Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Semmi értelme a létezésünknek?

Semmi értelme a létezésünknek?

Figyelt kérdés

Minden embernek ugyanaz a sorsa. Egy rövid élet után végleges megszűnik, lebomlás, majd megesznek a kukacok. Ilyenkor úgy érzem magam mint valami tárgy ami egyszer csak eltűnik végleg... mi értelme így fenttartani az emberiséget hogy ilyen jelentéktelenek vagyunk?

Belegondolni abba az örök sötét ürességbe ez lenne a halál után? És milyen gének döntötték el hogy ÉN éppen most létezzek?



2019. máj. 18. 12:28
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
17%
Én k**vára nem akarok 80 évig élni, de 60ig se.... remélem minél hamarabb meghalok..
2019. máj. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
82%

#10!

És? Az kit érdekel? Úgy jártak/járnak. A te életeddel foglalkozz, ne máséval! Azért a mai fiataloknak már jó esélyük van 80-90 évig is élni. Persze ehhez egészséges életmódra van szükség.


#11!

Unalmas életből bőven elég annyi is. Természetesen arról csak te tehetsz, hogy unalmas.

2019. máj. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
100%
Hát ha mondjuk létezik reinkarnáció, akkor van értelme, mert saját jövőbeli önmagad számára teheted jobbá most a világot, hogy legközelebb, mikor beleszületsz, már boldogabb legyél. Szerintem ha az emberek ebben hinnének, akkor nem szennyeznék ennyire a környezetet sem, mert érdekükben állna megőrizni a Földet jó állapotban saját következő életbeli alakjaik számára.
2019. máj. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
81%
Semmi értelme a negatív perspektíva tartós használatának és a belőle következő helytelen, torz, viszonyításnak.
2019. máj. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
71%

"Semmi értelme a létezésünknek?" Tkp nem tulajdoníthatok nagy jelentőséget a te létezésednek, kedves Kérdező, ebben igazad van! Viszonossági alapon nem tulajdoníthatsz az értelmetlenséget az enyémnek. Sajnálom, de elfogadom, hogy a te létezésednek nem találod az értelmét, én az enyémet tudom használni és élvezni.


"Minden embernek ugyanaz a sorsa." Hát, dolgozz még a részleteken. Csak igen vaksi nézőpont alapján jelentheted ezt ki.


"Egy rövid élet után végleges megszűnik, lebomlás, majd megesznek a kukacok." Téged talán (ha nem fogyasztottál túl sok tartósítószert életedben). Az én létemnek ennél azért több értelme és lényegesen magasabbrendű céljai vannak.


"Ilyenkor úgy érzem magam mint valami tárgy ami egyszer csak eltűnik végleg... mi értelme így fenttartani az emberiséget hogy ilyen jelentéktelenek vagyunk?" A saját nevedben nyilatkozol. Amit írsz, az rád igaz, az emberiség egészére nem. (Megjegyzem, az energia- és anyagmegmaradás törvénye alapján az a tárgy sem tűnik el végleg. A fiz. törvények szerint is csak átalakul vmi mássá.)


"Belegondolni abba az örök sötét ürességbe ez lenne a halál után?" A fentiek alapján fel kell tennem a kérdést (nem bántásból, csak érdeklődésből): biztos vagy abban, hogy még életben vagy egyáltalán? A szavaid mögül már most üvölt a sötétség, konkrétan olyan benyomást teszel, mint aki lábon hordta ki az agyhalált.


"És milyen gének döntötték el hogy ÉN éppen most létezzek?" Édesapádéi és édesanyádéi (hetedikes biológiakönyv). Megköszönted nekik ma már? Nem a génjeid hibája, h nem tudsz magaddal mit kezdeni. Pláne nem édesapádé és édesanyádé.

2019. máj. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%
Hulyeseg az egesz, nincs ertelme az egesz életnek. Max 2 év és jo lenne eltavozni az élők sorából.
2019. máj. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
37%
Nagyon is sok értelme van. Például: kipusztítjuk az erdőket feléljük a bolygó összes tartalékait, szennyezzük a környezetet, és uralmunk alá hajtjuk az állatokat, ketrecbe zárjuk őket, néhányat kipusztítunk közülük, mérgezzük a tavakat, folyókat, a tengert... Folyamatosan háborúzunk, felsőbbrendűnek érezzük magunkat, és pár évszázad múlva elhagyjuk ezt a bolygót, hogy egy másikkal is ugyanezt tegyük... Látod? Nagyon is sok van. :D
2019. máj. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

#13

Hát ez az.. ezek szerint az emberiség nagy része abban hisz hogy semmi sincs a halál után. Egymást eltapossák, mindent pusztítanak , csak az érdekli őket hogy az "Én" minél tovább fennmaradjon. A mai fiatalok se fognak sokáig élni.

Az egész világra a hanyatlás a jellemző.

2019. máj. 18. 20:06
 19/22 Metionin ***** válasza:
0%
Igazából nincs. Létrejövünk egy biológiai folyamat során, fenntartjuk magunkat amíg tudjuk, aztán egy biológiai folyamat során elpusztulunk. Ez minden élő sorsa, legyen az állat, növény, ember. Nem kell benne magasztos értelmet keresni. Az életet senki sem választja, konkrétan azzal hogy megszülettünk, életre lettünk ítélve.
2019. máj. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
23%

Lényegi 50%ok...

Egyrészt azonosítod magad a testeddel. Fizikailag képtelenség a létezés megszűnése( majd megértitek ezt).

Igen, adj célt a saját életednek, de a lényegi oldal e szempontboli másik 50%a, ami kollektív. Vagy, hogy fejlődj, telitődj élményekkel, jóval, ezt mind tovább add, hogy nekik is jobbb és jobb legyen. Te rezegsz.., ez lehet egy ilyen hiányos, istentelen placcs, amit akkor sugárzol igazán, amikor ezen gondolkodsz, vagy egy mindenről megfeletkező, átélő, boldog, szerető is.


Még ha csak a fizikális lét lenne, ami erősen létezés törvénye ellenes, is végtelen erős 1 értelme lenne, aminek egyik és másik oldala is végtelen apróból épül össze, amellyekből csak egy is olyan, ami miatt megéri kihozni a maximumot mindenből.

2019. máj. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!