Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Egyszer szeretnék pszichonauta...

Egyszer szeretnék pszichonauta lenni, de először elmerülnék az ezotériában. Részletek lent. //?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdett el érdekelni az ezotéria, szeretném egy kicsit beleásni magam a témába. szeretnék fejlődni, hogy eljussak különféle meditációkig, majd esetleg addig, hogy képes legyek a pszichonautaságra. Hogy kezdjek neki? Milyen témákkal kezdjem? Ezelőtt egyáltalán nem foglalkoztam ilyenekkel, csak ami egy-egy beszélgetésből rámragadt, de az semmi. Materialistának és racionalistának vallottam magam, de rájöttem, hogy új felfedezéseket kell tennem magamban, az pedig így nem megy. Meg vagyok keresztelve, de a katolikus vallást nem gyakorlom és nem is értek vele egyet.

Tehát, kérdéshez visszatérve: Milyen olvasmányokat ajánlotok, esetleg kivel vegyem fel a kapcsolatot?


ilyen körökbe nem tudok eljárni, mert a családom nem nézné jó szemmel, és nem szeretnék feszültséget emiatt.

Köszönöm szépen a segítségeteket!


2010. jún. 13. 18:37
 1/5 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
Azt hittem tájékozott vagyok, de ezt a "pszichonauta" szót még nem hallottam. Ha akarod kitalálom, de azzal nem vagy előrébb.
2010. jún. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

google :) pontos meghatározás: "olyan személy, aki különféle

tudatmódosító technikákat használva, például

hallucinogén szerek segítségével, belső felfedező

utazásokat tesz saját pszichéjében.


A pszichonauták szerint az így megtapasztalt

spirituális élmények - helyesen feldolgozva - tartós

és pozitív hatással lehetnek a mindennapi életre"

2010. jún. 13. 19:39
 3/5 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Az előző bunkó válasznak köszönheted hogy írok neked mintegy kompenzálásképpen:

nézd meg ezt:

www.titokfilm.hu/thesecret/

ha teheted végezz agykontroll-tanfolyamot (www.agykontroll.hu és [link]

Olvasnivaló (letölthető):

[link]

2010. jún. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

a titok című szörnyedvényt felejtsd el. Agymosó amerikai cucc, ami sikeresen eladja magát azoknak, akik nem gondolkoznak. Bár van egy jó alapgondolata, az elsikkad közben.


Olvasd:

Richard Bach: Illúziók

A víz rejtett bölcsessége (Masaru Emoto)


Minél inkább tudományosabb alapon kezded a tanulást, annál könnyebb lesz majd elfogadnod a világ másik arcát :)

2010. jún. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ne fújjuk ekkorára ezt a belső út témát... Az vagy, aki mindig is voltál, plusz pillanatnyilag hordasz egy rakat tudást és jellemvonást, amit időközben felpakolgattál. Arra már rájöttél, hogy itt-ott inkább bontani kéne. Én azt mondom, dobd el mindet. Eldobni persze nem lehet, de viszonyulni lehet úgy hozzá. És semmi veszély, lehet ideiglenesen is elveszteni a felduzzasztott énedet, és esetleg megmaradni a valódinál, ha úgy tetszik :) Az intuíciód se fog elhagyni, a gondolataid is az orrod előtt röpködnek, a tested engedelmeskedik :)
2010. jún. 15. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!