Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Van itt olyan személy, aki...

Van itt olyan személy, aki nagyon ért a matekhoz, és leellenőrizné, hogy jó-e, amit írok?

Figyelt kérdés

Írok egy kisebb tanulmányt a matematikának a matematikatörténelem témaköréből, és egyszerűbb matematikai fogalmakról. Összesen a történelmi rész úgy 30 oldal (A4-es, gépelt), a definíciós része pedig kb. 20 oldal lesz. Még nincs kész, kb. a hónap közepére lesz csak kész (július 15 - 20), és azt szeretném, hogy találjak valakit, aki nagyon ért a matematika ezen témaköreihez (a legjobb, hogyha egy ledoktorált matematikus), és akinek van annyi szabadideje és energiája (és persze kedve), hogy végigolvassa az én általam írt kb. 50 oldalt, és véleményt is írjon róla nekem. Írja még le, hogy miket hibáztam, és gyakorlatilag javítsa is ki nekem. Ne értsetek félre, nem azt akarom, hogy írja meg helyettem az egészet, csupán annyit szeretnék, hogy mondjuk: "A 9. bekezdés első mondatban van egy hiba, mert X helyett Y-t kell írni, az 5. sorban pedig rossz a mondat."


Tehát csak 1-1 komolyabb hiba kijavítását kérném tőle, de nem lesz benne olyan sok hiba, mert szinte az egészet a netről másoltam, pontosabban a wikipédiáról úgy a 90%-át. A többit meg én magam írtam hozzá (ezért is kellene átnéznie egy profinak, hiszen én is hibázhatok, a wikipédián pedig szintén lehet hiba).


Természetesen nem diplomamunka akar lenni, csupán érdekelnek ezek a dolgok, és csak egy saját jól kidolgozott jegyzetet szeretnék készíteni. Nem adnám oda senkinek, nem kereskednék vele, bár mondjuk az illető nem is járna túl jól vele, hiszen gyakorlatilag a wikipédia és a saját gondolataim, csak kijavítva.


Ui.:

Ezek után nyilván azon gondolkodtok, hogy vajon miért másolom ki a wikipédián leírtakat, amikor 1 perc alatt ki lehet keresni a neten. Először is azért, mert jobban szeretek papírról olvasni, szeretném, ha én magam akármikor ránézhetnék. Sokkal könnyebben átlátom az egészet és szívesebben is olvasom, tanulmányozom. Az esetleges hibákat is sokkal könnyebben átlátom. Illetve ahogy már mondtam lehetnek hibák a wikipédián, és bizony ezeket én magam nem fogom tudni, csak ha valaki elmondja nekem, vagy ha kijavítja a hibákat, és én ennek tanúja vagyok. Azaz szeretnék kinyomtatni egy nagyjából tökéletes jegyzetet, amiben a saját gondolataim is megtalálhatók.


(Ha véletlenül még a hó közepe előtt elkészíteném, akkor majd szólok az illetőnek, hogy kész vagyok.)


2015. júl. 3. 14:54
 1/2 A kérdező kommentje:
Amennyiben senki nem vállalná, akkor tudnátok küldeni egy olyan weboldalt, ahol olyanok vannak, akik ingyen megcsinálnák ezt nekem? Fizetni sajnos nem tudok érte, de ha abból indulok ki, hogy sok felnőtt férfi több oldal regényt olvas naponta, akkor nem lenne olyan nagy dolgot elolvasni amit én írok, ráadásul szórakoztató lenne. Az illető biztos felnevetne néhány helyen, érdekes jegyzet lesz. Aki szereti a matekot, és unatkozik a nyári melegben, az jól el lenne vele. meg aztán nekem is nagy segítség lenne.
2015. júl. 3. 14:57
 2/2 anonim ***** válasza:
Mégis kinek lenne kedve wikipédia másolatot olvasni? Inkább ird ide a wiki linket ahonnan másoltad és vágd ide be a te javitásodat/hozzászólásodat, lássuk miről is lenne szó. Ha érdekes a téma lehet belenézek.
2015. aug. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!