Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Istentől ered? Részletek lent.

Istentől ered? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Hiszek Istenben. Templomba járok és imádkozom.Vannak képességeim pl.megálmodom a fontosabb eseményeket,látok érdekes dolgokat... Vannak néhányan, akiknek ezzel segítek, de előtte mindig kérem az Urat, hogy engedje meg. Nem kérek érte pénzt semmit sem, csak segíteni szeretnék másokon. Kérlek benneteket, hogy csak olyan válaszoljon, aki nem azt szeretné elmondani, hogy menjek orvoshoz, élénk a fantáziám stb.
2010. júl. 4. 14:56
1 2
 11/16 BlackSword ***** válasza:

ma 16:17!

Ahhoz előbb tudni kéne, hogy van-e Isten, és ha van, akkor milyen... Én hiszek Istenben, de tagadom az egyházakat... Véleményem szerint Istennek és az egyháznak csak annyi köze van egymáshoz, hogy az Isten által teremtett világunk része, ennél viszont nem több...

És itt nem értem azokat akik az egyházban hisznek, és nem Istenben, hogy ha Isten megteremtette a világot, akkor ők miért akarnak helyette gondolkodni? Tehát mi alapján döntik el, hogy mi az erkölcsös élet, mit fog Isten jónak vagy rossznak tartani? A Biblia miatt? Ez még viccnek is rossz... Egyáltalán ki mondta, hogy Isten ítélkezni fog??? Miért kell Istent emberi tulajdonságokkal lealacsonyítani egy élet végi bírónak???


Reméllem tettem fel éppen elég kérdést, hogy mindenki elkezdjen gondolkodni...

2010. júl. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Elképzelhető. De. Van Isten? Ki Isten? Én nem vagyok az a típus, aki "egy lényre" gondolna. Isten nekem a Lét, a megvilágosodás, a tiszta tudat, ami vagy aki mindenkinél jelen van. Tehát ha jelen vagy, tiszta a tudatod, jó ember vagy, akkor ilyen lehetséges.
2010. júl. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Előzőnek: teljesen igazad van. Jah, igen, ettől én is szétröhögöm magam, ekkora hülyeséget, hogy Isten ítélkezik... pfff
2010. júl. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek, aki válaszolt!Az élénk fantáziáról annyit, hogy az elején még magam sem akartam elhinni, azt hittem képzelődöm, de amikor úgy igazolódik be, hogy közben nem is gondolok rá, akkor már nem mindig olyan vicces. Amiről nem tudod bebizonyítani az ellenkezőjét, arról ne ítélkezz!

Hogy Istent, ki és minek gondolja, érzi az mindenkinek a szabad döntése. Én úgy vagyok vele, hogy bárki lehet hívő, nem feltétel a templom, meg az ima, az a lényeg belül érezze. A külsőség az csak egy dolog.

Az elején a kérőknek. Ima, ima és ima. Bármi lehet az, nem kell formális dolgokra gondolni és amit már előttem leírtak, hogy pozítiv gondolatokra nagy szükség van. Azért gondoltam rátok.

2010. júl. 4. 18:59
 15/16 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.


A helyzet a következő. Nagyon pozitív, hogy amikor használod a képességedet, akkor Isten engedélyét kéred. Megnyugtathatlak, hogy ha önzetlenül cselekszel, akkor nem kell az engedély, ugyanis az Úr akarata az. De nyilván, ha bizonytalan vagy, akkor figyeld az ő szavát.

A képességekkel kapcsolatban...

Mivel minden létező dolog Istentől ered, ezért ezek a dolgok is ugyanúgy, akárcsak az intuíció és inspiráció. Én tudom, hogyan működik ez a dolog, és azt is tudom, hogy ennél sokkal többről van szó, mint elsőre tűnik. Hajlandó vagyok átadni neked a tanítást, ami megértetheti veled a valóságot(persze emberi mértékkel), így megnyugtatva és önbizalmat adva neked, hogy nem kell orvos, mert az Úr meggyógyít úgy is. :)


Paul Brunton : Az Önvaló bölcsessége.

[link]


üdv

25/F

2010. júl. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
szerintem igen ;)
2011. nov. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!