Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ezek szerint semmi sincs a...

Ezek szerint semmi sincs a halál után?

Figyelt kérdés

Egyszerűen ijesztő belegondolni hogy miután meghalunk akkor soha többé nem fogunk létezni, soha többé nem élünk át semmit, soha nem fogunk semmit se csinálni. Felfoghatatlan hogy soha többé nem fogunk létezni.

Kicsit utána néztem a témának, ezeket találtam.

"Nincs élet a halál után, ez teljesen biztos – ezt állítja egy amerikai tudós, - meg még rengeteg másik is persze, - eléggé megalapozottan. A halál utáni életben hívőknél ez csúnyán kiverte a biztosítékot, de akkor most lássuk is gyorsan az ellenvéleményt."


"Sean Carroll professzor gondolatmenete, miszerint ahhoz, hogy a halál utáni élet megtörténhessen, a tudatunknak úgy is léteznie kellene, hogy nem kötődik a testünkhöz. Azonban ez nincs így. A tudós azon az állásponton van, hogy a tudatunk csak atomok és elektronok sorozatából áll, ami a halálunk után szintén a semmivé lesz, így elképzelhetetlen, hogy a fizika törvényei engedjék, hogy létezzen a halál utáni élet."



2019. márc. 26. 18:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20%

Igen, a halálban csak halál van. Na hozom a popcornt, hogy olvasgathassam azoknak az embereknek a véleményét akik élni sem éltek még de már vágják a halált mert elolvastak egy csomó szuper tudományos cikket.


Egyébként csak a józan ész kedvéért: a test összetett, az én összetett. Ami összetett az széthullik elmúlik elpusztul. Eddig ok? Na most ha ez így van, márpedig ez alapvető akkor, hogyan maradhatna fenn az éned a halál után?


A hívők tudatlanok a tudósok pedig a szemükben hisznek. Nem bírom egyik bandát sem.

2019. márc. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
36%
Van utána, teljesen biztos vagyok benne. Méghozzá egy következő élet egy másik testben. Azért ennek is olvass utána, nagyon sok kézzel fogható bitonyíték van rá, nem csak hasracsapás szerű kijelentések.
2019. márc. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#1

"A hívők tudatlanok"


Nincs igazad. Attól még hogy valaki hisz benne hogy többek vagyunk mint egy hús-vér test , még nem buta.

Belegondolni hogy mi lesz velünk a halál után az valóságos horror.

2019. márc. 26. 19:25
 4/13 A kérdező kommentje:
Én magától a nem létezéstől rettegek.
2019. márc. 26. 19:49
 5/13 anonim ***** válasza:

Melyik halál után?

Ugyanis kétszer hal meg az ember.

Az első halál azonos a test halálával.

A második -és végső- halál, amikor az illető emléke is megszünik, senkinek eszébe nem jut emlékezni rá. Ez az igazi halál - és ez után tényleg semmi.

Az első halál után, ha jó szívvel, örömmel emlékeznek a testileg elhúnytra, halála utáni élete hosszú és örömteli lesz. (Ellenkező esetben is lehet hosszú, de örömteli nem.)

2019. márc. 27. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Kismillió helyen írva vagyon, mi van a halál után és konkrétan mi a halál!

Ettől tartani, viszont, nem túl bölcs!

Minden elmúlik, ez az élet része!

De, a fizikai valósággal azonosítani az egész világegyetemet, viszont, szintén nem túl bölcs!

Több van annál, amit látni vélünk, de ezt elfogadni a legnehezebb.

Bár, sokáig lehetne élni, de persze a mai mérgező világban ez nem igazán lehetséges.


Tudományt felhozni a témában a legkönnyebb, de ugyan annyi állítást találsz mellette, mint ellene! Nem csak az egyik tábort kéne olvasni, hanem a másikat is. Nagyon sok kutatás zajlik a halál után lét, a tudat és hasonló témakörökben. Persze tudósa válogatja, melyiket fogadja el.

Valaki el tudja fogadni a halál utáni létet és ezt kutatni, valaki viszont totál nem, mert ő azt gondolja, amit írtál!

Szóval, az az igazság, azt hisszük, mindent tudunk, mert a tudomány... Nos, nem! A tudomány nem válasz mindenre.


Különben is, a halált követően, nem úgy fogsz létezni, ahogy most létezel, szóval igen, megszűnsz létezni, a jelenlegi formádban.

Mivel mindenki 3 részből áll. Test - lélek - szellem! Persze, az egyik látod, a másikat nem...

De ez nem azt jelenti, hogy az nincs. Persze, ha te szeretnéd ignorálni, csak nyugodtan.

Most nem fogom leírni, mi a halál, a folyamatát, hova kerül mindenki halál után, mert felesleges, úgyis megfogják tapasztalni az emberek.

De, a halálból egy mumust csináltak, amivel riogatják az embereket, és ez a baj.

Mindenki örökké él, csak nem állandóan ugyan abban a formában, és ezzel semmi probléma nincs.

2019. márc. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
62%
Halál után nincs semmi, és ezt el kell fogadni. Voltál már elájulva? Ugyanaz, csak nem ébredsz fel. Olyan lesz az életed mint születésed elött. Nem sokra emlékszel belől ugye?
2019. márc. 28. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
65%
Hogyan lehet hinni valamiben,amit még meg sem tapasztaltál? Nincs tapasztalatod a halállal. Az se olyan biztos,hogy nincs semmi a halál után. Átélted már ? Nem. Tehát abban sem hiszek,hogy van valami a halál után,és abban sem,hogy nincs semmi a halál után. Ugyanis ehhez meg kell tapasztalnom.
2019. márc. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

#7

Nem,soha nem voltam elájulva.

És biztosan tudom hogy születésem előtt is éltem,mivel anyám hasában voltam.

Tény,hogy mindenki ott van születése előtt.

2019. márc. 28. 18:49
 10/13 anonim ***** válasza:
Reinkarnacio van a halal utan ahogy a lelek elhagyja a testet egy epp akkor szuleto kisbabába szall bele valahol a Foldon es kezdodik elolrol minden
2019. márc. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!