Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Komoly kérdés, utat mutattok?

Komoly kérdés, utat mutattok?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok és szeretnék foglalkozni az ezotériának szinte minden ágával, különösképp jóslás, feng shui,gyógyítás, persze nem ebből akarok megélni.

Tudjátok, van egy belső hang ami egyrejobban hangsúlyozza nálam az ezotéria megismerését.

Remélem van olyan ember köztünk, aki megpróbál valamilyen támpontot adni, hogy merre induljak el és fejlesszem magam.(akár linkek vagy privát e-mail-lel aki tapasztalt)

Előre is köszönöm a segítségeteket!


2010. júl. 5. 13:01
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

Helló


Ha meg akarsz ismerkedni ezzel a témával, akkor ajánlom elolvasni az alapot, amivel könnyedén szelheted az ezoterika hullámait. E tanításban azzal is megismerkedhetsz, mi adja a belső hangot, mi súg neked amikor kell. :)


Paul Brunton : Az Önvaló bölcsessége.

[link]


A te érdekedben olvasd el, mielőtt bármihez is kezdesz. :)


üdv és sok sikert.

25/F

2010. júl. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Egyszerre az összes ággal foglalkozni szinte lehetetlen, ha nincs meg hozzá az alapvető tudásod, mert nem tudod azokat összevetni.

Első feladatként, mindezek előtt a vallásokkal kellene kicsit foglalkoznod, hisz az ezotéria alapja a vallása, a hit. Nem bevágva kell tudnod őket, de nem árt, ha tisztában vagy olyan alapvető dolgokkal, mint a keresztény miszticizmus és felfogás, a keleti vallások alapja, az újpogány vallásokban megjelenő Anyaistennő. Mert bizony az ezotériával kapcsolatos dolgok ezekből fejlődtek ki.


Linkeket nem nagyon ajánlok, mert erre eleinte jobbak a könyvek. A neten sok mindent írhatnak, de egy könyvnek mégis több hitele van. Először azokkal a dolgokkal foglalkozz, amik leginkább érdekelnek: szerezz be könyvet a feng shui-ról, a jóslásról, gyógyításról.

Aztán amit olvasol, próbáld meg alkalmazni. Viszont egy fontos dolgot mondok: soha semmit ne végy készpénznek.

Szép, hogy jósolgatni akarsz, de mindig figyelj a másik oldal véleményére is; hidd el, érdemes meghallgatni azok érveit is, akik ezt az egészet hülyeségnek tartják, aztán onnan kiszelektálni azt, amiből te is tanulhatsz.

2010. júl. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Az agykontrollt javaslom megismerni mindenképp, mert sok-sok régi módszert ötvözött (integrált) egy praktikus csomagba.

A jóslás terén Müller Péter Jóskönyv (Ji-King) az alapmű szerintem és személyesen tanúsítom (bár ez mit se ér), hogy valódi, bölcs szellemi mesterek állnak a módszer mögött, a mai napig is segítve tanácsaikkal azokat akik tisztelettel hozzájuk fordulnak.

2010. júl. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm minden kedves válaszolónak:)Megpróbálom elkezdeni a hit már megvan...:)
2010. júl. 5. 13:54
 5/6 anonim ***** válasza:
**t ajánlom,velem csodákat tesz! :)

** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
2010. júl. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én Müller Péter Varzskőjével kezdtem, aztán jött a Szeretetkönyv (kedvenc) aztán a Gondviselés és most az Örömkönyvet olvasom. De szeretnék Oshoval is megismerkedni. Érdekel még Csíkszentmihályi Mihály Flow elmélete is. Én is csak most kezdtem 1 éve, de sztem sokat fejlődtem, és tanultam ezekből a könyvekből.
2010. júl. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!