Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Nagyon sokat beszélnek a...

Nagyon sokat beszélnek a felébredésről meg jelen pillanatról, van itt olyan, aki tapasztalt ilyet?

Figyelt kérdés
A vicceskedők nem érdekelnek.
2019. márc. 7. 00:25
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
en ugyanezt tapasztaltam, csak nekem reggelre az egyik vesem is hianyzott, amit a szappantartoban talaltam meg
2019. márc. 7. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ahányan erről beszélnek, nagyjából mind mást ért alatta.
2019. márc. 7. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Persze. A jelen pillanatot egyébként mindenki tapasztalja.. Most! De lehet nem tiszta ez a tapasztalás mert az "egó" elködösíti azt. (De mi vagy két gondolat között?)

Aki leírhatná vagy elmondhatná hogy elérte.., az nem érheti el. Miért?

Mert pont az "én" áll mindig (Csak) az útjában. (Ha nem gondolkodsz róla, már meg is van.)

Egyszerű tapasztalás. Nem több. Csak ami most van :)

2019. márc. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez valahogy úgy van.., hogy ahogy már (#3) leírtam van ez a tapasztalás.

Ami csak van.

Ha megjelenik egy gondolat - az is tapasztalható pusztán tapasztalásként.

Ha egy gondolattal megfigyeljük a gondolkodást, az is Csak tapasztalás. (Tapasztaljuk a gondolatokat.)

De ezekkel nagy vagyunk azonosak.

A felébredés azért felébredés, mert felébredünk a gondolataink álomvilágából.

De ez is egy kondicionált állapot.

Van pl az ülő meditáció, amiben elég jól el lehet csípni azt ~ ami csak van.

Ha egy pillanatra nem definiálod magad, akkor arra pillanatra máris elérted a felébredést.

Egy másik irányból megközelítve:

"A múltra, jelenre és jövőre széttagolt tudat nem tudja elérni a megvilágosodást."

Vagyis ha egységben vagy a jelenben - az maga a felébredés.

Viszont ezt gyakorolni kell folyamatosan (egész nap). (Azért hívják gyakorlásnak.) Igyekezi kell minél többször eljutni ide. A Csak pusztán tapasztaláshoz! Aztán.., így idővel javul az egész átlag.. Egyszer pedig csak valami történik. De hogy mi? Az nem tudható.

2019. márc. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
*nem vagyunk azonosak (akartam írni)
2019. márc. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%

Szia!

Én személy szerint egyik pillanatról a másikra tapasztaltam meg,épp beleolvastam a testvérem könyvébe,valamelyik Echkart Tolle könyv volt, új föld vagy a most hatalma már nem tudom régen volt...

Valami olyasmit irt benne hogy a jövő és a múlt csupán a saját elménk álltal teremtett illúzió,és hogy a körülöttünk levő dolgokat kezdjük el érezni,látni nem pedig simán átsiklani felettük.

És akkor hirtelen mintha villám csapott volna belém,valahogy kitisztult a fejem és tudatosult bennem az hogy valójában csak is a JELEN van és semmi más.

Kimentem sétálni és nézelődtem,tapasztaltam.

Persze ez csak pillanatnyi dolog volt,utána újra köd hullot a szememre,aztán pár év múlva elkezdtem meditálni.

1-2 hét után azt vettem észre hogy meditáció után,csak ülök és élvezem a csendet.

Ezt nehéz elmagyarázni,most nem a szó szerinti csendről beszélek,a fejedben lesz csend,nincsenek gondolatok.

Nem tapasztalsz semmi mást csak azt ami körbe vesz,és ez rettenetesen élvezetes és megnyugtató,hirtelen úgy érzed hogy minden a helyén van.

Amikor elsőnek zenét hallgattam meditáció után rendesen új hangokat hallottam meg a zenében,amiket egyébként nem veszel észre mert nem összpontosítani annyira.

Régebben mindig zenét hallgattam az utcán amikor mentem valahova,mostanság pedig csak nézelődők hallgatok,tapasztalok,imádom a fák árnyékát nézi,az ablakokról visszaverödő dolgokat bámulni.

Az a gond hogy hiába írom le hogy mit tapasztalok ez olyan mintha a vanília ízét írnám le,megprobálhatod elképzelni de kóstolni kell.

Szóval meditálgass,és tapasztalj!

2019. márc. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A felébredést hogy érted? Az ezoterikus ébredezőket érted ezalatt?

Engem érdekel az ezoteria, az ufók és a többi rokon téma.

De nem tartozok az "ébredezők" közé, mert van kritikai érzékem és megfelelő éleslátásom arra, hogy kiválogassam, hogy mi az igazság és mi az orbitális hülyeség azok közül, amit egyes ezoterikus "tanítók", ufológusok szeretnének ráerőltetni a hiszékenyebb emberekre, akik még azt sem veszik észre, hogy ezek az ezoterikus tanítók, beszélgetős ezós műsorokat készítők és könyveket írók egyszerűen csak hasznot akarnak belőlük húzni. Nem mellékesen egyre több ezós médiaszemélyiség már az emberek politikai beállítottságát is befolyásolni akarja, de valahol érthető, mert ebben is pénz van (terjeszd a propagandát és kapsz műsoridőt a tévénkben, stb.). Régen azért tisztább volt az ezotéria és ufológia légköre. Régen is voltak ezós könyvírók és újságírók, de akkor még elsősorban elhivatottságból csinálták és megmaradtak a téma főcsapásainál.

2019. márc. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%

En egyszer meditaltam, soha tobbet.

Kizártam minden gondolatot.hogy csak mostra gondolok es azt tapasztalom

Csak azt nem irtak le hogyan kell ebbol az allapotbol kijönni.


Azt sem tudtam ezutan mi mozgat mit akarok.

Hivtak baratok menni ide oda van e kedvem es nem lattam ertelmet benne. Nem tudtam van e kedvem menni. Minek. Olyan bizonytalansag lett rajtam urra hogy egy jelentektelen dolgot sem tudok màr magamrol akkor mi van a nagyobb komolyabb celokkal azokat plane nem tudtam màr. Lassan azt sem hogy ki vagyok mi mozgat mi motival.


Mivel ettől megijedtem igy igent mondtam. Elmentem. Es szinte azt sem tudtam mit mondjak. Nem jöttek vissza a gondolataim, hatalmas űr volt bennem.


Soha többet

2019. márc. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
*szoval nálam ugy alakult ha kizárom a multat es jövot akkor en azt sem tudtam elkepzelni hogy kb 1 ora mulva mit tervezzek. Pl baratokkal vagyok. Es utana? Otthon tv? Ötletem sem volt semmire de tenyleg már arra sem mit mondjak miről beszéljek. A jelenről? Hogy pl finom az uditő?mert ugye jelen azt éltem meg
2019. márc. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!