más a boldogság fogalma... nekem pont az, hogy éjfélig ülök a laborban, és figyelem mit csinálnak a sejtek meg az egerek... és az okoz örömet, ha felfedezhetek valami olyat, amit 8 milliárd emberből soha senki nem fedezett még fel a Földön.


Igen, valakinek a megismerés, az expedíciók, a határok feszegetése okoz boldogságot és célt amiért érdemes felkelni. Amellett, hogy ezzel új gyógymódok százai fejleszthetőek ki, mivel pl rákkutatással is foglalkozunk... Ha bezárnál egy kolostorba meditálni, lehet öngyilkos lennék nagyon hamar.


Ugyanis a civilizációt mindig is az elérhetetlennek tűnő célok kitűzése és megvalósítása vitte előre. Nem a mezőn meditálás naphosszat.

2019. jan. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Mellesleg én nem pont erre az összesküvéselméletre gondoltam, hanem a tisztán szimuláció alapú világra.


Nem kísérlet gyanánt, hanem egyszerűen lehetetlenség megkülönböztetni az érzékszervekre kötött virtuális valóságot a valóságtól.


Erre számtalan érdekes kísérlet volt. Pl macskákat villodzó stroboszkóp fényben neveltek fel... ehhez alkalmazkodott az agyuk. Normál fényben nem láttak!

Egereket vagy akár embereket felnevelhetnénk egy Mátrixban, akkor ez lenne a világ számukra.


Ami filozófiailag érdekes, az az hogy elméletben létezhet olyan szuperszámítógép ami képes lenne molekuláris szinten szimulálni az ősrobbanást. Ha minden stimmel akár intelligens civilizációk alakulhatnának ki egy ilyen szimulációban.

Elgondolkozhat az ember, hogy vajon lehet-e öntudata egy ilyen virtuális embernek.

Eleve az öntudat fogalma, igazán nehéz kérdés.

2019. jan. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

"nekem pont az, hogy éjfélig ülök a laborban, és figyelem mit csinálnak a sejtek meg az egerek... "


ühüm. magyarul megfigyelsz valamit, tehát megfeledkezel magadról.

ugyanezt érezhetted 5 évesen is, csak akkor játékkockákat tologattál.

ennyi az élet.

2019. jan. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
Kár,hogy nem elérhető a kérdés feltevőjének a profilja, nekem volt egy nagyon durva tapasztalatom a volt párommal, ami ehhez hasonló volt, nem merem leírni ide, de akit érdekel szívesen válaszolok.
2019. dec. 5. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!