Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Fehér galamb elszáll?

Fehér galamb elszáll?

Figyelt kérdés

Az előbb kint voltam az udvaron és egy fehér galamb szállt el nem sokkal a fejem felett alacsonyan.

Úgy tudom a szerelemhez köthető de olvastam olyat is, hogy halál hozó mert az úr a maga tisztaságába venné a lelket.


Nem igazán értek ezekhez de talán van rá valami babona.


Nyugtassatok meg, hogy senki nem hal meg a szeretteim között :(


2019. jan. 6. 17:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs negativ jelentése. Ugyanis, Egyiptomban a halhatatlanság madara. Az ábrázolásokon az életfa ágán ül, csőrében a fa gyümölcsével.

Az antikvitásban a galamb volt a dodonai jósda jövendőmondó állata.

A zsidó hagyományban az ártatlanságot, a halál fölött aratott győzelmet, a békét testesíti meg.

Az ókeresztény művészetben a temetkezési urnákon szereplő, edény szélén álló, abból ivó galambok az élet forrásából ivó lelkekre utalnak.

A galamb feminin jellegű, a szeretett nő szinonimája. A szerelmi vágyakozást és beteljesülést, valamint az örök hűséget is reprezentálja: a szerelem legyőzi az időt. Anyaság szimbólum. A harmónia, a béke és a tavasz jelképe. Tisztaságra, szűziességre utal. A “békegalamb” a háborúellenesség jelképe. Nem a természete alapján, hanem a ragyogó szépsége miatt.

2019. jan. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Szerintem nem fog veled történi semmi.

A galamb a szelídséget, a tisztaságot és a rátelepedését jelképezi. Az emberek tovább fokozták ezt a szimbólumot és a fehér szín által még jobban kiemelték a lélek tisztaságát. Így aztán, a Szentlélekhez leginkább a fehér galamb szimbólum illik.

2019. jan. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, alacsonyan szállnak mert tél van, hideg, és éhesek. Valamint emberhez szokhatott. Nekem is van három fehér galambom és ezek jóval szelídebbek mint a többi. Szórj elé egy marék kukoricát és meglátod hogy örülni fog neki.
2019. jan. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezzel próbáld nyugtatni magad. [link]
2019. jan. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A galambok valóban a béke hírnökei.Ha valaki szívében béke és nyugalom honol,azt a galambok érzik.
2019. jan. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!