Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan kell meditálni?

Hogyan kell meditálni?

Figyelt kérdés

2019. febr. 1. 11:44
 1/7 anonim ***** válasza:
5%

Òvatosan a meditáciòval.

Azt olvastam,ilyenkor megnyitod az elmèd a dèmonoknak ès ki be járkalnak a fejedben.

Ha hülye gondolataid lesznek tőle...èn szòltam.

(egy ismerosom medital es panaszkodott nem bìr a rossz gondolatokkal,amik csak jönnek,mennek)

2019. febr. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

fel kell venni valamilyen kényelmes ülőpozíciót

ha nem tudsz pl törökülésben nyugodtan ülni, akkor ülhetsz seizában vagy párnákon is vagy ilyesmi

legyen kényelmes, és erőlködés nélkül tudj ülni így mondjuk ~ 30-40 p-ig

ha lehetséges a kezeid legyenek összekulcsolva, vagy csak érjenek össze, esetleg ha pro. vagy használhatsz mahamudra kéztartást is

a kezek az a jó ha kb a köldök magasságában érnek össze

tehát nyugodtan ülsz, és kb a köldököd irányába próbálsz tudatilag koncentrálni, közben figyelni kell a légzésre

ahogy beszívod-kifújod a levegőt - próbálj eggyé válni a külvilágból jövő hangokkal

ha megjelenik bármilyen gondolat, és észreveszed - akkor térj vissza a lélegzet, és hangok figyeléséhez

ez tulajdonképpen a gyakorlás lényege

azért "gyakorlás,, mert időbe telik amíg hozzászoksz hogy figyeled a saját gondolataidat, és észreveszed őket

amikor pedig észreveszed - akkor ki tudod vonni belőlük az energiát - azáltal hogy a figyelmed a jelenbe hozod (visszatérsz a gyakorlathoz)

ha ez már egyre jobban kezd menni - akkor elkezdheted próbálgatni az ülőmeditáción kívül is

tehát minél jobban megy annál több helyzetben képes leszel leválasztódni a gondolkodásodról - és jelen lenni a pillanatban

ennek a gyakorlása - a meditáció

2019. febr. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ez annyira megoszlik valaki szerint nagyon jó valaki meg azt mondja hogy az ördögtől van, ilyenkor nem tudom eldönteni mi van .
2019. febr. 1. 15:07
 4/7 anonim ***** válasza:

Pont egy ismerosommel erintettuk a temat. En annyit meg hozzafuznek, hogy azt szoktak mondani, hogy a felkeszito gyakorlatokat, koncentracioval kell kezdeni, es pont ez az a resz, ahol a zavaro tenyezoket kizarod az elmedbol. Ennek a legkonnyebb modja a legzogyakorlat. Utana jonnek tobbi gyakolatok, koncentralas pontra, egy targyra, elkepzelt targyra, gondolatra. Erdekes, hogy azt is mondjak vannak mozgasos formak, a taiji, a joga, ami relaxalt allapotot eredmenyez, ez segiti a befelefigyelest es az osszpontositast. :) Amugy a meditacio nem tudom, hogy lehet mondjuk szanszkritul, de az Indiaiaktol is hallottam mar igy, de valahogy a jelentese a gyogyitassal lehet osszefuggesben.

Eredet [meditáció < latin: meditatio (elmélkedés) < meditor (töpreng) < görög: medomai (gondot fordít rá, törődik vele)]

2019. febr. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%

az van kedves kérdező h ne foglalkozz senkivel

ha nincs mentális problémád, és úgy érzed hogy keresel valamit akk nyugodtan vágj bele

elég csak napi 10-20p is lehetőleg mikor felkelsz, és akkor majd tapasztalatból érzed hogy változik e valami vagy sem

csináld pár hétig azt meglátod hogy neked való e ez

bármi amit látsz (kívül belül) azt felejtsd el - az valójában nem Te vagy

amit hiszel magadról - ez a folyton változó tudat sem vagy

ami változik vagy változtatgató magadban - azt nyugodtan engedd el - mert csak illúzió (így nem kell foglalkozni démonokksl meg ilyen hülyeségeket sem..)

Azt keressük ami nem változik, és mégis van!

2019. febr. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kezdőként érdemes megtanulnod a technikát olyantól, akinek van ebben tapasztalata.

Nekem leginkább a csikung jött be, ahol a mozgásmeditációt követően végzünk ülő meditációkat. A csikunggal jellemzően nem lesznek zavaros gondolataid. (Már ha eleven nem vagy mentálisan zavart.) Inkább kitisztul tőle a fejed.

A másik út, amit hatékonynak és biztonságosnak éreztem, az a Goenka féle 10 napos vipassana meditációs elvonulás volt. Ott 10 nap alatt tuti megtanulod.

Vannak más utak is, nekem ezek működtek legjobban.

Ha egyedül próbálkozol, lehet, hogy túl hamar feladod a nem megfelelően végzett gyakorlás miatt. :-)

2019. febr. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Itt nézz szét, sok segítséget találsz:

[link]

2019. febr. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!