Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért érzem aszt, hogy halálom...

Szunyo37 kérdése:

Miért érzem aszt, hogy halálom után is létezni fogok?

Figyelt kérdés

Nem vagyok vallásos, de hiszek a halál utáni létben. Azt nem tudnám elmagyarázni, hogy milyen is lesz, vagy lenne, mert az jelenleg csak az agyam, elmém képzelete lenne. Véleményem szerint nem is fogjuk élőként megtudni, hogy van e valami a halál után.

Tudom, hogy emlékem tovább fog élni az élőkben, de nem erre gondoltam.Ők is megfognak egyszer halni. Mindenki a feledésbe merül előbb utóbb. Valami belső érzés ez nálam. Megmagyarázni nem tudom, és nem is az agyam játéka.


2019. jún. 4. 13:08
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
20%

"... és nem is az agyam játéka."


Akkor mi?

2019. jún. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Nem tudom,de biztos nem az agyamé.
2019. jún. 4. 13:28
 3/27 anonim ***** válasza:
25%
Mindenki így van aki képzelődik, hogy habár abszolút NULLA bizonyítéka van az elmélete alátámasztására, de meg van győződve róla, hogy az nem az ő agyszüleménye hanem valóság.
2019. jún. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
90%
Én is így érzem, kérdező, és a reinkarnációban is biztos vagyok. Ha nem is feltétlenül abban a formában, ahogy egyes keleti tanokban létezik.
2019. jún. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
25%
Persze attól, hogy 2-en vagy 200 millióan azt hiszik még nem lesz valóság.
2019. jún. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
90%
Az ellenkezőjére sincs bizonyíték, arra, hogy ne lenne feltámadás.
2019. jún. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
33%

Ez így van, csakhogy ez az egyik legprimitívebb érv egy beszélgetéskor. Ugyanis azt sem lehet bebizonyítani, hogy nem laknak láthatatlan szörnyek az ágy alatt, azt sem, hogy nincsenek szivárványsörényes unikornisok, vagy - a klasszikus példa - hogy nem kering egy teáskanna a hold körül.


Valaminek a nem létét lehetetlen bizonyítani. Ezért van az, hogy egy civilizált, értelmes emberek között lefolyó vitában mindig az állító félnek kell bizonyítania az állításait. Szóval ha valaki azt állítja, hogy van feltámadás / reinkarnáció / túlvilági élet, akkor rajta van a bizonyítási kötelezettség.


Az pedig, hogy "én érzem" az nem bizonyíték.

2019. jún. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Mi a valóság? Annyira sok a megmagyarázhatatlan, valamint a tudományt is foglalkoztatja a téma. Sok mindent nem tudunk a világunkról, tehát minden lehetséges. Persze a materialistáknak, csak is a kézen foghatóak dolgok az elfogadottak.
2019. jún. 4. 16:02
 9/27 anonim ***** válasza:
93%

"Szóval ha valaki azt állítja, hogy van feltámadás / reinkarnáció / túlvilági élet, akkor rajta van a bizonyítási kötelezettség."


Velem egyszerűen történtek olyan dolgok, amelyek túlmutatnak a materializmuson. Veled ezek szerint nem.


Innentől fogva hivatkozhatok én a HKÉ-ekre, TKÉ-ekre, Ian Stevensonra, Pamela Reynolds-ra, saját élményeimre - meggyőzni semmivel sem fognak.


Csak azt lehet ebben a témában megtenni, hogy körbejárod - de valóban körbejárod, nyitott szellemmel - és a végén eldöntöd, minek a létezésének mekkora esélyt adsz magadban.

2019. jún. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
25%

"Mi a valóság? Annyira sok a megmagyarázhatatlan, valamint a tudományt is foglalkoztatja a téma. Sok mindent nem tudunk a világunkról, tehát minden lehetséges."


Ez ugyanaz az érv, hogy "én érzem, hogy így van" a tudomány meg nem cáfolja tehát minden lehetséges.


1 millió ember 1 millióféleképpen érez. Ha megkérdezel egy keresztényt, ő érzi Jézust a szivében, ha egy muszlimot, akkor ő érzi, hogy Allah és Mohammed jelen van az életében, egy indiai Visnut, egy buddhista a reinkarnációt stb stb stb. Te meg azt, hogy neked valami különös képességed van hogy megérzel valamit a túlvilágról.


Közben semmi. Csak képzelődsz és a képzelődésed valóságnak állítod be, holott az égvilágon semmilyen bizonyítékot nem tudsz felmutatni. Azt is állíthatnád, hogy te tudod, hogy vannak olyan 3kg-os bowling golyók amik felfelé esnek és hát mivel a tudomány nem bizonyítja, hogy nincsenek (minden lehetséges, mert ugyan mi is a valóság?) ezért hiszel bennük. Pedig ez ugyanúgy csak egy agyszülemény.

2019. jún. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!