Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Normális az, hogy megérzem,...

Normális az, hogy megérzem, ha valamelyik rokonom meghal? Miért van ez? Miért csak én "érzem meg" a családomban?

Figyelt kérdés

tegnap délelőtt eszembe jutott mamám tesója,csak úgy a semmiből.. anyám mondta h kórházban volt,de haza engedték . mondtam neki h nem akarok temetésre menni,remélem meggyógyul. aznap este egyedül voltam itthon,próbáltam elaludni,de nem ment, pedig iszonyat álmos voltam, forgolódtam , hülye képek ugrottak be , nem bírtam aludni hajnali 3 után sikerült elaludnom.


másnap jön a hír,hogy hajnali 1 körül meghalt mamám testvére.


2 éve ugyanez volt, kérdeztem a másik mamámat nővéréről, hogy mizujs vele, hogy tetszik neki az otthon (2 hónappal azelőtt látogattuk meg , boldognak tűnt) nem emlékszem pontosan,de 1 vagy 2 nap múlva jött a hír,hogy meghalt.


papámmal aki 8 éve halt meg, vele is hasonlóképp történt. mondtam anyáéknak ,hogy látogassuk meg (rákos volt) elmentek hozzá aznap délután 2-3 fele. nem bírt beszélni ,mozdulni,szenvedett, a szemén láttam.

aznap délután 4-5 között meghalt.



4 évvel ezelőtt szintén hasonló történt, akkor mamám másik nővére halt meg. ugyanígy, hogy megkérdeztem mivan vele, hogy van , rá pár napra mondták,hogy meghalt.



rohadt szar érzés az egész, senki nem tapasztalt hasonlót a családban . ez miért van? biztos h nem normális? én vok bekattanva v mivan?


2010. júl. 1. 00:15
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Én két rokonommal álmodtam, mielőtt meghaltak. Akkor nem is nagyon fogtam fel. Mindenesetre érdekes. Olyan szellemvilág szerű.
2010. júl. 1. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%

Ez eléggé természetes jelenség. Ha valakiről tudod,hogy beteg,vagy nagyon idős,akkor sokat foglalkozol a halála gondolatával,és tudat alatt "várod" a halálhírét. Valószínűleg te többet foglalkozol ezzel a gondolattal,mint a család többi tagja,ezért gondolod,hogy ez valamilyen különleges képesség,pedig nem az.

Nem azt érzed meg,hogy a pl. a papád a jövő kedden de.3-kor fog meghalni,hanem tudod,hogy beteg és bármikor meghalhat,és erre felkészülsz.

Nem vagy bekattanva és normális is vagy. Foglalkozz kevesebbet a halál gondolatával.

2010. júl. 1. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
26%

Nemhogy megérezted, hogy meg fognak halni, hanem te ölted meg őket!

Hiszen mindegyiknél te voltál ott közvetlenül a halála előtt.

2010. júl. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Első hozzászóló vagyok. Én nem tudtam, hogy beteg a rokonom, amikor a halála előtt vele álmodtam. Arra tudok gondolni, hogy pont akkor ő is rám gondolt. Egyébként nem foglalkoztam ezzel túl sokat, néha eszembe jut. Összesen kétszer fordult elő, mindkettő már több mint 25 éve.
2010. júl. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem vagy bekattanva, semmi bajod nincs. Én is megérzem a közelgő tragédiát, és nem csak a családon belül. :( Megéreztem dédnagymamám halálát, azértcsak az övét, mert szerencsére más rokonom nem hunyt még el. De tavaly nyáron volt, hogy egy táborban szörnyű szorongás fogott el. Baleset történt, bár a kislány nem halt meg akkor, és hiába szurkoltam neki, hogy épüljön föl, valahol éreztem, hogy meg fog halni, és sajnos igazam lett. :'( :( Nagyon rossz volt. :S

Szóval nem vagy egyedül, és semmi baj nincs az elmeállapotoddal.

2010. júl. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Érdekes amit kedves 07:52-es mond, van igazság alapja, de nem feltétlenül helytálló minden esetben. A dédnagymamám sokat betegeskedett, aztán egyszer csak jobban lett. Mindenki azt hitte, hogy még velünk marad. De egyszer csak meghalt. :((
2010. júl. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Kedves kérdező!


Az én családomban nem rég történt haláleset óta foglalkozom ezzel a témával. A családomban nagyanyám az aki sok ilyen történetet mesélt nekem. Erröl szóló levelek is fennmaradtak a ´60-as évekből, mikor dédapám hunyt el. Nagymamám azt mesélte, hogy elötte éjszaka koponyákkal, szellemekkel álmodott és amire azt mondta, hogy elötte nem volt példa, félt. Nagymamámról azt kell tudni, hogy katona családból származott és katonás nevelést kapott. Nem volt félős! Valamint nagynénje dédapámmal álmodott, amire addig nem volt példa. De ez még csak két példa. Dédapám halálát többen is megérezték, de ezek csak töredékei azoknak az eseteknek amikről tudok.


Azt kell mondanom, hogy a lelkünk és rokonaink lelke egy nagy hálót alkot és valahol összakötődünk. Érezzük egymást, de amikor ez történik akkor még nem értjük ennek jelentését.


Tehát ez teljesen normális még akkor is, ha ez olykor ijesztő, mert olykor ez nem csak megérzésben nyilvánul meg...


A helyesírási hibákért bocsátot kérek!

2014. aug. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!